Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Młode mamy - 18, 19, 20 parę lat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Młode mamy - 18, 19, 20 parę lat

    Mam 24 lata i staram się o maluszka już od kilu miesięcy. Byłąm już w ciąży w wieku 19 lat, niestety poroniłam. Wtedy też była to ciąża świadoma, podjęłam decyzję, że chcę mieć dziecko. Jednak moja rodzina i rodzina mojego chłopaka była przeciwna i teraz mam żal do nich, bo być może przez te złe emocje i stres straciłam dziecko. Co myślicie o tak młodych mamach? Niektórzy twierdzą, że nadal jestem za mloda na dziecko....
  •    
       

    #2
    Odp: Młode mamy - 18, 19, 20 parę lat

    Bzdura, że za wcześnie. Ja mam 24 lata (jak mała się urodzi to będę miała 25, bo niedługo mam urodziny, a termin po nich) i nie sądzę, że to za wcześnie... Moim zdaniem nie ma co ulegać dziwnej (i niezdrowej) modzie na późne macierzyństwo. Mam wiele starszych od siebie koleżanek, które bardzo żałują, że nie zdecydowały się na dziecko wcześniej. Teraz jest im strasznie trudno, bo przecież kariera i tak dalej, a na dodatek strasznie się boją, że dzieci będą chore, bo każdy wie, że po 30 to ryzyko wielu chorób wzrasta. Moja mama urodziła mnie mając lat 19. Teraz widzę jaka to była świetna decyzja. Rodzice są młodzi, dzieci mają odchowane, a ich związek kwitnie

    Skomentuj


      #3
      Odp: Młode mamy - 18, 19, 20 parę lat

      Niektóre kobiety są bardziej dojrzalsze emocjonalnie niż niekiedy starsze a szkoda że każdy tak ci mówił przez to też się stresowałaś
      Moja szwagierka w ciąży była jak miała 18 Jest bardzo dobrą mamą ,chociaż dziecka nie planowała ,nawet chciałaby mieć drugie ale jej mąż nie chce niestety
      Kiedy byłam w szpitalu i czekałam na korytarzu taka pani mnie zagaduje co tu taka młodziutka dziewczyna robi Ja mówię że prawie 3o lat mam ,a jak powiedziałam ze dwójkę dzieci mam to już w ogóle Nie wiem co myślała

      Skomentuj


        #4
        Odp: Młode mamy - 18, 19, 20 parę lat

        My świadomie podjęliśmy decyzję o dziecku w wieku 19lat. Rodziłam mając rocznikowo 20lat Szok dla rodziny był, ale ja nie żałuję. Z perspektywy czasu ciesze się, że tak się stało, bo mam 26lat, odchowaną córkę która od września idzie do szkoły, a obecnie staramy się o drugie ale na razie cisza. Jak sobie pomyślę, że wtedy bym nie postawiła wszystkiego na jedną kartę to może teraz mogłabym wgl nie mieć dziecka.
        Ludzie nieraz dziwnie patrzą na mnie, jak mówię że mam 6letnią córkę, w przedszkolu początkowo też dziwnie patrzeli ale już się przyzwyczaili że jestem jedną z najbardziej aktywnych matek które aż przesadnie troszczą się o swoją pociechę

        Skomentuj


          #5
          Odp: Młode mamy - 18, 19, 20 parę lat

          Jeżeli jest to świadome macierzyństwo połączone z ogólnym obyciem i doświadczeniem rodziców, to tylko lepiej dla dziecka, że ma młodych rodziców. Wiek i tak nie ma znaczenia jeśli chodzi o umiejętności rodzicielskie, za to biologia ma. Sama urodziłam dziecię w wieku 31 lat i nie wiedziałam nic o opiece nad noworodkiem, to samo obserwuję u znajomych. Albo moje pokolenie, albo po prostu pokolenie ze środowiska, z którego się wywodzimy ma wpojone zrobić najpierw studia, potem zająć się karierą, a potem... no właśnie.. potem ciąża i rodzicielstwo to już obce i trudne sprawy, bo się ma wszystko poukładane, bo zdrowie nie to...

