Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grudzień 2012!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Grudzień 2012!

    No to cieszę się razem z Tobą Paulinko, że wszystko jest w porządku.

    To teraz ja Wam coś powiem.
    Byłam wczoraj na tym badaniu genetycznym. Kładłam się z duszą na ramieniu, ale widok zdrowego malca (bo to już nie fasolka ot co! sprawił, że szłam do domu z wielkim bananem na buzi.

    Ogólnie samo badanie bardzo przyjemne. Głównie w formie zwykłego USG przez jamę brzuszną, bo w 13 tyg już bardzo dobrze wszystko widać.
    Pan doktor mierzył przezierność karkową, główkę, kończyny, słuchał bijącego serduszka, sprawdzał tętno żylne,kość nosową, żołądek. (Mam nadzieję, że niczego nie pominęłam!)
    Na końcu oglądaliśmy brzdąca w 4D - i ta część podobała mi się najbardziej
    Last edited by Lene09; 30-05-2012, 09:54.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Grudzień 2012!

      Lene fajne przeżycie co nie? miło się czyta takie wiadomości.Oby tak dalej! Pozdrawiam :*


      Skomentuj


        #33
        Odp: Grudzień 2012!

        No to super dziewczyny!Lene09 jesli Ty robisz badanie genetyczne to nie powinnas miec najpierw testu papa ze krwi??wczoraj byla u mnie znajoma i wytlumaczyla mi na czym polegaja badania genetyczne(ona musiala je zrobic bo ma powyzej 35lat)no i najpierw robila ten test.Ja tez bylam w pon na Usg dzidzius machal raczkami i nozkami i ma 4cmTylko ze przeziernosc karkowa mam zrobic za 2tyg bo mam rozbieznosc dwoch tygodni.Z miesiaczki wychodzi mi 12,5tyg a z usg 10,5.No i lekarz powiedzial zeby zrobic ta przeziernosc i wszystko sprawdzic to musi byc miedzy 12 a 14najl;epiej niby

        Skomentuj


          #34
          Odp: Grudzień 2012!

          Nie musiałam robić testu pappa. Poszłam od razu na badanie genetyczne, bo tak mi poradził lekarz. Szczerze to po co robić to i to skoro na genetycznym i tak doktor określa ryzyko Trisomii, zespołu Edwarda i Pataua.
          Nie wiem szczerze mówiąc - może dlatego, że jestem młodsza od Twojej znajomej?
          Hm...

          ---
          P.S. Ile kosztuje u Was to badanie?

          Skomentuj


            #35
            Odp: Grudzień 2012!

            Ale jakie badania?Genetyczne to ja nie mam pojecia,a 4d kosztuje 200zl

            Skomentuj


              #36
              Odp: Grudzień 2012!

              Ale genetyczne jest w 4D
              Nieważne.

              Skomentuj


                #37
                Odp: Grudzień 2012!

                LENE09ja wiem,ze genetyczne jest w 4d.to oczywiste,ze na zwyklym aparacie nie da rady sprawdzic i wykluczyc wszystkich chorob genetycznych,bo czasem nawet siusiaka z cipka pomylaNormalne badanie usg plodu w 4d gdzie sprawdza przeziernosc oraz wszystkie narzady,policza paluszki itd w bydgoszczy u jednego z najlepszych specjalistow kosztuje 200zl.A jesli chodzi o genetyczne to ja nie mam pojecia,tutaj generalnie robia je kobiety panstwowo jezeli sa wskazania wiekowe badz sa obciazone genetycznie.Jezeli kobieta jest mloda,zdrowa,w rodzinie nie bylo zadnych dzieci niepelnosprawnych to nie ma powodu,aby kierowac na badania genetyczne.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Grudzień 2012!

                  To chyba co miasto to obyczaj, bo krakusy nie przepuszczą okazji do zarobku i każdą teraz na to ślą.
                  Oczywiście wyłącznie prywatnie. (w Krk 250zł)

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Grudzień 2012!

                    To nie az tak drogo,patrzac na to,ze zwykle 4d 200zl.Wogole straszne jest to,ze czlowiek ubezpieczony pieniadze placic musi,aby sprawdzic czy dzieciatko zdrowe.U nas pogoda straszna dzis,maz ma wolne to wyskoczylismy na zakupy,troche pospacerowalismy i uciekalismy do domu bo wichura normalnie sie zerwala a zaraz grad zaczal padac przez chwile

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Grudzień 2012!

                      To późniejsze 4D za to już 270
                      Ale pieniądze nieważne. Ważne, żeby wszystko było ok.

                      ---

                      Kiedy zaczynacie kupować wyprawkę?

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Grudzień 2012!

                        ja niedlugo juz zaczneNie mam, zamiaru czekac z ciuchami do polowy ciazy a z wozkiem i lozeczkiem do konca jak z corka bo "tak mowia zabobony"Rzeczy mam duzo po corce,wozek kupie w sierpniu(jeden porzadny na 3lata a nie 5wozkow roznych wymienianych co chwile jak z nadia)Chyba zdecyduje sie na mutsy 4rider.A zima kupie lozeczko(koniecznie turystyczne)wanienke,kosmetyki,pieluchy itp.A wy?

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Grudzień 2012!

                          Dziewczyny co wy na to,zebysmy sie polaczyly z mamami styczniowymi?My jestesmy we 3 one tes sa 3 poki co,wiec moze by bylo razniej razem??

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Grudzień 2012!

                            Ja tak planuję na lipiec/sierpień większe zakupy, ale to już kwestia znalezienia czasu...

                            Hm...Ja nie mam nic przeciwko. Może zaprośmy je tutaj?

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Grudzień 2012!

                              witam
                              jestem styczniowa przyszla mamusia i jesli niemacie nic przeciwko to sie do was przylacze.
                              jestem w 5 tyg we wtorek zacznie sie 6 i w czwartek ide do gin.juz niemoge sie doczekac
                              [/url[/
                              [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/9ewn3e3kfoo1in



                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Grudzień 2012!

                                Witamy witamy

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X