Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piesek dla dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Odp: Piesek dla dziecka

    Przede wszystkim należy zadać sobie inne pytanie, czy my rodzice jesteśmy gotowi na psa czy kota. Możemy mieć na uwadze to, że dziecko będzie się lepiej rozwijać ze zwierzakiem ale nie oszukujmy się, większość obowiązków i tak spadnie na nas. Oprócz tego, należy pamiętać, że będzie to członek rodziny którym należy się zająć oraz zapewnić mu odpowiednią opiekę. Wiele osób zabiera czworonoga pod swój dach, a kiedy dzieje się coś niepokojącego nie wie co może zrobić. Ostatnio znalazłam ciekawy poradnik http://vetporadnik.org.pl/ gdzie możemy zadać pytanie profesjonaliście. Na nasze pytania odpowiada Pani Monika Buza, która posiada wieloletnie doświadczenie weterynaryjne a także udziela cennych wskazówek w miesięczniku Dobre Rady. Moim zdaniem jest to bardzo pomocne kiedy nie jesteśmy pewni co dzieje się z naszym przyjacielem a nie mamy możliwości aby skontaktować się z naszym weterynarzem.

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Odp: Piesek dla dziecka

      Żadna istota to nie jest zabawka. ale naprawdę przy psie jest dość dużo pracy. Koty chadzają własnymi ścieżkami i nie wymagają tak dużego zaangażowania. natomiast pies, np. w bloku jest dość dużym wyzwaniem. My kupiliśmy yorka, bo uznaliśmy, że będzie miały a więc bezproblemowy. Mały jest słodki, ale musieliśmy znaleźć dla niego jego prywatnego fryzjera i teraz już mamy sprawdzony salon www.vadera.com.pl ale generalnie to początki nie były łatwe. Więc jeśli mówimy o psie, to jednak sporo obowiązków i wydatków spada na rodziców. To tez warto wziac pod uwage

      Skomentuj


        #63
        Odp: Piesek dla dziecka

        W domu w którym jest pies dziecko uczy się opiekuńczości i troskliwości. Mój synek jest bardzo związany z naszym czworonogiem i uwielbia go rozpieszczać. Robi to dając mu Snack Mobility Dog-VetExpert. To psi przysmak, który pies bardzo lubi. Musimy tylko pilnować, żeby nie przesadził, bo dzienna porcja to 6-10 ciasteczek w zależności od wielkości psa.

        Skomentuj


          #64
          Odp: Piesek dla dziecka

          Witajcie! My z mężem zaadoptowaliśmy szczekania kiedy nasze dziecko miało dwa lata. W ten sposób zarówno piesek jak i dziecko rosły razem i bardzo się z sobą zżyli. Widziałam często na youtubie gdzie pies śpi z dzieckiem albo je przytula i jakoś zawsze ciężko mi bylo w to uwierzyć dopóki nie zobaczyłam tego na własne oczy. Pies stał się świetnym opiekunem naszego dziecka Oczywiście początkowo musieliśmy dużo czasu poświecić na wychowanie szczekania, ale dzięki ciekawym książkom, poradnikom i artykułom szkoleniowym na przykład : http://www.krakvet.pl/akcesoria-szko...psa-c-405.html udało nam się zapanować na psem i wprowadzić dyscyplinę

          Skomentuj


            #65
            Odp: Piesek dla dziecka

            Dzieci się dużo lepiej rozwijają z psami. My kupiliśmy labradora jak mały miał niecały rok i razem dorastali
            Kalendarze na rok 2018 z własnymi zdjęciami w dobrych cenach. Sprawdź sama https://kalendarion.pl/cennik

            Skomentuj


              #66
              Odp: Piesek dla dziecka

              A może by tak poszukać informacji w tym temacie w Internecie? Zdaje mi się, że to może być naprawdę dość dobra opcja
              Ale człowiek nie jest stworzony do klęski.

              Skomentuj


                #67
                Odp: Piesek dla dziecka

                Tylko trzeba mieć świadomość, że pies to obowiązek. Potem taka mama czy tata zostają sami z problemem.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Odp: Piesek dla dziecka

                  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

                  Skomentuj


                    #69
                    Odp: Piesek dla dziecka

                    zgadzam się, piesek to ogromna odpowiedzialność, dobra opieka weterynaryjna to moim zdaniem absolutna podstawa, z naszym psiakiem chodzimy do http://www.myslovet.pl/, trzeba też dopilnować, żeby dziecko nie uciekało od obowiązków związanych chociażby z wyprowadzaniem pupila, bo z tego co zauważyłam jest to częste zjawisko

                    Skomentuj


                      #70
                      Odp: Piesek dla dziecka

                      Zgadzam się całkowicie z moim poprzednikiem... Nic dodać, nic ująć...
                      Jestem bardzo niedoskonałym człowiekiem.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Odp: Piesek dla dziecka

                        Moja koleżanka wysłała swoje dziecko do babci (która ma psa) na tydzień i poprosiła żeby do dziecko opiekował się zwierzakiem. Po tygodniu sprzątania kup dziecko stwierdziło, że nie chce psa.

                        Skomentuj


                          #72
                          Odp: Piesek dla dziecka

                          Piesek to dosyc trafny pomysl. Zawsze to takie dziecko nauczy sie porzadku, odpowiedzialnosci, a przede wszystkim sie wyciszy
                          Sprawdźcie, jak zwalczyć blizny potrądzikowe: http://drkomorowska.pl/arts/blizny-potradzikowe/

                          Skomentuj


                            #73
                            Odp: Piesek dla dziecka

                            A może warto byłoby w tym obszarze tematycznym popytać znajomych? Według mnie znajomi są naprawdę w stanie pomóc
                            Za darmo dostaje się tylko to, czego nikt inny nie chce. I śmierć. Śmierć też jest za darmo.

                            Skomentuj


                              #74
                              Odp: Piesek dla dziecka

                              Zalezy jaka role ma spelniac piesek. Jezeli ma byc maskotka ktora dziecko sie znudzi po miesiacu to lepiej sobie daruj. A jezeli ma byc jego przyjacielem i uczyc go odpowiedzialnosci to pamietaj, ze przyjmujecie pod dach zywą i czujacą istotę. Której samo dziecko na pewno nie wychowa i przygotuj sie na to, ze to wy jako rodzice bedziecie sie zajmowac psem.

                              Skomentuj


                                #75
                                Odp: Piesek dla dziecka

                                Wszystko zależy od tego, jakie jest dziecko - jesli wyróżnia się pewną odpowiedzialnością, to myślę, że można byłoby się zastanowić nad zwierzątkiem, którym mogłoby się zajmować.
                                Jeśli jednak dziecko jest roztrzepane i nie jest w stanie skupić się na jednej rzeczy na dłużej, to raczej pies w końcu byłby odpowiedzialnością rodziców, a dziecko przestałoby być zainteresowane opieką nad nim.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X