Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nadużywanie alkoholu przez męża. Co robić

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nadużywanie alkoholu przez męża. Co robić

    Witam. Czy ktoś miąl może taki problem? Mój mąż od jakiegoś czasu zdecydowanie za dużo pije... Co mam robić?
  •    
       

    #2
    Odp: Nadużywanie alkoholu przez męża. Co robić

    Bliska mi osoba w rodzinie również w przeszłości się z czymś takim męczyła. Na szczęście przy pomocy bliskich udało jej się wyjść z nałogu..
    Dodam, że osobie udalo się to dzięki terapii. Uczęszczała do tego ośrodka leczenia uzależnień w Warszawie:
    http://www.radosc.net/osrodek-terapi...-warszawa.html

    Czasami po prostu warto jest dać sobie pomóc.

    Mąż musi jednak uświadomić sobie,że musi uwolnić się z nałogu.Musi to chcieć.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Nadużywanie alkoholu przez męża. Co robić

      Pierwsza rzecz to twarde postawienie go przed faktem, że może utracić rodzinę, pieniądze, całe swoje życie - należy zaprowadzić go do specjalisty, który pomoże mu z tym problemem - może to być detoks, może to być terapia za pomocą wszywek alkoholowych.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Nadużywanie alkoholu przez męża. Co robić

        Ciężka sprawa z tymi alkoholami... kto to wymyślił w ogóle.
        europa.eu

        Skomentuj


          #5
          Odp: Nadużywanie alkoholu przez męża. Co robić

          Znam rodzinę, w której ojciec nadużywa alkoholu. Mają troje dzieci, matka nie radzi sobie zbytnio z prowadzeniem domu. Przykra sprawa, tym bardziej, że mężczyzna nie chce niczyjej pomocy...


          Skomentuj


            #6
            Odp: Nadużywanie alkoholu przez męża. Co robić

            Mój mąż zanim się poznaliśmy był w ośrodku terapii uzależnień miał uz. mieszane -alkochol, narkotyki.
            Poradził sobie i jest świetnym mężczyzną. ja studiowałam p. specjalną trochę o dewiacjach miałam
            Zależy co znaczy za dużo popija, ale jeżeli widzisz problem to na pewno on już jest od jakiegoś czasu. Powiedz jasno, kończysz definitywnie z piciem i idziesz na odwyk, albo zabieram się i wyprowadzam. Daj mu tydzień, pewnie tego nie zrobi - chyba że naprawdę ma w sobie tyle siły, ale rzadko tak jest. Jeżeli po tygodniu - dokładną datę mu podaj kiedy ma stawić się do ośrodka( sama to załatw) tego nie zrobi odchodzisz dając mu kolejną szansę np. na kolejny tydzień i dopiero jak pójdzie na spotkanie( sprawdź to oczywiście czy był) to wróć. Alkocholikowi na początku nie ufa się na słowo, musi sobie na to zasłużyć. Na terapii stwierdzą czy wystarczy tylko grupa wsparcia czy też ośrodek będzie konieczny( nie wachaj się jeżeli tak stwierdzą)
            I walcz o wasze małżeństwo, ale on też musi się postarać na nowo o ciebie, daj mu to do zrozumienia

            Skomentuj


              #7
              Odp: Nadużywanie alkoholu przez męża. Co robić

              Prawda jest taka, że najlepiej zaprowadzić go do psychiatry. Tutaj https://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/ są namiary na bardzo dobrą klinikę. Tylko w ten sposób można sobie uświadomić, że ma problem. Jeśli tego nie zrobi, to może być jeszcze gorzej.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Nadużywanie alkoholu przez męża. Co robić

                pogadaj z nim i uświadom mu, że ma poważny problem który może zniszczyć jego oraz Waszą rodzinę.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Nadużywanie alkoholu przez męża. Co robić

                  Napisane przez Becia88 Pokaż wiadomość
                  pogadaj z nim i uświadom mu, że ma poważny problem który może zniszczyć jego oraz Waszą rodzinę.

                  Żeby to było takie proste, a wiem, że nie jest bo mieliśmy w rodzinie 2x problem z osobą uzależnioną uwierzcie, że bez jakiegoś impulsu taka osoba nigdy nie pójdzie dobrowolnie na terapię, a rozmowa sama w sobie przeważnie jest zbyt słabym impulsem, są specjalnie ośrodki przykład macie tutaj - http://patromed.pl/osrodek-leczenia-uzaleznien-lodz zadzwońcie tam zapytajcie jak zacząć terapie u nas ten sposób się udał.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Nadużywanie alkoholu przez męża. Co robić

                    ja nie mówię, że to łatwe bo sama wiem z doświadczenia że to trudna walka ale od czegoś trzeba zacząć.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Nadużywanie alkoholu przez męża. Co robić

                      Większość przypadków pica ma podłoże psychiczne . Za pewne są sfery w życiu twojego męża w których sobie nie radzie . To powoduje u niego duże napięcie wewnętrzne które łagodzi przysłowiową lampką wina czy drinkiem. Jest to bardzo częste i dużo ludzi niestety tak robi. Rozglądnij się w czym może tkwić przyczyna tych napięć ( praca , niewyjaśnione konflikty w domu np. ze swoimi rodzicami ). Jak to rozeznasz zastanów się co zrobić dalej .
                      Moja strona: http://de.next-immo.com

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Nadużywanie alkoholu przez męża. Co robić

                        ja znam ten ból, mój mąż miał z tym problem ale po trudnej i wyniszczającej walce udało nam się to przezwyciężyć.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Nadużywanie alkoholu przez męża. Co robić

                          Ciężko coś doradzić, musiałby sam dostrzec problem i chcieć zmian

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Nadużywanie alkoholu przez męża. Co robić

                            Sama borykałam sie z takim problemem w rodzinie, pomoc psychologa była niezbędna... Skorzystałam z https://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa Pełna anonimowość, rejestracja 24h oraz zapisy online. Polecam, i pomogli.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Nadużywanie alkoholu przez męża. Co robić

                              Jak sam nie zauważy, że ma problem to niestety nic sama nie zdziałasz.
                              http://www.ecocomfort.pl/strefa-spec...je-ich-budowa/

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X