Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Problem z odciaganiem mleka laktatorem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Problem z odciaganiem mleka laktatorem

    Przy pierwszej córce przez ponad 4 miesiące odciągałam mleko laktatorem i podawałam jej mleko z butelki. Przy drugim dziecku mialam laktator ale użyłam go zaledwie kilka razy, mały tak wszystko wypijał z piersi , ze gdy nawet chciałam coś odciągnąć bo musiałam gdzieś wyjśc to się musiałam namęczyć bo nic nie chciało lecieć.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Problem z odciaganiem mleka laktatorem

      Ja zawsze jak zauważałam, że mam mniej pokarmu zaczynałam więcej wody pić i sięgałam po herbatkę laktacyjną 3 razy dziennie. Pomagało, ale do czasu. Jak mała miała 10 miesięcy zaczął mi zanikać pokarm. Przez tydzień odciągałam dwa razy dziennie po 20 ml żeby te kilka kropel jej podać i w końcu poddałam się.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Problem z odciaganiem mleka laktatorem

        Ja też dużo piłam i rzeczywiście gdy miałam mniej pokarmu to woda i u mnie sok jabłkowy pomagały. Przy córce nie było problemu z odciąganiem chociaż było to męczące, a przy synku mimo iż chciałam czasem odciągnąć pokarm to nie szło

        Skomentuj


          #19
          Odp: Problem z odciaganiem mleka laktatorem

          Ja też bardzo długo walczyłam z pokarmem i pamiętam to nocne odciaganie pokarmu i ciągłą walkę z laktatorem. Oj cieżko było, ale to wszystko dla synka. Pamiętam, że mąż tak na szybko kupował mi laktator, bo piersi chciało mi rozsadzić.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Problem z odciaganiem mleka laktatorem

            Ja nigdy nie byłam nastawiona, że muszę karmić piersią, ale mój tato - tak mój tato - któregoś dnia jak stwierdziłam, że kp nie ma sensu, bo mała wisi na cycu dwie godziny i dalej jest głodna - powiedział, że to lekarstwo przede wszystkim. Tak mi to utkwiło w pamięci, że kiedy kończył mi się pokarm to miałam wyrzuty sumienia i bałam się, że córka zaraz zacznie mi chorować, bo nie będzie miała podawanych uodparniaczy z moim pokarmem.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Problem z odciaganiem mleka laktatorem

              Ja długo nie karmiłam i też miałam ogromne wyrzuty sumienia jak musiałam podać synkowi butlę z mlekiem. Wiele dni siedziało mi to w głowie, ale w końcu odpuściłam sobie i powiedziałam że przecież to nie moja wina, ze nie mam pokarmu. Mąż od początku stał po mojej stronie i pocieszał.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Problem z odciaganiem mleka laktatorem

                Przy pierwszym dziecku odciągałam pokarm aż 10 miesięcy i jakoś udało mi się utrzymać laktację Niestety córka po kilku tygodniach ssania piersi po prostu ją odrzuciła i w żaden sposób nie udało mi się jej nakłonić do ssania...ale nie poddałam się i ściągałam ręcznie laktatorem, karmiłam tylko mleczkiem z piersi do 6 miesiąca a później zaczęłam rozszerzać dietę mniej mleczka ściągać i tak do 10 miesiąca udało się ją pokarmić moim mlekiem Teraz przy synku już byłam mądrzejsza i tak szybko nie poddałam się i synek pięknie je z piersi z czego jestem dumna Bo wiem jaka to ciężka praca ściągać mleko czy w dzień czy w nocy aby dziecko nakarmić

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Problem z odciaganiem mleka laktatorem

                  Moja siostra ma bliźniaki i karmiła je odciągniętym pokarmem przez ok. 5 miesięcy. Wiem ile się namęczyła. Naprawdę była dzielna


                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Problem z odciaganiem mleka laktatorem

                    Ja natomiast zawsze uważałam, że będąc matką muszę karmić dziecko piersią i dlatego takie nastawienie pozwala na skuteczne karmienie dziecka Będąc ostatnio z synkiem u lekarza bo kaszlał lekarka powiedziała " dziecko karmione piersią dostaje lekarstwo od Pani " więc coś w tym musi być Jestem dumna, że mi się udało i mogę karmić dzieci swoim mlekiem Laktatorem nie jesteśmy w stanie odciągnąć tyle mleczka jak dziecko, bo dziecko stymuluje laktacje ssąc czego nie można powiedzieć o laktatorze

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Problem z odciaganiem mleka laktatorem

                      Napisane przez magicclaw Pokaż wiadomość
                      Dziecko zawsze pobudza piersi do produkcji mleka i zawsze będzie to lepsze niż laktator. Choć ja osobiście do dnia dzisiejszego ściągam mleko laktatorem co 4 godziny i raz w nocy
                      Ja ściągam pokarm laktatorem od samego początku, czyli już prawie 5 miesięcy, mleka mam bardzo dużo- cały zamrażalnik mrożonek. Chciałam się raz poddać, bo produkcja spadała, ale zaczęłam stosować metody na rozkręcenie laktacji, np. PowerPomping, czyli ściąganie po 10 min każdą pierś przez godzinę. Daje to rezultat, oczywiście trzeba ściągać co 2-3 godziny, aby był efekt :-)

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Problem z odciaganiem mleka laktatorem

                        Na rozkręcenie laktacji u mnie się super sprawdził system odciągania 7-5-3 (7 minut odciągania z jednej piersi, potem 7 z drugiej, 5 minut z pierwszej, 5 z drugiej itd). Ale dużo też dała zmiana laktatora, tak jak dziewczyny wcześniej pisały. Najpierw używałam ręcznego Medeli i niezbyt dobrze mi się spisywał - miał bardzo niewygodny ssytem pompowania, taki tłok, źle się tym pracowało. Poza tym cały czas się zsuwał. Potem używałam też ręcznego ale z Chicco i było dużo lepiej. Był znacznie wygodniejszy w pompowaniu, miał miękki lejek który dobrze przylegał, odciąganie szło dużo sprawniej i efekty były lepsze.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Problem z odciaganiem mleka laktatorem

                          dokładnie tak, u mnie też 7-5-3 się sprawdził

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X