Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Herbata dla ciężarnej

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    A ja pije zwykla czarna tyle, ze slaba, bo cala rodizna nie przestawi zakupow tylko dla mnie bo ja musze "kolorowe" herbatki pic, wystarczy ze zaczelam robic z jednej torebki a nie jak do tej pory z 3
    Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Herbata zielona zawsze dobrze mi robi, no a juz wogóle kazda z grejfrutem lub pomarancza - super jak sie ma skórke kandyzowana - bo i aromatyczna i slodka, super do slabej czarnej herbatki, albo do melisy i rumianku - bomba POLECAM!!!!
      OLIWIER 16.12.2008

      Skomentuj


        #18
        Napisane przez iNsOoMNia Pokaż wiadomość
        http://dziecko.onet.pl/1030,0,43,zio...2,artykul.html

        "Malina właściwa (..) Napar z liści maliny można popijać przez całe dziewięć miesięcy." - Aninka sadzisz, ze napisali to abysmy, kobietki w ciazy, od poczecia wywolywaly sobie skurcze?
        ależ ja wcale nie napisałam że ona tak działa, tylko chodziło mi o to że kobiety, zwłaszcza te po terminie próbują m.in naparu z liści malin on działa trochę rozluźniająco na szyjkę macicy, rzeczywiście źle się wcześniej wyraziłam
        Last edited by Aninka; 09-12-2008, 15:04.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Herbata dla ciężarnej

          Napisane przez Biveviashioma Pokaż wiadomość
          Dobra, w takim razie czerwona idzie w odstawkę! Szkoda bo lubię rooibos.
          Witam. Z tego co się orienyuję herbata rooibos jest wręcz nakazana Nie jest to herbata czerwona , a herbata z jakiegoś tam czerwonokrzewu (przepraszam jeśli przekręciłam nazwę ale w ciąży byłam, 3 lata temu a z pamięcią różnie bywa) W ciąży można pić ją bez ograniczeń. Mało że nie zawiera tych wszystkich ożywiaczo-pobudzaczy i wypłukaczy to zawiera mnóstwo bardzo pozytywnych elementów.
          Pozdrawiam i zmacznego życze

          Skomentuj


            #20
            Odp: Herbata dla ciężarnej

            Ja zanim zaszłam w ciążę piłam tylko zieloną i czerwoną herbatę. Uwielbiałam je. W ciąży natomiast nie mogłam ich pić - odrzuciło mnie od nich kompletnie. Piłam zwykłą czarną herbatę z dodatkiem soku z żurawiny. Poza hebratą piłam też zioła takie jak pokrzywa, czasami melisa,.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Herbata dla ciężarnej

              Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
              Ja zanim zaszłam w ciążę piłam tylko zieloną i czerwoną herbatę. Uwielbiałam je. W ciąży natomiast nie mogłam ich pić - odrzuciło mnie od nich kompletnie. Piłam zwykłą czarną herbatę z dodatkiem soku z żurawiny. Poza hebratą piłam też zioła takie jak pokrzywa, czasami melisa,.
              Annaniol, ja też popijałam pokrzywę z dodatkiem domowej konfitury z żurawiny. Dzięki tej miksturze podniósł mi się poziom hemoglobiny A meliskę popijałam przed snem


              Skomentuj


                #22
                Odp: Herbata dla ciężarnej

                Na pewno nie kombinowałabym z ziółkami na własną rękę. W ciąży nie ma co ryzykować.
                Warto zajrzeć na fachowe portale na temat herbaty, takie jak ten: http://www.herbata.info/herbata-i-zdrowie/ . Naprawdę mogą rozjaśnić w głowie i ułatwić wybór.
                No a ostateczną decyzję zawsze najlepiej podjąć po konsultacji z lekarzem. Wtedy możemy być spokojne, że robimy dobrze.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Herbata dla ciężarnej

                  Szczerze mówiąc nigdy nie słyszałam o negatywnych skutkach picia herbaty w ciąży i nie wierze w nie. Całą ciąże piłam tą herbatę http://www.big-active.pl/herbaty-zielone-lisciaste w dość dużych ilościach, bo ok 4 spore kubki w ciągu dnia i nie miałam problemu z ciążą i moje dziecko urodziło się całkowicie zdrowe. Lekarz też nigdy nie wspomniał o tym, żebym nie piła herbaty.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Herbata dla ciężarnej

                    Nie wiedziałam, że herbata malinowa może wywoływać jakieś przykurcze. To w końcu ta z liści czy typowo malinowa? Skąd macie takie informacje?

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Herbata dla ciężarnej

                      Też kiedyś słyszałam, że malinowa herbata nie jest wskazana. Czy to faktycznie prawda to nie wiem Myślę że słaba i w małych ilościach raczej nie zaszkodzi

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Herbata dla ciężarnej

                        Troszkę zdziwiona jestem tą informacją o herbacie malinowe, a w ciąży wypijałam jej morze - nic złego się nie działo. Teraz natomiast testuję herbatki o najróżniejszych smakach i wpadłam ostatnio w Auchan na taką z wizerunkiem mojej ukochanej aktorki Marylin Monroe- nazywa się Hipstea i jest to herbatka owocowa. Co ciekawe, na opakowaniu jest taki fajny napis, nawet sobie zapisałam, bo bardzo mi się spodobał:"Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie, kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, że nie zasługujesz na mnie, gdy jestem najlepsza." Sama od czasu do czasu tak myślę Próbowałyście już może? Wygląda tak

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Herbata dla ciężarnej

                          Ja nie potrafię pić wody.Piję oczywiście ale dość rzadko. O wiele bardziej wolę wypić sobie filiżankę smacznej herbaty. Znacznie bardziej mi smakuje niż szklanka wody Unikam również napojów słodzonych bo jest to sama chemia....

                          Piję często herbatę zieloną, lubię owocowe.Testuję czesto nowe smaki. W okolicy mam kilka świetnych herbaciarni i raz na jakiś czas lubię się tam wybrać po coś nowego.

                          Z tych sklepowych herbat najlepsze herbaty ma BiFix:
                          http://www.bifix.pl/ - tutaj jest ich katalog. Ich herbata z malinami jest nie do pokonania.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Herbata dla ciężarnej

                            Będąc w ciąży piłam tylko herbatki ziołowe mięte, melisę czasami zieloną (bardzo rzadko) rumianek A herbatkę malinową piłam pod koniec ciąży dosyć często, taka z owoców a później już z liści - wszystko było ok nic mi nie przyspieszyło porodu

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Herbata dla ciężarnej

                              Mi w pierwszej ciąży lekarka mówiła, by nie pić czerwonych herbat. Zielonej nie lubię, więc piłam zwykłą czarną herbatę.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Herbata dla ciężarnej

                                Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
                                Mi w pierwszej ciąży lekarka mówiła, by nie pić czerwonych herbat. Zielonej nie lubię, więc piłam zwykłą czarną herbatę.
                                Mi również zdarzało się wypić czarną herbatę ale starałam się ją czymś zastępować. Ja też kiedyś nie lubiłam zielonej herbaty, a teraz jest jedną z moich ulubionych.


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X