Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Podróże z niemowlakiem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Podróże z niemowlakiem

    Co sądzicie o dalekich podróżach z dzieckiem? Ostatnio znajomi byli w Tajlandii, inni w Dubaju... dzieci w obu przypadkach miały nie więcej niż roczek. Jak sądzicie bezpieczne są takie podróże?
  •    
       

    #2
    Odp: Podróże z niemowlakiem

    ja bym nie podjęła takiego ryzyka - jak dla mnie jest za duże, klimat, jedzenie, warunki sanitarne - jak dla mnie odpada takie ekstremum dla małego dziecka

    Skomentuj


      #3
      Odp: Podróże z niemowlakiem

      Moja siostra zabrała do Japonii swoją dzidzię już 2 razy, a także do Indonezji, Turcji i w większości krajów w Europie, a dopiero kończy 2 latka. Dziecko jest niesamowite. Myślę, że to serio nie problem a wręcz frajda

      Skomentuj


        #4
        Odp: Podróże z niemowlakiem

        Ja bym się bała z takim maleństwem jechać gdzieś daleko. Po pierwsze zmiana klimatu a po drugie takie podróże są męczące dla dziecka. Uważam że lepiej stopniowo uczyć dziecko do podróżowania i zacząć od pięknych zakątków Polski

        Skomentuj


          #5
          Odp: Podróże z niemowlakiem

          Ja dołączam do grupy że bym takiego maluszka w taką podróż nie zabrała. Bałabym się ryzykować zdrowie dziecka, nie mówiąc już o zmęczeniu... Podziwiam rodziców, którzy się na takie wyprawy decydują.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Podróże z niemowlakiem

            Też bym się bała zabrać maleństwo w klimat i choroby tak różne od naszego. Marzy mi się podróż do Tajlandii czy do Indii ale przecież nie zaszczepię kilkumiesięcznego synka na te wszystkie szczepionki. Do tego inna strefa czasowa, inna wilgotność powietrza czy chociażby woda...

            Skomentuj


              #7
              Odp: Podróże z niemowlakiem

              Też bym się bała zabrać maleństwo w klimat i choroby tak różne od naszego. Marzy mi się podróż do Tajlandii czy do Indii ale przecież nie zaszczepię kilkumiesięcznego synka na te wszystkie szczepionki. Do tego inna strefa czasowa, inna wilgotność powietrza czy chociażby woda...

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Podróże z niemowlakiem

                Myślę ze taką daleką podróż lepiej odłożyć jak dziecko będzie większe i również zaczerpnie coś ze zwiedzania. Jak dziecko będzie większe to podróż dla niego będzie ciekawsza i milej wspominana

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Podróże z niemowlakiem

                  Tylko wtedy ograniczamy siebie i najdalej jedziemy nad polskie morze no ale, dla dobra dziecka te 5 lat można poczekać i jechać z takim powiedzmy prawie uczniem. Ja osobiście nie wyobrażam sobie 11h w samolocie z małym dzieckiem powiedzmy do 3 lat...

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Podróże z niemowlakiem

                    Ja bym za granicę z małym dzieckiem nie pojechała a już na pewno nie w jakieś egzotyki. Bałabym się, że się rozchoruje albo cokolwiek się stanie, nie będziemy mogli się dogadać z lekarzem itp.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Podróże z niemowlakiem

                      Ja cały czas jeżdżę za granicę z dzieckiem, co prawda nie w celach podróży turystycznej lecz w celach leczenia dziecka. Konsultacje medyczne itd. Byliśmy już w kilku krajach i nigdy dziecko nie zachorowało. Na pierwszej zagranicznej konsultacji syn był już jako 2 miesięczne dziecko.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Podróże z niemowlakiem

                        ja ostatnio byłam rodzinnie z siostrą jej i moimi maluchami w górach a potem w Pradze wszystko udało się świetnie co prawda to nie Tajlandia i nie te odległości i standardy higieniczne zupełnie inne ale bez dolegliwości żołądkowych sie nie obyło siostry córeczka Maja akurat starsza 4 latka miała biegunkę mieliśmy apteczkę ze sobą zawsze zabieramy jak gdzieś jedziemy ale na to tylko węgiel jakiś stary na szczęście zawsze jest ktoś kto pomoże rodzinka pokój obok w motelu też wesoła gromadka była bardziej przygotowana dali nam trilac pomaga na tego typu dolegliwości i bezpieczny dla dzieci. Pomogło i reszta wyjazdu odbyła się bez większych problemów. Dwie nauki z tego wyjazdu 1 sprawdzić apteczkę przed wyjazdem i uzupełnić , 2 nie jadać w przydrożnych barach

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Podróże z niemowlakiem

                          ja również zawsze biorę ze sobą różne leki, bo z dzieciakami jest różnie a czasem ciężko z apteką. Ostatnio byliśmy w górach, Szklarska Poręba u nas odbyło się bez problemów zdrowotnych.
                          Pokój mieliśmy fajny, chociaż następnym razem przy rezerwacji zaznaczymy że chcemy na dole, bo teraz mieliśmy w pensjonacie na samej górze krete schody a z dziećmi ciężko po takich się wchodzi i schodzi

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Podróże z niemowlakiem

                            Z tak małym dzieckiem aż w tak daleką podróż bym się nie wybrała i wcale nie chodzi o czas spędzony w podróży, co raczej o choroby.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Podróże z niemowlakiem

                              JA bym za granicę maluszka nie wzięła ze względu na zagrożenia związane z podróżą samolotem, różnicą ciśnień, tropikalnymi chorobami, konieczność dodatkowych szczepień i niepewną opiekę lekarską na miejscu w razie ptorzeby. Nie wspominając już o problemach z porozumiewaniem się w razie ptorzeby w szpitalu bo medycznego języka angielskiego nie znam.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X