Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zioła na dobre trawienie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: zioła na dobre trawienie

    no właśnie śa takie sytuacje że juz nie da się jeść tylko trzeba coś konkretnego ale delikatnego i dlatego to Dobre Trawienie polecam, ale widomo jak większość dodatkowych rzeczy w ciąży trzeba skonsultować z lekarzem - samowolnie to nie

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: zioła na dobre trawienie

      Niektóre zioła mogą w ciąży zaszkodzić, dlatego warto przed wypiciem spytać lekarza. Wiem że na pewno nie można pić wywaru z liści malin bo to niebezpieczne.
      Ja mam zalecenie pić napar z pokrzyw które działają moczopędnie.

      Skomentuj


        #18
        Odp: zioła na dobre trawienie

        teresa ale masz na myśli wywar z liści malin taki swoiski,czy istnieje coś takiego do zakupu, już gotowe?
        Ja ziół bardzo się boję brać bez konsultacji z lekarzem, mam świadomość że "ziółka" często mają działanie silniejsze od nie jednych leków, tworzą bardzo mocne interakcję a w ciąży to lepiej chuchać na zimne.

        Skomentuj


          #19
          Odp: zioła na dobre trawienie

          Tak to prawda, że w ciaży nie wszystkie zioła można pić. Można konsultować z lekarzem, ale również z Panią farmaceutką - na ulotkach też jest zawsze napisane np. nie zaleca się picia kobietą w ciąży. I automatycznie takie zioła odstawiamy na bok.

          Skomentuj


            #20
            Odp: zioła na dobre trawienie

            Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
            Tak to prawda, że w ciaży nie wszystkie zioła można pić. Można konsultować z lekarzem, ale również z Panią farmaceutką - na ulotkach też jest zawsze napisane np. nie zaleca się picia kobietą w ciąży. I automatycznie takie zioła odstawiamy na bok.
            marzena z panią farmaceutka - to tak o ile ma się zaufaną i kompetentną, bo w sieciowych (popularnych )bardzo często te osoby nie mają pojęcia o "asortymencie" apteki i dzianiu. Dlatego ulotkę i skład trzeba dokładnie przestudiować. W sumie z lekarzami jest podobnie, mocno się przeziębiłam w ciąży i poszłam do lekarza pierwszego kontaktu by mi wskazał czym mogę się leczyc, to w ogóle nie miał pojęcia co mogą a co nie kobiety w ciązy i zalecił mi syrop na etanolu nie wskazany dla ciezarnych . Bardzo mnie irytuje ten brak kompetencji i dociekliwości zawodowej.

            Skomentuj


              #21
              Odp: zioła na dobre trawienie

              Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
              marzena z panią farmaceutka - to tak o ile ma się zaufaną i kompetentną, bo w sieciowych (popularnych )bardzo często te osoby nie mają pojęcia o "asortymencie" apteki i dzianiu. Dlatego ulotkę i skład trzeba dokładnie przestudiować. W sumie z lekarzami jest podobnie, mocno się przeziębiłam w ciąży i poszłam do lekarza pierwszego kontaktu by mi wskazał czym mogę się leczyc, to w ogóle nie miał pojęcia co mogą a co nie kobiety w ciązy i zalecił mi syrop na etanolu nie wskazany dla ciezarnych . Bardzo mnie irytuje ten brak kompetencji i dociekliwości zawodowej.

              Teraz nawet z takim przeziębieniem w ciąży niestety, ale trzeba kontaktować się z lekarzem prowadzącym ciąże. Pamiętam jak znajoma się rozchorowała i poszła do ogólnego lekarza, to ją ochrzanił w ogóle że była tak beszczelna i przyszła do Niego pytać o poradę. Powiedzał, że ma od tego swojego ginekologa. Normalnie aż się nóż w kieszeni otwiera. To gdzie oni studiowali ? Kurcze takich rzeczy ich nie uczą , a może im się po prostu nie chce

              Skomentuj


                #22
                Odp: zioła na dobre trawienie

                Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                Niektóre zioła mogą w ciąży zaszkodzić, dlatego warto przed wypiciem spytać lekarza. Wiem że na pewno nie można pić wywaru z liści malin bo to niebezpieczne.
                Ja mam zalecenie pić napar z pokrzyw które działają moczopędnie.
                no ale te moje na Dobre Trawienie z Baby Mama Med są właśnie DLA kobiet w ciąży...więc nie ma strachu no i lekarz tez w nich nic złego nie widział.
                Liście malin się pije wyłacznei na przyspieszenie i ułatwienie porodu tuz przed porodem w ciązy nie wolno , bo można sobie przedwszesny poród wywołac, poronić - takie rzeczy tylko przed porodem wolno

