Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nocne moczenie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nocne moczenie

    Kiedy wasze dziecko przestało się moczyć w nocy. Czy takie sporadyczne przypadki u 4 latka powinny mnie zaniepokoić?
  •    
       

    #2
    Odp: Nocne moczenie

    Sporadycznie w tym wieku dziecko ma prawo.Lepiej jednak żeby wysiusiało się przed pójściem spać.






    Skomentuj


      #3
      Odp: Nocne moczenie

      Pamietam jak probowalam oduczyc dziewczynki od pampersow. W dzien szlo im swietnie ale w nocy nie dawaly rady. Zakladalam wtedy im pampy na noc ale ile to mozna w koncu musza sie oduczyc. Kupilam w aptece takei specjalne podkladki na lozko do nauki spania bez pampersa. Jak siusiu poszlo w nocy wtedy pamietam jak wstawaly z placzem i sie baly. Trzeba tlumaczyc deliaktnie poamlutku zeby dziecko sie nei przerazilo nie bedzie mialo sie czego bac zrozumie wszystko i pojdzie z gorki.Warto tez zeby dzieci nie kladly sie pelne stresu tylko spokojne. Warto by dzieci w nocy duzo nie pily i przed snem rowniez

      Skomentuj


        #4
        Odp: Nocne moczenie

        Moja Majcia przestała moczyć się w nocy dopiero jak miała 2 i pół roku.Nam pomogły prześcieradła nieprzemakalne. Łóżko dzięki temu było suche a jej siuski przeszkadzały. Dużo tlumaczylismy i przed snem obowiązkowo było siusiu.
        Myślę, że jak u 4 latka sporadycznie to się przydarza to raczej nie problem.Może coś nowego przydarzyło się w jego życiu co bardzo przeżywa i przez to takie sytuacje...?



        Skomentuj


          #5
          Odp: Nocne moczenie

          no wlasnie zazwyczaj jakies nowe sytuacje, stresik, jakis mzoe kolega z przedszkola cos nei tak zrobil? moze pani go nakrzyczala, roznie bywa

          Skomentuj


            #6
            Odp: Nocne moczenie

            Napisane przez evelinek13 Pokaż wiadomość
            no wlasnie zazwyczaj jakies nowe sytuacje, stresik, jakis mzoe kolega z przedszkola cos nei tak zrobil? moze pani go nakrzyczala, roznie bywa
            W naszym przedszkolu jest jeden chłopczyk, który właśnie na tle nerwowym zaczął się moczyć w nocy. Krzywda żadna mu się tam nie dzieje ale bardzo przeżywa jak nie ma ich ulubionej Pani przedszkolanki a w zastępstwie jest ktoś inny.



            Skomentuj


              #7
              Odp: Nocne moczenie

              Powoli trzeba dziecko oduczyć...Jedno dziecko szybciej daję radę a inne ciut później..Jeśli dziecko 4 letnie siusia tzn. że może mieć jakiś problem,lepiej dmuchać na zimne i iść z maluszkiem do lekarza

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Nocne moczenie

                Moje pierwsze dość szybko oduczyło się ale z drugim się długo męczyliśmy

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Nocne moczenie

                  U mojej córeczki zdarzalo sie do 3 lat

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Nocne moczenie

                    U mnie syn nawet potrafił się zmoczyć przy kichnięciu ale jest pod stałą opieką lekarzy i wszyscy nas uspakajają, że nie mamy powodu do obaw. Dodam, że starszy syn ma 4 latka i też zdarza mu się np raz na miesiąc zmoczyć w łóżku. Ale podobno kiedyś sam z tego wyrośnie i tego się trzymam puki co. Więc myślę, że nie ma co się zamartwiać.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Nocne moczenie

                      Napisane przez mamimami Pokaż wiadomość
                      Powoli trzeba dziecko oduczyć...Jedno dziecko szybciej daję radę a inne ciut później..Jeśli dziecko 4 letnie siusia tzn. że może mieć jakiś problem,lepiej dmuchać na zimne i iść z maluszkiem do lekarza
                      Dzień Dobry ,moczenie nocne jest powszechnym i złożonym problemem zdrowotnym także na podłożu psychologicznym. Konsultacja z lekarzem jest bardzo ważna.
                      Zapraszam na stronę suchyporanek.pl która zawiera wszystkie niezbędne informacje na temat moczenia nocnego pogrupowane w sekcje:
                      1. Czym jest moczenie nocne?
                      2. Przyczyny występowania
                      3. Co można zrobić?
                      4. Wizyta u lekarza
                      5. Dalsze pytania
                      Na stronie można znaleźć dzienniczek mikcji, który rodzice wraz z dziećmi powinni wypełniać, aby pomóc lekarzowi określić przyczyny choroby i pokonać dolegliwość.
                      Dodatkowo na stronie jest aplikacja związana z dzienniczkiem - bohater Dezmo pozwoli dzieciom uporać się z problemem moczenia.
                      Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Nocne moczenie

                        Napisane przez kubasbarb Pokaż wiadomość
                        Kiedy wasze dziecko przestało się moczyć w nocy. Czy takie sporadyczne przypadki u 4 latka powinny mnie zaniepokoić?
                        Dzień Dobry,
                        Moczenie nocne to nieświadome oddawanie moczu w trakcie snu, występujące u dzieci, które zakończyły już trening czystości lub ukończyły pięć lat. Ze swojej strony mogę zaprosić do zapoznania się z materiałami na suchyporanek.pl, gdzie znajdzie Pani do wykonania test i sprawdzi czy u Pani dziecka występuje ten problem .Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X