Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Antykoncepcja po porodzie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Antykoncepcja po porodzie

    Jeśli po ciąży myślisz jeszcze o kolejnym dziecku to raczej nie szła bym w hormony. Nie wiem jak ty ale po odstawieniu mój organizm długo wraca do siebie. Mi ginekolog proponował spiralę ale nie skorzystałam, na razie się zastanawiam.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Antykoncepcja po porodzie

      Hmmm, o to jest pytanie....ja przed ciążą stosowałam NuvaRing...po ciąży koleżanka mi doradza wkładkę hormonalną lub niehormonalną...
      Nie wiem co wybierze dla mnie lekarz, gdyż mam PCO i raczej będziemy brnęli w hormony by zahamować efekty uboczne tej choroby...
      A tak poza tym to nie chcę używać ani gumek, ani tabletek, które szarpią wątrobę i żołądek, ani żadnych plastrów...

      Skomentuj


        #33
        Odp: Antykoncepcja po porodzie

        Ja też nie używam prezerwatym zresztą nic nie używamy. Po prostu mąż się pilnuje , bo nie chcemy 3 dzidziusia. Chyba że kiedyś w dalekiej przyszłosći zaliczymy wpadkę, bo teraz to bym nie dotrwała do końca ciaży. Lekarz mówi że mam zbyt słaby organizm , że i tak dałam radę jedna po drugiej.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Antykoncepcja po porodzie

          ladybzyk te nuvaring dobre rozwiązanie bo nie obciążają wątroby , choć też nie dla każdej jest dobre, i ta cena... A i czasem kobiecy organizm potrzebuje więcej czasu by utrzymać je w pochwie po porodzie.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Antykoncepcja po porodzie

            No NR jest dość drogi, nie wiem, może pomyślę nad spiralą po porodzie, nie wiem, muszę porozmawiać z ginekologiem. Ale w sumie mam jeszcze czas, by o tym pomyśleć

            Skomentuj


              #36
              Odp: Antykoncepcja po porodzie

              Ja biore tabletki antykoncepcyjne ale skutki uboczne też ma te bóle głowy np Zostały mi 3 opaowania jeszcze i myślałam nad zmianą

              Skomentuj


                #37
                Odp: Antykoncepcja po porodzie

                Lara a które tabletki bierzesz? Ja juz wolałabym tą spirale , choć też różnie to z nią bywa, niż znów męczyć się z tabletkami.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Antykoncepcja po porodzie

                  Ja biorę vibin mini Takie mi doradziła moja gin i tak je do tej pory zażywam czyli ponad rok Ale miewam bóle głowy i nudności i tak powiedziała że takie są skutki uboczne niestety
                  O spirali myślałam ale koszt ogromny ale wiem że suma sumarum i tak się to opłaca ale gotówka nam za szybko idzie więc odpuściłam

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Antykoncepcja po porodzie

                    Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                    Ja biorę vibin mini Takie mi doradziła moja gin i tak je do tej pory zażywam czyli ponad rok Ale miewam bóle głowy i nudności i tak powiedziała że takie są skutki uboczne niestety
                    O spirali myślałam ale koszt ogromny ale wiem że suma sumarum i tak się to opłaca ale gotówka nam za szybko idzie więc odpuściłam
                    Ja bym już wolała odłożyć na tę wkładkę, hormonalną czy też niehormonalną niż łykać te tabletki codziennie, o stałej porze, a u mnie z pamięcią różnie bywa, a przy dziecku, to już w ogóle chyba bym poległa.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Antykoncepcja po porodzie

                      Oj długo bym odkładała za dużo wydatków na raz ale myślę o tym Rzadko zdarza mi się zapomnieć o tabletce

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Antykoncepcja po porodzie

                        ja standardowo polecam prezerwatywę, albo stosunek przerywany, ale to tylko dla tych którzy chcą niedługo kolejne dziecko bo to nie zbyt skuteczne metody

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Antykoncepcja po porodzie

                          Nie należy kupować tabletek antykoncepcyjnych bez wcześniejszej wizyty u ginekologa. Ginekolog Andrzej Nowakowski umiejętnie dobierze tabletki do naszych potrzeb. Nie zawsze musi być tak, że po tabletkach spada libido. Po prostu dobry ginekolog potrafi przepisać odpowiednie leki.

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Antykoncepcja po porodzie

                            ja po cerazette miałam problem z druga ciążą i poroniłam także nigdy więcej ich nie wezmę. Lekarz mi zaproponował zabieg wstawienia wkładki wewnątrz macicznej ale jak na razie nie zrobiłam ku temu żadnego kroku w przód

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Antykoncepcja po porodzie

                              Moim zdaniem przede wszystkim chcąc sięgnąć po antykoncepcję hormonalną, czy to po porodzie, czy jeszcze nie planując ciąży, bezwarunkowo należy pójść do ginekologa. Sama zanim jeszcze zaszłam w ciążę stosowałam wyłącznie naturalne metody zapobiegania ciąży, ale niestety nie sprawdziły się i kiedy przestałam karmić małą, co nastąpiło bardzo szybko, zaczęłam zgodnie z zaleceniami lekarza stosować vibin. Czuję się po nim dobrze, nie straciłam ochoty na sex.

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Antykoncepcja po porodzie

                                Ale nie można chyba stosować antykoncepcji hormonalnej karmiąc piersią. I to jest chyba ten główny problem.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X