Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

plamy z marchewki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: plamy z marchewki

    a ja słyszałam,żeby ubranka czy śliniaczki poplamione marchewką wystawić na słońce i nie będzie ani śladu po plamach.Sprawdziłam sama to naprawdę działa!
    Martynka ur.11 listopada 2008
    Iga ur.3 sierpień 2012



    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: plamy z marchewki

      a plamy z jabłka?? też nie chcą mi zejść macie jakieś sposoby??

      Skomentuj


        #33
        Odp: plamy z marchewki

        Polecam dwa odplamiaczer.Beckmann do owoców,dżem i czerwonego wina oraz Amway w spreyu.Wystarczy jednorazowe użycie by plamy znikły

        Skomentuj


          #34
          Odp: Czym sprać plamy z marchewki?

          Dotychczas wszystkie plamy w tym te marchewkowe usuwałam Vanishem. Teraz wiem, że wywabianie plam naturalnymi środkami jest równie skuteczne, a znacznie zdrowsze dla delikatnej skóry dziecka.
          Rodzaje kawy, gatunki kawy, ekspresu i wszystko, co jest związane z kawą - to właśnie znajdziesz na Kawiarnia Cafe - zapraszam!
          ___

          TATUAZE.NET.PL - tatuaże, forum o tatuażu, generator napisów na tatuaż

          Skomentuj


            #35
            Odp: Czym sprać plamy z marchewki?

            A sprawdzałaś, czy Vanish by sobie z tym nie poradził? Mnie zawsze pomaga usunąć plamy z kawy i inne trudne zabrudzenia. Ja bym właśnie od tego zaczęła.

            Skomentuj


              #36
              Odp: Czym sprać plamy z marchewki?

              najlepiej zaprać świeżą plamę mydłem, ale mozna vaniszem czy też innym odplamiaczem. Najważniejsze żeby takie mokre ubranko z zapraną plama powiesić na słońce, plama sama schodzi

              Skomentuj


                #37
                Odp: Czym sprać plamy z marchewki?

                Napisane przez jancia333 Pokaż wiadomość
                najlepiej zaprać świeżą plamę mydłem, ale mozna vaniszem czy też innym odplamiaczem. Najważniejsze żeby takie mokre ubranko z zapraną plama powiesić na słońce, plama sama schodzi
                Tyle ze teraz trudno o słońce.. ja piore na bieżąco,zapieram pastą komfort i tak trochę lezy w tej wodzie,a potem pod ciepła wode i jest ok.




                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: plamy z marchewki

                  straszne są do usunięcia, ciągle musiałam moczyć w wybielaczu aby odplamić. Ale słyszałam że jest jakieś mydło odplamiające ubranka dziecięce

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: plamy z marchewki

                    Zanim przystąpisz do odplamiania, pamiętaj:

                    1) Plamę moczymy z zimnej wodzie – w ciepłej plama się utrwali;
                    2) Najlepsze są naturalne odplamiacze, bo nie powodują uczuleń u dziecka;
                    3) Plamę najlepiej zaprać od razu. W 90% wypadkach świeżych plam sprawdzi się szare mydło, czyli mydło potasowe, które nie zawiera sztucznych barwników i substancji zapachowych.
                    4) Jeśli prałaś, a plamy nie zeszły, nigdy nie prasuj ubranek, bo plamy tylko się utrwalą. Spróbuj odplamić jeszcze raz.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: plamy z marchewki

                      Plamy z marchewkiŚwieża plama – zamocz plamę z chłodnej wodzie i zapierz ją szarym mydłem, np. Biały Jeleń. Pozostaw pianę na pół godziny, a potem jeszcze raz potrzyj plamę i wypierz ubranko w pralce. Najlepiej wywiesić je na słońce.
                      Stara plama – polej plamę wodą utlenioną. Po kilku minutach zapierz ubranko w chłodnej wodzie z szarym mydłem. Pozostaw pianę na kilka minut, a potem ponownie potrzyj plamę i wypierz w pralce dodając do proszku łyżeczkę proszku do pieczenia.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: plamy z marchewki

                        Plamy z jagódŚwieża plama – namocz plamę w chłodnej wodzie i zapierz ją szarym mydłem. Spłucz mydliny, a plamę polej octem lub sokiem z cytryny (jeśli nie masz, możesz użyć też soli). Potrzyj ją i zostaw na kilka minut. Następnie wypierz ubranko w pralce.
                        Stara plama – namocz ubranko chłodnej wodzie, a plamę spryskaj sokiem z cytryny i potrzyj. Pozostaw tak przez godzinę, a następnie zamocz ubranko w kwaśnym mleku (na ok. godzinę). Opłucz ubranko i wypierz w pralce.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: plamy z marchewki

                          Plamy z wiśni, czereśni, truskawek, porzeczek
                          Świeża plama - posyp plamę solą i trzyj aż sól zrobi się czerwona, następnie ubranie wytrzep i ponownie zasyp solą i trzyj. Całą operację powtarzaj aż sól przestanie wsiąkać plamę i będzie całkiem biała. Potem upierz ubranko w pralce.
                          Stara plama – zamocz plamę w chłodnej wodzie i zasyp ją kwaskiem cytrynowym z sodą oczyszczoną i mocno potrzyj. Tę operację należy powtórzyć kilka razy i włożyć ubranie do prania.

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: plamy z marchewki

                            Plamy z czekoladyŚwieża plama – zamoczyć plamę w chłodnej wodzie i zaprać ją szarym mydłem. Pozostawić na chwilę, a potem wyprać w pralce.
                            Stara plama – namoczyć ubranko z kwaśnym mleku przez godzinę (może być serwatka). Spłukać w chłodnej wodzie i zaprać szarym mydłem. Wyprać w pralce.

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: plamy z marchewki

                              Plamy z herbaty
                              Świeża plama - zamoczyć plamę w chłodnej wodzie i zaprać ją szarym mydłem. Pozostawić na chwilę, a potem wyprać w pralce.
                              Stara plama - zamocz plamę z chłodnej wodzie i zapierz ją szarym mydłem. Spłucz mydliny, a plamę polej wodą utlenioną. Wypierz w pralce.

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: plamy z marchewki

                                Plamy z marchewki dopieram mydełkiem Beckmann, jak i większość plam. natomiast przy marchewce muszę to robić na świeżo, bo jak takie ubranko poleży parę dni, to niestety, le już jest spisane na straty.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X