Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Herbata dla ciężarnej

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Herbata dla ciężarnej

    Która herbata najbezpieczniejsza dla kobiety w ciąży:
    - zielona klasyczna
    - czerwona
    - biała
    - czy zwykła czarna???
  •    
       

    #2
    Myślę, że zwykła czarna, ale słaba jest bezpieczna, biała pewnie też, a czasami można się też napić zielonej i czerwonej.

    Skomentuj


      #3
      Czerwonej herbaty w ciąży nie wolno pić! Taka informacja jest nawet na opakowaniu tej herbaty. Mamy karmiące tez nie mogą jej pić.

      Skomentuj


        #4
        O rany! nie wiedziałam że ta czerwona jest zabroniona

        Skomentuj


          #5
          Ja też... sorki!

          Skomentuj


            #6
            Dobra, w takim razie czerwona idzie w odstawkę! Szkoda bo lubię rooibos.

            Skomentuj


              #7
              na pewno nie mozna malinowej bo moze wywolac skurcze ;/

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Z ta malinowa to sie nie zgodze, jaK najbardziej ziola takie jak melisa lekarska,mniszek lekarski, rumianek pospolity czy tez wlasnie malina wlasciwa nie szkodza ciazy. Podaje artykul na temat moze nie herbatek ale poprostu ziol.. chodzi mi,o ta maline http://dziecko.onet.pl/1030,0,43,zio...y,artykul.html

                Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

                Skomentuj


                  #9
                  Czaena zwykła herbata zawiera teine, tak samo zielona dlatego jest niezbyt wskazana w ciąży... Czytałam, że teina zawarta w herbacie jest bardziej szkodliwa niż kofeina. Ale zdania są różne. Najlepsze są herbaty ziołowe jak: mięta, melisa itd... Co do malinowej to nie wiem, ale słyszałam już wiele razy, że wywołuje skurcze i pije się ją przed samym terminem porodu...
                  Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

                  Skomentuj


                    #10
                    owszem pije się aby wywołać skurcze, ale z liści malin a nie z owoców...
                    ta z owoców jest zupełnie nieszkodliwa

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Napisane przez meduza Pokaż wiadomość
                      O rany! nie wiedziałam że ta czerwona jest zabroniona
                      kolezanka z RPA podala mi informacje ze w Afryce a bynajmniej w jej kraju zabrania sie podawania czerwonej herbaty takze dzieciom do lat 7 minimum - szkodzi na zeby i ogólny rozwój ukladu kostnego - to chyba wyjasnia sprawe dlaczego ciezarne i karmiace matki nie powinny jej pic
                      OLIWIER 16.12.2008

                      Skomentuj


                        #12
                        Napisane przez garfik08 Pokaż wiadomość
                        na pewno nie mozna malinowej bo moze wywolac skurcze ;/
                        nakoniec ciazy to malinowa mozna sie opijac bez umiaru - przeciez wlasnie o skurcze chodzi!!!! tak wogóle to wlasnie ide do sklepu to malinowej nie odpuszcze heh
                        w koncu termin na jutro - to moze do niedzieli podziala
                        OLIWIER 16.12.2008

                        Skomentuj


                          #13
                          Napisane przez Aninka Pokaż wiadomość
                          owszem pije się aby wywołać skurcze, ale z liści malin a nie z owoców...
                          ta z owoców jest zupełnie nieszkodliwa
                          http://dziecko.onet.pl/1030,0,43,zio...2,artykul.html

                          "Malina właściwa (..) Napar z liści maliny można popijać przez całe dziewięć miesięcy." - Aninka sadzisz, ze napisali to abysmy, kobietki w ciazy, od poczecia wywolywaly sobie skurcze?

                          Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

                          Skomentuj


                            #14
                            ja widziala w sklepie herbatka dla kobiet karmiacych piersia i w ciazy tez mozna ja pic z hipp

                            Skomentuj


                              #15
                              A tak wogole to slyszalam, ze zwykla herbata jest szkodliwa wtedy gdy doda sie do niej cytryne. Wchodza w jakas reakcje i wytwarzaja czasteczki jakiegos metalu,za dobrze nie pamietam, bo ogladalam to w tv jakis czas temu. Potem mowili, ze jak sie doda do takiej herbaty miod to juz jest mniej szkodliwa albo nie jest wogole szkodliwa bo miod cos tam tez posiada i wtedy nie ma tego metalu. Tak na chlopski rozum troche przetlumaczylam bo fizykiem nie jestem hehehe No ale to nie tylko dla kobiet w ciazy szkodzi, ale wszystkim.

                              Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X