Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sprawdzone leki na kolkę

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Sprawdzone leki na kolkę

    Macie jakieś które u Waszych maluszków pomagały? moja siostra mieszka w Irlandii i jej malucha męczą kolki, chciała żebym jej przesłała jakiś lek, ale nie mam nic sprawdzonego, u mojej córci na szczęście obyło się bez kolki. Nie wiem jakie leki ma tam dostępne, ale wolałaby coś z Polski, zawsze to chociaż opis w naszym języku
  •    
       

    #2
    Odp: Sprawdzone leki na kolkę

    Nie wiem co ci doradzić, mojemu synkowi pomogły masaże i herbatki ziołowe, konkretnie koperkowe. Może mógłby pomóc Espumisan? Popytaj w aptece, tam na pewno otrzymasz fachową opinię.
    www.mistrzowieszeptow.pl

    Skomentuj


      #3
      Odp: Sprawdzone leki na kolkę

      nam tylko Bobotic i Delicol pomagały

      Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

      Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




      Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

      Skomentuj


        #4
        Odp: Sprawdzone leki na kolkę

        ja za dwa tygodnie mam termin porodu takze jeszcze nie mam doswiadczen w tych sprawach, ale chetnie sie dowiem na przyszlosc (i to chyba niedaleka przyszlosc, hehe) co mam robic albo dawac w przypadku kolki piszcie, najlepiej domowe sposoby

        Skomentuj


          #5
          Odp: Sprawdzone leki na kolkę

          Z domowych sposobów to jedyne co się sprawdzało, to ogrzewanie brzuszka letnim strumieniem suszarki. Ciepło i szum go uspokajały. Czasem to był jedyny sposób by chwilę sie przespał Potrafiłam siedzieć nad nim z tą suszarką pół nocy
          W dzień uspokajał się też na dźwięk odkurzacza.

          Co jeszcze? to tak jak wcześniej pisałam Espumisam, potem Bobotic (organizm się przyzwyczaił do pierwszego i trzeba było na zmianę stosować) i Delikol do każdego posiłku.
          Jakiś czas podawałam małemu również probiotyki.
          Jak było bardzo źle dawałam czopka homeopatycznego Viburcol. Bardzo je polecam, świetnie działają nie tylko przy kolkach, ale i później przy ząbkowaniu. Wiele mam je stosuje i sobie chwalą.
          Herbatek żadnych mały nie chciał pić więc mu na siłę nie podawałam.
          Za to ja karmiąc go piersią sama piłam: melisę, herbatkę z rumianku i koperku, a mały wyciągał je z mlekiem

          Przy kolkach polecono nam jak najczęściej kłaść dziecko na brzuszek, by ugniatając go pozbywało się nadmiaru gazów oraz dbanie by maluszek nie pił zbyt łapczywie, ponieważ połykając zachłannie duże łyki mleka, połykane jest z nim powietrze, które potem powoduje nagromadzenie gazów, bóle brzuszka, ulewanie i kolki.

          Kolka może się już pojawić w 2 tygodniu życia.
          Last edited by Scaarlett; 16-11-2012, 00:27.

          Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

          Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




          Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

          Skomentuj


            #6
            Odp: Sprawdzone leki na kolkę

            wlasnie przeczytalam o leku 'infacol'. Te opinie ktore czytalam byly pozytywne, ale chcialabym zapytac jeszcze Was, co myslicie ? uzywalyscie ? nakierujcie mnie, za 2 tygodnie bede mamą

            Skomentuj


              #7
              Odp: Sprawdzone leki na kolkę

              Nie wiem czy skuteczny.
              Na pewno słabszy od Boboticu.
              Wybierając lek patrz na ilość substancji czynnej w 1mg/ ml,
              Infacol i Esmumisan zawierają po 40mg/ml simetikonu, Bobotic 66.6mg/ml simetikonu. Przeważnie te wszystkie kropelki to jedno i to samo, jedyna różnica to większe lub mniejsze stężenie simetikonu.Potwierdzam, te ostatnie Bobotic u nas sprawdził się najlepiej, były najskuteczniejszy.
              Jednak przy tych dawkach, które producent zaleca na opakowaniu żadna kolka po kroplach dziecku nie przejdzie, choćbyśmy kupiły złote krople, przetestowały 10 rodzajów. Byłam zszokowana jak usłyszałam to od naszej pediatry.
              Zaleciła podawać małemu po 10kropli przed każdym posiłkiem. Tylko takie dawkowanie przynosiło ulgę. Kropelki nie są szkodliwe, bo po podaniu doustnym nie wchłaniają się z przewodu pokarmowego, są wydalane z kałem w postaci nie zmienionej. Dlatego byłam spokojna.
              Last edited by Scaarlett; 16-11-2012, 10:53.

              Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

              Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




              Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Sprawdzone leki na kolkę

                Jednemu dziecku bardziej pomogą jedne środki, a innemu inne..
                myślę, że dobra wskazówka forumowiczek nie jest zła, ale ostatecznie to jednak lekarz medycyny rodzinnej (tu lista) powinien wskazać po jakichś badaniach czy obejrzeniu dziecka co dla niego byłoby na kolkę lepsze...
                Last edited by gagatka; 16-07-2020, 14:55. Powód: link

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Sprawdzone leki na kolkę

                  Dokładnie.
                  Myślę, że jak już się zaczną kolki, to trzeba udać się do pediatry i porozmawiać z nią. Przyglądnie się dziecku, wysłucha wywiadu i najlepiej doradzi.
                  Nam by żadne kropelki i inne specyfiki na kolki nie pomogły gdyby lekarka nie podejrzewała z racji paskudnych, zielonych kupek,biegunek, gazów i wiecznych płaczów nietolerancji laktozy. Nietolerancja laktozy jest częstym czynnikiem wywołującym kolkę u niemowląt. Laktoza – cukier mleczny, jest głównym węglowodanem znajdującym się w mleku matki, jak również w mieszankach mlecznych. U małych niemowląt może wystąpić niedobór laktazy – enzymu trawiącego ten cukier w jelitach. Pozostający w przewodzie pokarmowym cukier ulega fermentacji z produkcją dużej ilości gazów, co jest przyczyną wzdęć.
                  Dopiero po tym jak poleciła nam specyfik (enzym laktaza), nastąpiła poprawa tak by się dziecko mordowało, a ja stawałabym na głowie co mu jest i nie mogłabym mu pomóc

                  Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                  Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                  Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Sprawdzone leki na kolkę

                    dzieki za rady dziewczyny. Bylam dzis w aptece, tak czysto z ciekawosci i Pani mi polecila infacol, ale przeciez jeszcze nie bede kupowala nie wiadomo czy moje dziecko w ogole bedzie mialo kolki, prawda?

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Sprawdzone leki na kolkę

                      mi też infacol kazała dawać dziecku doktorka. kupiłam i pomagał jak była potrzeba. ale starałam się dawać tylko wtedy gdy nie bylo już wyjścia i inne metody nie pomagały
                      aniawola moim zdaniem lepiej się coś zaopatrzyć wcześniej niż w ostatniej chwili biegać po aptekach, które co gorsza mogą być np zamknięte ze względu na późną pore.
                      http://tablojd.pl

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Sprawdzone leki na kolkę

                        no wlasnie ! dlatego dzis wieczorkiem zajde do apteki i kupie to co trzeba na ta kolke kupie infacol raczej, chyba, ze tym razem poleci mi farmaceutka cos innego dzieki dziewczyny !

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Sprawdzone leki na kolkę

                          Moja córka miała takie straszne kolki że wypróbowałam chyba wszytskiego-oczywiście pod nadzorem pediatry.Niestety u nas nie pomogły żadne z tych specyfików na kolkę, trochę polepszył sprawę debridat. A najlepiej działały wentylki do pupki które pomagały się dziecku odgazować albo zrobic kupę/katerer rektalny/ wiem że brzmi to strasznie ale ma wszelkie certyfikaty i jest zupełnie bezpieczne.Do tego na dłuższą metę podawałam probiotyk Latopic bo podejrzewałam alergię. Troche ulge przynosiły tez masowanie brzuszka, przykładanie ciepłej pieluszki, ogrzewanie brzuszka suszarką/plus kojący dźwięk suszarki/ lub gorąca kąpiel.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Sprawdzone leki na kolkę

                            Domowy sposób to smarowanie brzuszka dziecka rozgrzanym w dłoniach smalcem spożywczym. A potem owinięcie pieluchą tetrową. Inny sposób go grzanie brzuszka ciepłym strumieniem powietrza z suszarki.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Sprawdzone leki na kolkę

                              Dla mnie najlepzym lekiem na kolke byla herbatka cos na P.... ale zabij mnei nei pamietam nazwy;/

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X