Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Macierzyński...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Macierzyński...

    Która z Was od razu po macierzyńskim musi/chce wrócić do pracy???
    Ja muszę, bowiem umowę mam tylko do końca macierzyńskiego i muszę wrócić, żeby mi umowę przedłużyli.Przyznam, że dołuje mnie myśl, że będę z moją kruszynką tylko 18 tygodni, a potem już praca...


  •    
       

    #2
    To ja ci współczuje ja też miałam tylko macierzyński,bo wycowawczy mi sie nie należał.Powiem ci że bedzie ci bardzo trudno zostawic taką kruszynke.Ja teraz jak sobie pomysle że mam zostawic Kube jak skończy roczek to sie mi serce kraje.Ja jak wychodze gdzies bez niego na 2 lub 3 godziny to cały czas mysle tylko o nim,co on robi czy nie płacze.

    Zycze powodzenia i dużo zdrówka

    Skomentuj


      #3
      Ja jestem na macieżyńskim i niestety już od stycznia muszę wrócić do pracy, bo nie mogę sobie pozwolić na bezpłatny wychowawczy Wiem, że będzie nam bardzo ciężko, bo nie wyobrażam sobie rozstania z córcią na 8 godzin...już myślę o tym, żeby za kilka miesięcy postarać sie o rodzeństwo dla Oli

      Skomentuj


        #4
        Maleńka ma 3 tygodnie, a ja już myślę o tym, że będę musiała za jakieś 17 tygodni ją zostawić i iść do pracy- na samą myśl mi ciężko...wiem, że jeśli przedłużyliby mi umowę mogę iść na wychowawczy, ale poprostu nie stać nas na to, wiadomo przy dziecku potrzeba jeszcze więcej pieniążków...z jednej pensji utrzymać się byłoby nam naprawdę ciężko...


        Skomentuj


          #5
          Mam pytanie. Czy wiecie kto wypłaca pieniążki za urop macieżyński ? Umowa wygasa mi z dniem porodu i nie wiem gdzie mma się potem udać . Czy należy mi się macierzyński? Z góry dzięki za odpowiedz

          Skomentuj


            #6
            Ja na szczescie nie musze wracac do pracy maz pracuje za granica i nie oplacilo by mi sie isc do pracy i oplacic opiekunke wlasnie skonczyl mi sie macierznski i od tygodnia jestem na wychowawczym z moja ninia jestem caly czas nie rozstalam sie z nia nawet na godzine nie wyobrazam sobie nawet pol dnia bez nieja co dopiero cale dnie wspolczuje mamusiom ktore musza zostawic takie malenstwo i dziwie sie jak moj maz co jest bardzo zwiazany z corka wytrzymuje 6 czasem 8 tyg bez naszego skarba wiem ze to przezywa i teskni strasznie ale co zrobic musi pracowac zebysmy mialy byt.
            Wikunia 04.08.2008r

            Skomentuj


              #7
              Macieżyński

              Napisane przez tusia20061 Pokaż wiadomość
              Mam pytanie. Czy wiecie kto wypłaca pieniążki za urop macieżyński ? Umowa wygasa mi z dniem porodu i nie wiem gdzie mma się potem udać . Czy należy mi się macierzyński? Z góry dzięki za odpowiedz


              macieżyński jak najbardziej Ci się należy! Mi również wygasła umowa z dniem porodu ale już złożyłam odpowiednie dokumenty.
              Świadczenie wypłaca ZUS po złożeniu w nim : świadectwa pracy, drukuZ3-wystawia je zakład pracy oraz oczywiście odpis aktu urodzenia dzieciątka. I to wszystko- po tym już tylko czekać na pieniądze
              a ha - świadczenie jest wypłacane przez 18 tygodni.
              olusia
              http://www.mamacafe.pl/suwak/2044.png[/img][/url]

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                albo 20 (na drugiego dzidziusia)

                ja do pracy nie szłam
                ale z pierwszącórką wróciłam do szkoły (klasa maturalna) jak Julka miała niecałe 5 miesięcy
                strasznie to przeżywałam

                teraz siedze w domu i planuje tak jeszcze z 2 lata


                JULA

                MAJA

                OLGA

                Skomentuj


                  #9
                  Drogie dziewczyny!
                  Ja macierzyński mam jeszcze przed sobą bo termin porodu mam na 10 lutego, ale dla tych, które już są na macierzyńskim i będą na nim jeszcze w styczniu mam dobrą wiadomość, że od stycznia ma wejść w życie zmiana do przepisów i macierzyński na pierwsze dziecko będzie wydłużony do 20 tygodni - czyli dodatkowe 2 tygodnie ze skarbami ( niewiele ale zawsze coś ). Zmiana ta ma również obejmować kobiety, które z dniem wejścia przepisu w życie będą już przebywać na macierzyńskim.

                  Skomentuj


                    #10
                    Jestem od 6 tygodni na macierzyńskim...czyli ta zmiana mnie też obejmie, tak? Zawsze to dodatkowe 2 tygodnie Cieszę się ogromnie


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Tak, obejmie Cię jeśli nasi politycy to "klepną".

                      Skomentuj


                        #12
                        Mam taką nadzieję...


                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Macierzyński...

                          Ja też jestem w takiej sytuacji, że nie przysługuje mi urlop wychowawczy, więc powinnam wrócić do pracy. Ale nie wiem czy chcę... Rozważam opcję czy damy sobie radę finansowo z jednej pensji... By nie dawać małej do żłobka.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Macierzyński...

                            ja obecnie nie pracuję ale bedąc w ciązy z synkiem pracowałam a potem przeprowadzka i zrezygnowałam z pracy i tak zostało jak na razie

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X