Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie zajęcia dodatkowe dla dzieciaków?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jakie zajęcia dodatkowe dla dzieciaków?

    Taniec, śpiew, języki, pływanie, judo, jazda konna...? Jakie zajęcia wybraliście dla swoich dzieciaków? Czy dzieci chętnie na nie uczęszczają? Mój kilkuletni chrześniak niestety głównie siedzi przed komputerem. Rodzicom chyba nie za bardzo chce się cokolwiek z dzieckiem "nadprogramowo" zrobić...




    http://moj-dzikus.blogspot.com/
  •    
       

    #2
    Odp: Jakie zajęcia dodatkowe dla dzieciaków?

    U nas króluje tenis
    Były tańce, balet, ale wszystko szybko się nudziło.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jakie zajęcia dodatkowe dla dzieciaków?

      Jesli się nudzi, to dobrze, że nie zmuszacie do niczego. A tu proszę proponujecie dalej! Super, naprawdę podziwiam! Wiadomo, nawet najbardziej kreatywne i energiczne dziecko bez pomocy rodzica smao niczego się nie nauczy!




      http://moj-dzikus.blogspot.com/

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jakie zajęcia dodatkowe dla dzieciaków?

        Kiedyś czytałam, że dziecko do mniej więcej 8 lat powinno spróbować/poznać jak najwięcej różnego rodzaju aktywności żeby móc zdecydować, co lubi.
        Najstarszej pasją jest tenis. Bliźniaczki wciąż szukają Od września postanowiłam sobie, że jedną z nich zapiszę na zajęcia aktorsko - wokalne, a druga chce na jazdę konną. To oczywiście ich wybór, ale pomagam im w tym "szukani" biorąc pod uwagę ich predyspozycje.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jakie zajęcia dodatkowe dla dzieciaków?

          Ja puszczam Małemu bardzo dużo muzyki. Już się fajnie "giba", jak mu się jakaś nutka spodoba Mamy w domu pianino - pozwalam mu brzdąkać. Na pewno obcego języka nie będę uczyć od pieluch, bo i nie mam takich mozliwości. Ale zrobię, co będę mogła. Pokazywać, zachęcać, ale nic na siłę
          Attached Files




          http://moj-dzikus.blogspot.com/

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jakie zajęcia dodatkowe dla dzieciaków?

            Moim zdaniem najlepiej zaangażować się w jakieś zajęcie związane z hobby. Moje dziecko np. lubi konie i jeździmy często do stadniny na konie. Moim zdaniem warto pomyśleć o takich zainteresowaniach, każde dziecko takie ma na pewno. Ja sama, aby nadążyć nad nowościami i trendami w końskiej tematyce zerkam na różne strony i nasz ulubiony blog na: http://wanthaveit.pl , tam zawsze wszystko fajnie opisane z modą, sprzętem , gadżetami.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jakie zajęcia dodatkowe dla dzieciaków?

              Nic na siłę. Sama pamiętam jak trudno było mi spełniać wymagania rodziców. Może dziecko samo zdecyduje się na jakiś kurs? Warto zapytać.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jakie zajęcia dodatkowe dla dzieciaków?

                Napisane przez szyszyn Pokaż wiadomość
                Nic na siłę. Sama pamiętam jak trudno było mi spełniać wymagania rodziców. Może dziecko samo zdecyduje się na jakiś kurs? Warto zapytać.
                zgadzam się - trzeba wspierac dzieciaki w rozwoju a nie realizowac nie spełnionych marzen rodzicow,obecnie czesto obserwuje iz rodzice w dzieciakach probuja na sile realizowac swoje nie zrealizowane marzenia z dziecinstwa

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jakie zajęcia dodatkowe dla dzieciaków?

                  Wszystko jeszcze zależy od możliwości frinansowych, niestety wszelkie szkolenia nie są takie tanie;/ a niestety nie każdego na nie stać, co do zapytania o zainteresowania, myślę że dziecko 3 letnie to wszystko interesuje i wszystkiego chciałby spróbować, łącznie ze skokiem ze spadochronu

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jakie zajęcia dodatkowe dla dzieciaków?

                    Anis dokladnie niektore ceny sa kosmiczne i takie zajecia drogo wychodza, jeszcze trzeba doliczyc droge i swoj czas, ja kiedys patrzylam na ceny zajec takich dla dzieciakow i co mnie szokowalo to ceny w Wieliczce byly wyzsze niz w Krakowie

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jakie zajęcia dodatkowe dla dzieciaków?

                      Warto poszukać czegoś, co naprawdę dziecko zainteresuje. Dobrze jest inwestować w naukę języków obcych, ale też wybrać zajęcia, które mają szansę stać się pasją dziecka. Myślę, że dobrym rozwiązaniem mogą okazać się zajęcia taneczne, sportowe lub muzyczne, np.nauka gry na jakimś instrumencie.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jakie zajęcia dodatkowe dla dzieciaków?

                        Najważniejsze w tym wszystkim to chyba to, żeby dziecko lubiło to co robi wtedy będzie to miało jakiś sens

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jakie zajęcia dodatkowe dla dzieciaków?

                          Ja znalazłam bardzo fajną grupę taneczno-muzyczną dla mojej małej. Nazywa się FASOLINKI. Możliwe ,że słyszałyście ponieważ mają na koncie wiele sukcesów w postaci nagranych płyt z piosenkami czy koncertów.
                          http://www.fasolinki.com.pl/
                          Córka dzięki temu że tam należy bardzo ładnie nauczyła się śpiewać oraz ruszać. A co najważniejsze ma nowe, wspaniałe koleżanki

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jakie zajęcia dodatkowe dla dzieciaków?

                            U mnie padło na balet. Wcześniej mała miała milion pomysłów na minutę, co chce robić, ciągle zapisywaliśmy ją na jakieś inne zajęcia, ale się opłaciło, bo w końcu znalazła coś, co uwielbia robić i zdecydowanie polecam każdej mamie małej dziewczynki zapisać ją na takie zajęcia, dziecko niesamowicie się odmienia zajmując się czymś takim. Dla mnie największą frajdą było wybieranie strojów dla małej, wyglądają one tak http://arabesque.pl/ i prezentuje się w nich prześlicznie.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jakie zajęcia dodatkowe dla dzieciaków?

                              Z własnego doświadczenia wiem, że nie można za szybko dziecku narzucać dodatkowe zajęcia. Z synem mąż zaczął chodzić w wieku 4 lat na piłkę i niestety nie wyszło to na dobre bo za szybko się znudził i zniechęcił. Dopiero jak poszedł do szkoły sam zaczął ciągnąć na dodatkowe zajęcia (również wrócił do piłki). Dla córki w wieku przedszkolnym znalazłam jedynie ciekawe przedszkole w spokojnej dzielnicy Częstochowy http://hocki-klocki.com.pl/, w którym w ramach godzin są prowadzone dodatkowe zajęcia takie jak warsztaty malarskie, kulinarne, aktorskie.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X