Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zupa meksykanska

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: zupa meksykanska

    Nie wyobrazam sobie zupy meksykańskiej bez fasoli. Cała kuchnia meksykańska bazuje włąsnie na fasoli. Chili con carne, zupa meksykańska,wszelkie rodzaje burritos....

    Smaczna jest nieco spolszczona wersja zupy meksykańskiej z ogórkiem i papryką:
    https://www.przepisy.pl/przepis/zupa...kiem-i-papryka
    Zupa jest prosta, bardzo gęsta oraz można się nią najeść. Warto jest ugotować sobie większy gar na kilka dni bo zupa jest tak samo smaczna drugiego i trzeciego dnia ( gdy jeszcze bardziej przechodzi przyprawami).

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: zupa meksykanska

      Ja tak samo, bez fasoli nie ma zupy meksykańskiej. Ale można w niej połączyć zarówno ostry, jak i słodki smak:


      Kurczaka umyć, pokroić na cienkie paski. Kawałki mięsa wymieszać z 3 łyżkami oliwy, doprawić curry, cynamonem, solą i pieprzem. Podsmażyć na mocno rozgrzanej patelni.
      Cebulę obrać i pokroić w cienkie piórka, zeszklić na rozgrzanej oliwie.
      Papryki obrać, pokroić w cienkie paski, dodać do cebuli. Podlać bulionem. Dusić całość aż papryki zmiękną.
      Do uduszonych warzyw dodać pomidory z puszki, ostrą paprykę oraz kilka kostek czekolady. Wymieszać całość – aż czekolada się rozpuści.
      Tak przygotowaną bazę zmiksować na gładką masę.
      Dolać bulion, dodać fasolę oraz kukurydzę.
      Gotową zupę meksykańską serwować gorącą, z dodatkiem kurczaka. Posypać wiórkami gorzkiej czekolady.
      Przepis zapożyczony z: https://zakochanewzupach.pl/zupa-mek...m-i-czekolada/

      Skomentuj


        #18
        Odp: zupa meksykanska

        A może wejdźcie na bloga Ale Meksyk? Tam na pewno znajdziecie odpowiedni przepis.

        Skomentuj


          #19
          Odp: zupa meksykanska

          Napisane przez rangae Pokaż wiadomość
          Ja tak samo, bez fasoli nie ma zupy meksykańskiej. Ale można w niej połączyć zarówno ostry, jak i słodki smak:


          Przepis zapożyczony z: https://zakochanewzupach.pl/zupa-mek...m-i-czekolada/


          Meksykańskie dania tylko z czerwoną fasolą. Aczkolwiek czekolady bym nie dodała. Słodki i ostry smak jest dla mnie do przyjęcia, póki mowa np o marchewce, czy papryce, ale czekolada do zupy meksykańskiej? Nijak to do mnie nie przemawia, nawet odrobinę.

          Skomentuj


            #20
            Odp: zupa meksykanska

            A czemu? Podobno to ciasto jest bardzo dobre, tak samo jak z marchewką czy z cukinią.

            Skomentuj


              #21
              Odp: zupa meksykanska

              Już od dawna miałam na myśli zrobić zupę meksykańską i w końcu zrobiłam niedawno Pyszna sycąca i miałam obiad na dwa dni i dzieciom również smakowała

              Skomentuj


                #22
                Odp: zupa meksykanska

                Też lubię zupkę meksykańską. Chociaż ja jej nie robię tak ostrą, jak być powinna.

                Skomentuj

                       
                Working...
                X