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: zioła na dobre trawienie

                  Napisane przez patrycjaa88 Pokaż wiadomość
                  no ale te moje na Dobre Trawienie z Baby Mama Med są właśnie DLA kobiet w ciąży...więc nie ma strachu no i lekarz tez w nich nic złego nie widział.
                  Liście malin się pije wyłacznei na przyspieszenie i ułatwienie porodu tuz przed porodem w ciązy nie wolno , bo można sobie przedwszesny poród wywołac, poronić - takie rzeczy tylko przed porodem wolno
                  Dokładnie, zgadzam się z Patrycją. Liście malin, siemię lniane i inne pije, stosuje się przed samym porodem, na przyśpieszenie porodu, tak samo jak olej z wiesiołka czy szałwii.

                  Na trawienie w ciąży polecam :
                  Dolegliwość tę leczy prawidłowa dieta (bogata w błonnik, czyli z dużą ilością warzyw, owoców i pieczywa pełnoziarnistego) wspomagana siemieniem lnianym: łyżkę stołową nasion trzeba zalać 150 ml gorącej, przegotowanej wody i odstawić na 30 minut. Namoczone siemię należy jeść 3 razy dziennie, popijając wodą. W ciągu dnia warto popijać napar z rumianku, lucerny siewnej lub wywar z korzenia mniszka pospolitego.
                  Mniszek lekarski jest bogatym źródłem witaminy A, wapnia i żelaza. Dodatkowo wspomaga procesy trawienne i usuwa nadmiar płynów z organizmu, nie powodując równoczesnego wypłukiwania potasu – jak to ma miejsce w przypadku syntetycznych leków moczopędnych.
                  Rooibos, zwany herbatą czerwoną (choć czerwonokrzew nie jest spokrewniony z krzewem herbacianym) - wspomaga procesy trawienne, pobudza wydzielanie soków żołądkowych. Obniża poziom cholesterolu we krwi, jest źródłem fluoru, łagodzi mdłości, zaparcia, osłabia napięcie. Nie zawiera garbników i kofeiny, ma niewiele tanin, za to obfituje w przeciwutleniacze i żelazo. Uznaje się ją za bezpieczną dla dzieci, jest zalecana kobietom w ciąży. Niemniej po pierwsze – najlepiej zachować umiar, a po drugie – trzeba zwrócić uwagę, czy nie występują (pod postacią mieszanki) obok niej zioła, które mogą być szkodliwe dla kobiet w ciąży.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: zioła na dobre trawienie

                    czerwona herbata tez na mnie bardzo dobrze działa - podobno pita przed obiadem utrudnia wchłanianie tłuszczy i wtedu one sie szybciej wydalają taki my!
                    Mi na te sprawy własnie imbir i mięta dobrze robią - a one sa własnie w tych moich mieszankach na Szczęśliwą Ciąże i Dobre Trawienie - bo w ciąży jednak jak te wszystkie organy ję przesuwają i jest ucisk to mi gorzej trawienie idzie i cały ten układ pokarmowy cierpi a teraz człowiek głodny i głodny

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: zioła na dobre trawienie

                      a zwykła herbatka miętowa nie wystarczy ?
                      W więzieniu strachu kluczem do wolności jest słowo...

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: zioła na dobre trawienie

                        Ja po obiedzie zawsze piję ciepłą herbatę.
                        Od kiedy to robię z moim żołądkiem jest naprawdę lepiej.
                        Zapraszam!
                        Ubrania i kocyki dla dzieci

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: zioła na dobre trawienie

                          na trawienie nie tylko siemię lniane jest dobre nawet rumianek, koper włoski i kminek pomagają ja jeszcze ostre przyprawy proponuje

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: zioła na dobre trawienie

                            Ostre przyprawy? Lubie ostre jedzenie ale zawsze mi się wydawało że
                            ono nie jest zdrowe? Niestety nie umiem przemóc się do picia siemienia a tym bardziej kopru czy można jakoś zabić ich smak??

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: zioła na dobre trawienie

                              Polecam picie czystka. To takie ziółko ale w smaku jest na prawdę dobre. Skończył mi się i dziś kupiłam nowy, tu akurat mają promocję http://www.ekomy.pl/herbaty/2734-czy...741008282.html

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: zioła na dobre trawienie

                                Dobre są kminek, anyż lub mięta pieprzowa. warto wypróbować bo wielu osobom pomagają

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X