Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Niania czy babcia?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Niania czy babcia?

    Jakby babcia była blisko to bym wolała babcię, ale że jest daleko i do tego jeszcze pracuje pozostaje mi tylko ewentualność niani.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Niania czy babcia?

      Ja oczywiście też wolałabym babcię choć wszystko zależy jakie są Wasze relacje. Jeśli babcia nie będzie wychowywała dziecka po swojemu i go na każdym kroku rozpieszczała to stawiam na babcię

      Skomentuj


        #18
        Odp: Niania czy babcia?

        Jakbym tylko miała taką możliwość, aby z dzieckiem została babcia, to oczywiście babcia! Ale niestety obie babcie ciągle pracują...

        Skomentuj


          #19
          Odp: Niania czy babcia?

          Niestety Męża Mamy już nie ma wśród nas, a moja jest nauczycielką i ma mnóstwo pracy. W weekendy i wakacje mogę liczyć na pomoc z Jej strony. Dobrze, że mieszka kilka ulic dalej


          Skomentuj


            #20
            Odp: Niania czy babcia?

            Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
            Niestety Męża Mamy już nie ma wśród nas, a moja jest nauczycielką i ma mnóstwo pracy. W weekendy i wakacje mogę liczyć na pomoc z Jej strony. Dobrze, że mieszka kilka ulic dalej


            Pozazdrościć, zawsze pod tym względem podobała mi się praca nauczyciela A jeszcze fajniej, że masz mamę tak blisko. My mieszkamy ponad 200 km od rodzinnego domu.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Niania czy babcia?

              Mama narzeka, że są coraz gorsze warunki pracy, ale ferie i wakacje ma wolne. Niestety ma dużo dyżurów w szkole. Kiedyś nie musiała przychodzić do pracy w okresie przedświątecznym, a teraz są dyżury i niestety musi. Dobrze, że mam Ją tak blisko


              Skomentuj


                #22
                Odp: Niania czy babcia?

                Mając jedno dziecko miałam do opieki nad nim dwie babcie, a teraz gdy mam dwoje to nie ma do pomocy żadnej. Moja mama jest ciężko chora i nie mogę na nią liczyć, a teściowa opiekuje się wnukiem od córki bo oni mają taką sytuację że musza obydwoje pracować i przez to wszędzie muszę ciągać dzieci. Nawet gdy sobotę teściowa ma wolne to nie chce jej męczyć moimi dziećmi i też nigdzie nie jadę albo jadę razem z dziećmi.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Niania czy babcia?

                  Jeśli można to pewnie, ze babcia jest lepsza. Mi pomaga moja mama, ale wiadomo nie zawsze ma czas a ja też nie chce zostawiać jej ciągle dziecka pod opieką. I tak jestem jej wdzięczna za to co dla nas robi. My często wybieramy się z synkiem na zakupy.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Niania czy babcia?

                    JA póki co zrezygnowałam z pracy na rzecz opieki na roczną córką po zakończonym urlopie macierzyńskim. Niestety po przeprowadzce w promieniu 150 km nie mamy nikogo bliskiego z rodziny. Nie wyobrażam sobie zostawiać córkę z obcą osobą do opieki czy w żłobku. Na pewno nie tak wcześnie.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Niania czy babcia?

                      Wiele mam skazanych jest na zostawienie małego dziecka w żłobku, ale u nas na wsi jeszcze żłobaka nie ma, więc albo pomoc babci albo zrezygnowanie z pracy. Ważne żeby mieć sprawdzony żłobek to wówczas jakoś tak lepiej sie tam dziecko zostawia, bo wiemy, ze nic złego maluszkowi tam się nie dzieje.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Niania czy babcia?

                        Jeżeli jest taka możliwość to oczywiście z babcią. Moja mama siedziała dość długo z moją córką jak wróciłam do pracy i nie chciałabym nikogo innego. W pracy zawsze wiedziałam, że jest w dobrych rękach nie zamartwiałam się tym i nie stresowa łam nie potrzebnie

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Niania czy babcia?

                          Ja rzecz jasna z babcią. Dlaczego? Bo znam ją, ufam, wiem, że nie zrobi krzywdy dziecku, a poza tym dla dziecka to też mniejszy stres na początku niż zostawanie z obcą osobą bez rodziców. Ja ogólnie jestem przeciwniczką opiekunek, żłobków i przedszkoli przed 5 rokiem życia.... Dziwaczka ze mnie, ale uważam, że do 5/6 roku życia dzieci powinny być pod opieką rodziny.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Niania czy babcia?

                            Żłobki nie są takie straszne, jeśli dobrze go wybierzemy, nawet uważam, że żłobek jest lepszym rozwiązaniem niż niania. Mało kogo stać na to, by być z dzieckiem do 5 roku życia, a na babcie nie zawsze można liczyć i to jak się okazuje nie tylko ze względu na odległość.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Niania czy babcia?

                              Jeżeli miałabym wybierać między nianią a Babcią to oczywiście wybrałabym Babcię Moi synowie są z Nią bardzo związani. Żłobek też nie jest złym rozwiązaniem, ale przerażają mnie choroby, które dziecko z niego przynosi :/


                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Niania czy babcia?

                                Ja ze względu na lęgowisko chorób boję się złobków i przedszkoli i bede ich unikac tak dlugo jak sie da. Sama nie chodzilam do przedszkola zreszta. Boje sie tez opiekunek w placowkach publicznych, bo one nie zawsze sa takie jakie byc powinny.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X