          Skomentuj


            #6
            Odp: Młode mamy - 18, 19, 20 parę lat

            Teraz zewsząd wmawia się młodym ludziom, że dziecko to koniec świata. Jedna wielka przeszkoda i twoje życie się kończy na amen. Widzę, że niektórzy ulegają i jak już mają dziecko to odcinają się od świata jakby rodzicielstwa nie można było pogodzić z własnym życiem i pasjami... Może dlatego ludzie się dziwią, że osoby koło dwudziestki mają dzieci?

            Skomentuj


              #7
              Odp: Młode mamy - 18, 19, 20 parę lat

              Rodziłam w wieku 19lat, mój mąż miał wtedy 21. To czy ktoś dojrzał do rodzicielstwa nie określa się po wieku, tylko po dojrzałości psychicznej. Uważam, że jestesmy świetnymi rodzicami. Po dwóch latach staraliśmy się o kolejne dziecko, niestety poroniłam. Od tego czasu minął rok i znowu chcemy rozpocząć starania. Najgorsze w tak młodym rodzicielstwie są durnowate docinki i spojrzenia ze strony obcych ludzi.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Młode mamy - 18, 19, 20 parę lat

                Napisane przez marthacrown Pokaż wiadomość
                Rodziłam w wieku 19lat, mój mąż miał wtedy 21. To czy ktoś dojrzał do rodzicielstwa nie określa się po wieku, tylko po dojrzałości psychicznej. Uważam, że jestesmy świetnymi rodzicami. Po dwóch latach staraliśmy się o kolejne dziecko, niestety poroniłam. Od tego czasu minął rok i znowu chcemy rozpocząć starania. Najgorsze w tak młodym rodzicielstwie są durnowate docinki i spojrzenia ze strony obcych ludzi.
                Kiedyś taki wiek to była powszechność, ludzie wcześniej się decydowali na dziecko, teraz każdy chce studiować, znaleźć pracę dopiero mysli o dziecku. Ludzie się już chyba przyzwyczaili że teraz młodzi rodzice to mają około 30 lat i według mnie to nie jest normalne!!

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Młode mamy - 18, 19, 20 parę lat

                  Najbardziej podoba mi się "kontrola obrączkowa" jak jadę w autobusie, albo stoję w kolejce w sklepie razem z synkiem. I o dziwo, jak już się spotkałam z dziwnym zachowaniem w stosunku do mojej osoby to zawsze ze strony starszych babć. One to robią chyba dlatego,że im się nudzi..

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Młode mamy - 18, 19, 20 parę lat

                    Tak Tak bo te starsze Panie to w przeszlości święte były pewnie sobie myslą że jak taka młoda to na pewno się gdzieś puściła i nawet nie wie kto jest ojcem, świętoszki jedne!! mam nadzieje że my nie będziemy takie na starość :P

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Młode mamy - 18, 19, 20 parę lat

                      Napisane przez marthacrown Pokaż wiadomość
                      Najbardziej podoba mi się "kontrola obrączkowa" jak jadę w autobusie, albo stoję w kolejce w sklepie razem z synkiem. I o dziwo, jak już się spotkałam z dziwnym zachowaniem w stosunku do mojej osoby to zawsze ze strony starszych babć. One to robią chyba dlatego,że im się nudzi..
                      kontrola obrączkowa -ehhh ludzie to mają pomysly, nio pewno im sie nudzi, ja mialam takie akcje z babciami jak byłam nianią Zuzi była na studach wiec mialam 20 lat Zuzia 4 lata wiec zawsze byl jakis tekst o mojej "przyszywanej corci" ehh

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Młode mamy - 18, 19, 20 parę lat

                        Szczerze mówiąc z perspektywy czasu zostanie mamą w młodym wieku nie jest złe. W wieku 35 lat dziecko szłoby już do liceum, a człowiek jeszcze byłby młody i mógł pomóc aktywnie. Jak moje dziecko pójdzie do liceum będę koło 50-tki OMG!

                        Skomentuj


                          #13
                          24 lata to wiek w sam raz. Lepiej tak niż późno. Wiele kobiet zazdrości potem tym młodym z dzieckiem bo mają 35 lat i dziecko jest już duże.

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X