Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zaparcia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    zaparcia

    Witam Wszystkich.
    Mam nastepujacy problem a mianowicie moja córeczka ktora skonczyla 6 miesiecy zaczela miec zaparcia.
    corka wazyla po urodzeniu 3240kg a teraz 6500kg
    Jest karmiona piersią i 2x dziennie mlekiem sztucznym.
    od niedawna zaczelam jej wprowadzac warzywka i byc moze to jest przyczyną zaparc.Dawalam tez deserki z jablkiem i soczki rumianek ktory niechetnie pije jak i rowniez wody nie chce pic.
    Po miesiacu przybrala na wadze 300g , lekarz powiedzial ze to na pewno przez zaparcia. pierwszy raz zrobila kupke w 7 dzien- dalam jej czopek, pozniej w 8 dzien- zrobila sama a teraz jest juz 5 dzien i nic.
    Kupki byly moim zdaniem normalne,takie jak wczesniej, mysle ze jesli by miala problem z zaparciem to kupka byla by twarda, a ta byla o konzystencji pasty do zebow, nie wiem czy to dobre porownanie ale tak wlasnie to widze, i mowilam o tym lekarzowi, ktory powiedzial mi ze jesli kupki nie ma 3 dni to dawac czopek. Jakos tego nie widze by dawac dziecku co 3 dni czopek bo przeciez sie przyzwyczai i pozniej sama nie zrobi. a mam wrazenie ze jej nie przeszkadzal ten brak kupki tzn nie bolal brzuszek itp.
    Nie wiem co robic czy dac czopek , czy isc do innego lekarza czy kupic jakis lek. moze sama cos powinnam jesc pic .corka nie chce pic herbatki koperkowej a to moze by pomoglo. Prosze o jakies rady bo nie wiem co robic.Z gory dziekuje za wszelkie rady i przepraszam za bledy.
  •    
       

    #2
    Odp: zaparcia

    Dziecko karmione piersią może nie robić kupy nawet 12 dni i nie jest to patologią. Konsystencja, którą Pani opisuje jest normalna. Jeśli dziecko nie cierpi na bóle brzucha, co jako matka umie Pani ocenić, i nie wysila przy robieniu kupy to podawanie czopków jest całkowicie zbędne i tak jak Pani pisze może być szkodliwe. Proponuję zmienić pediatrę. Nie wiem dlaczego dokarmia Pani butelką ale jeśli brak dolegliwości to zostawiłabym te kupy w spokoju. Moja córka ma rok, jest na piersi do tej pory, zanim rozszerzyłam jej dietę kupy były nawet co 14 dni. Teraz robi codziennie ale je bardzo dużo innych rzeczy. Zaparcia były ale przeszły, kupy były twarde i robione z wysiłkiem.

    Skomentuj


      #3
      Odp: zaparcia

      Witam obie Panie .
      Jeśli chodzi o kwestie merytoryczne, to do powyższej wypowiedzi mojego znakomitego partnera z Forum niczego bym nie dodawał może oprócz zachęty, by rozważyć, czy dokarmianie mlekiem sztucznym jest konieczne. Może da się ściągać mleko jako rezerwę na czas nieobecności? Jeśli dziecko jest karmione piersią ani stolce częste (w każdą pieluszkę trochę po jedzeniu) ani oddawane rzadko (raz na tydzień czy nawet dwa) o ile nie towarzyszą temu niepokojące objawy, nie wymagają żadnej interwencji. Wydaje się, że tak jest w Pani przypadku. Proszę pamiętać przy wprowadzaniu nowych pokarmów, by odbywało się to stopniowo.
      Cieszę się, że Pani matczyna intuicja i wiedza spowodowały, że zaczęła Pani szukać rady na Forum i wsparta kompetentną wypowiedzią koleżanki Martuchaen zrezygnowała Pani z niepotrzebnej interwencji.
      Pozdrawiam.
      dr hab. n. med. Piotr Jurkowski specjalista pediatra
      Last edited by dr_Jurkowski; 12-07-2014, 13:40. Powód: literowka

      Skomentuj


        #4
        Odp: zaparcia

        Ja miałem podobny problem z dzieckiem, i dzięki radom Doktora Jurkowskiego wszystkie objawy ustąpiły. bardzo dziękujw.

        Skomentuj


          #5
          Odp: zaparcia

          Mieliśmy podobny problem i wszystko sie unormowało po pewnym czasie.

          Skomentuj


            #6
            Odp: zaparcia

            probiotyki działają regulująco na żołądek więc może warto ich spróbować?

            Skomentuj


              #7
              Odp: zaparcia

              Spokojnie , możesz podać jej już lek. Np na zaparcia jest dicopeg w proszku do rozporządzenia z wodą. Więc nie musisz martwić się o "zabawę" z czopkami..

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: zaparcia

                Dicopeg się nada też dla dorosłych, żona mi dawała kiedy się nie mogłem wypróżnić po antybiotykach prawie dwa tygodnie i pomogło.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: zaparcia

                  Nie bagatelizowałabym podobnych objawów, choć wiem, że często tak jest przy biegunce, zaparciach czy problemach z wypróżnianiem. Tego typu dolegliwości uznajemy często za błahe, a to błąd, bo mogą świadczyć o bardzo poważnych problemach związanych z prawidłowym funkcjonowaniem układu pokarmowego. Dla pewności wykonałabym na przykład takie badanie: http://www.genom.com.pl/badanie-kalu...asozytami.html. Profilaktyka to podstawa i nawet, jeśli miałoby okazać się, że wszystko w porządku, to lepiej zapobiegać niż leczyć .

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: zaparcia

                    my tez to zastosowaliśmy u naszego juniorka i wszystko wróciło do normy,swoją drogą nie wyobrażam sobie tej termometrowej metody

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: zaparcia

                      Napisane przez Anka6
                      U mojej córci zaparcia pojawiły się po 9. miesiącu kiedy w jej diecie pojawiło się dużo nowości spożywczych. Strasznie cierpiała Babcia kazała jej ulżyć końcówką termometru, ale z tego co czytałam to nie powinno się tak robić. W aptece farmaceutka mi zaleciła dicopeg junior do sporządzenia roztworu. Smak był na tyle naturalny, że córka bez marudzenia piła. Szybko zaparcia ustąpiły

                      my tez to zastosowaliśmy u naszego juniorka i wszystko wróciło do normy,swoją drogą nie wyobrażam sobie tej termometrowej metody

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: zaparcia

                        możesz podać jej już lek
                        penirium

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: zaparcia

                          Czasem zaparciom winna jest dieta, może to być też spowodowane zbyt małą ilością ruchu.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: zaparcia

                            Warto jak już wcześniej napisali inni użytkownicy. Warto przeanalizować dietę naszego szkraba i postarać się tak skomponować pokarmy aby wspomagały trawienie. Dużo informacji o tym można znaleźć na tej stronie: http://elinia.pl

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: zaparcia

                              espumisan pomoże

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X