Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witamina K dla niemowląt - czy podajecie karmiąc piersią?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Witamina K dla niemowląt - czy podajecie karmiąc piersią?

    Pytanie do mam karmiących piersią - czy podajecie do 3 miesiąca witaminę K? Mi lekarz po porodzie powiedział, żeby wykupić baby k i podawać od 2 tygodnia, ale jak tak czytam w Internecie to widzę, że nie wszyscy lekarze o tym mówią, chociaż mleko matki nie ma wystarczającej ilości tej witaminy i dlatego zawarta jest ona w mieszankach modyfikowanych... Jak było z tym u was? Lekarze też zalecają?
  •    
       

    #2
    Ja rodzilam we Francji i tu tez podawalam synkowi wit.K do 3 miesiaca bo w cycusiu jest jej malo.Nie wiem jak to jest w przypadku karmienia mieszanego(piers+butelka)bo mieszanki rzeczywiscie zawieraja ta witaminke.Ja karmilam tylko piersia i witaminke podawalam

    Skomentuj


      #3
      Nasz lekarz również zalecał podawanie tej witaminy.
      Tak jak piszesz co lekarz to inna opinia...my podawaliśmy.
      Także Twój wybór
      jagodzianka

      Skomentuj


        #4
        witamina k dla niemowląt

        No właśnie - bez sensu, jak to w polskiej służbie zdrowia zazwyczaj..Jedni każą dawać a inni nawet nie informują rodziców o zagrożeniu chorobą krwotoczną! Czy taki lekarz potem weźmie odpowiedzialność jak się coś stanie?? Mnie to dziwi, bo widzę, że na forach jest tak, że mamy, które rodziły poprzednie swoje dziecko przed 2007 myślą, że ta witamina w kropelkach to jakaś nowa moda, a tymczasem to tylko inny schemat podawania - wcześniej była bardzo duża dawka w zastrzyku po porodzie, a teraz jest mała dawka w zastrzyku i podawanie w domu przez 3 miesiące jak się karmi piersią.
        Uważam, że każdy rodzic może wybrać sam, ale chyba powinien być rzetelnie poinformowany i wiedzieć o co w tym chodzi?

        Skomentuj


          #5
          Ja rodziłam w Anglii. Mały dostal wit. K w zastrzyku w pierwszej dobie. Pozniej nie dostałam żadnych zaleceń, zeby ta wit. podawać. Karmiłam i piersią i butelką, więc myśle,że Maluszek miał jej wystarczajaco. Moze skonsultuj sie z innym pediatra, bo co lekarz, to inna opinia i profilaktyka.
          Z tego co gdzieś czytałam, dzieci róznie reagują na tą wit., może przez to, że jest niewlaściwie stosowana. Np. w organizmie jest jej za dużo.
          FRANEK 16.08.2008

          Skomentuj


            #6
            Witaminę K podaje sie tak jak mówicie przy karmieniu piersią. W przypadku karmienia mieszanego, witaminę K podaje się wówczas gdy w ciągu doby przeważa mleko matki. Tak mówił mój pediatra więc się dostosowałam do tego.

            Skomentuj


              #7
              witamina k

              Myśmy podawali baby k przez 3 miesiące, ale znam mamy, którym lekarz nic nie powiedział i musiały dopytywać się. Też mnie to dziwi, że nie informują rodziców jak należy.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                jak dawalam ta witamine to moja coreczke bolal brzuszek wiec przestalam. mozna ja podawac ale nie trzeba
                Julia 19 października 2008 godz. 10.05 - Nasza Kulunia Kochana :*

                http://s2.pierwszezabki.pl/009/009132980.png?4600



                http://perlasta.blogerki.pl/

                Skomentuj


                  #9
                  mala102 ja karmilam modyfikowanym i witamine tez mialam podawac wiec to co piszesz nie jest regula .

                  Skomentuj


                    #10
                    Goplana każda pisze to co usłyszała od lekarza. Więc i ja napisałam co mój lekarz mi powiedział. Nic nie mówiłam o tym że to reguła!!

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      A moze tak grzeczniej ?
                      Napisalam tylko ze jak widac co lekarz to inne zdanie bo mi kazano dawac pomimo karmienia modyfikowanym, odnioslam sie konkretnie do Twojego postu ... przeciez nie potepilam tego co napisalas wiec o co kaman ?
                      Ludzie czytajcie ze zrozumieniem ...

                      Skomentuj


                        #12
                        Moja mała miala tylko zastrzyk z vit K tylko w szpitalu. Przy wypisie miala zalecone podawanie tylko vit D3 po 3 tygodniach i tyle i nikt mnie nie pytał jak będę karmić ( karmiłam 19 m) To było 2 lata temu może teraz inaczej sprawa wygląda.


                        Skomentuj


                          #13
                          Anna31 masz racjęZ tego co wiem to dopiero niedawno lekarze doszli do wniosku że ten zastrzyk to za mało i zalecają podawanie tej witaminy w kropelkach!Widocznie niektórzy lekarze nie uwazaj to za konieczność!Ja rodziłam w 2007 roku i też zalecili tylko wit.D3Pozdrawiam
                          Ewa
                          moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
                          Oskarek12.01.2011 godz.17.05
                          3150g.55cm.
                          10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

                          Skomentuj


                            #14
                            Ale swoją drogą niespotkałam się z chorobami które wynikaja z niedoboru vit K


                            Skomentuj


                              #15
                              witamina k dla niemowląt

                              Napisane przez perlasta Pokaż wiadomość
                              jak dawalam ta witamine to moja coreczke bolal brzuszek wiec przestalam. mozna ja podawac ale nie trzeba
                              To nie jest prawda - bo to miałoby oznaczać, że "można ale nie trzeba" - żadnych leków czy suplementów nie podaje się jeśli nie trzeba! To, że dziecko boli brzuch to oznaka, że trzeba zmienić preparat z witaminą k na inny - lepiej tolerowany przez dane dziecko. Poza tym, może boleć od innych rzeczy nie od witaminy. Nie można jednak zachęcać innych rodziców do nie podawania witaminy k "bo nie trzeba" bo choroba krwotoczna jest realnym zagrożeniem i może się przytrafić jeśli karmi się piersią i zaniedbuje suplementację.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X