Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

3,5-latek zaczął robić kupkę w majtki w przedszkolu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    3,5-latek zaczął robić kupkę w majtki w przedszkolu

    Witam!
    jestem ojcem 3,5 latka. Od września chodzi do przedszkola. Od ponad roku jest całkowicie odpieluchowany, obecnie równiez w nocy. Chodził do żłobka od 11 m-ca życia. Pierwsze dwa tygodnie przedszkola, po adaptacji, były super. niestety ostatnio zaczyna robić kupkę w majtki. Nie mamy pojęcia dlaczego. Być może dlategom że tak dobrze się bawi, być może dlatego, że woła głównie siku, a kupę robi "przy okazji", nie wiem. W domu woła zawsze, nie pamiętam kiedy ostatnio musiałem zmieniać mu bieliznę. Co ciekawe, kiedy go odbierałem, dwukrotnie powiedział mi w szatni, że chce kupę. I zrobił wzorowo. Zapytany o to, daczego nie woła Pani, mówi tylko że "było już za późno". Mam bardzo dużo teorii, hipotez, ale żadnej potwierdzonej. Może ktoś z Państwa miał podobne doświadczenia? I dlaczego syn nie robi siku w majtki, tylko kupkę?
    Pozdrawiam serdecznie!
    tatawawa
  •    
       

    #2
    Odp: 3,5-latek zaczął robić kupkę w majtki w przedszkolu

    A czy w jego grupie są dużo młodsze dzieci? jeśli TAK to być może na śladuje te maluszki,które jeszcze nie są do końca odpieluchowane. A może w przedszkolu wydarzyło się coś albo boi się czegoś i oto taki rezultat. Kurcze...szkoda,że nie można czasem podpatrzeć jak tam w tym przedszkolu jest kiedy nas rodziców nie ma.



    Skomentuj


      #3
      Odp: 3,5-latek zaczął robić kupkę w majtki w przedszkolu

      u znajomej kiedyś był ten problem - i dlugo szukała przyczyny zastawiała się nawet nad zmianą przedszkola bo myślałam, iż coś się wydarzyło - a przyczyna była w jej przypadku prosta ona w domu przypominała córce pytaniami czy przypadkiem nie chce kupki - a w przedszkolu tych przypominajek mamy nie było, córka zatracała się w zabawie i efekt był jaki był - ale zanim do tego doszła to troszku czasu minęło i dużo nerwów zjadła przez to - na pewno sytuacja wymaga interwencji i ogromnych pokładów cierpliwości rodzica

      Skomentuj


        #4
        Odp: 3,5-latek zaczął robić kupkę w majtki w przedszkolu

        Witam!
        miło widzieć ojca na forum!
        drogi tato, warto na spokojnie poobserwować malca
        jeśli nie jest płaczliwy, nie narezka na przedszkole, nie wybudza się w nocy - to raczej powodem pojawiajacej się w majtkach kupy jest zbyt dobra zabawa i brak rodzica przypominajacego "a może chcesz kupkę?". poza tym kupa to powiażna sprawa - w domu robi się ją bez problemu, ale już w miejscu gdzie dużo się dzieje, jest wiele osób i zamieszania sprawa nie jest już tak prosta
        do zrobienia kupy potrzeba domowego komfortu - w przedszkolu raczej go nie ma
        więc jak tata przypomni, to się ją robi wzorowo, bo się to świetnie potrafi, ale jak się człowiek zapomni w zabawie, to czasem jest już za późno
        proszę się tym zbytnio nie przejmować, tarktować to raczej jako wypadek przy pracy, a nie problem (nawet gdy zdarzyło się to kilka razy) spokój rodziców jest w kwestii wypróżniania dziecka naprawdę na wagę złota
        gdyby sytaucja się utrzymywała, proszę o sygnał
        pozdrawiam
        Edyta Żółtowska
        psycholog, specjalizuje się w problemach dotycznacych wychowania dzieci i relacji w rodzinie, interesuję się też psychoonkologią. Mama dwojga dzieci: Hani i Stefanka.

        Skomentuj


          #5
          Odp: 3,5-latek zaczął robić kupkę w majtki w przedszkolu

          Może porozmawiaj z synkiem na ten temat. Zapytaj dlaczego w przedszkolu nie woła Pani itp. Może coś się wydarzyło co ma wpływ na jego zachowanie.

          Skomentuj


            #6
            Odp: 3,5-latek zaczął robić kupkę w majtki w przedszkolu

            Moze maluch sie wstydzi nowej pani, albo wystraszył z jakiegoś powodu.
            Kiedy widz że mała ma problem a nie chce powiedzieć to czasem pytam ją podczas zabawy że niby miś pyta innego misia i wtedy się wygaduje.

            Skomentuj


              #7
              Odp: 3,5-latek zaczął robić kupkę w majtki w przedszkolu

              Całkiem możliwe, że krępuje go obecność przedszkolanki i jedynie nie wstydzi się mówić, że ma potrzebę zrobienia kupki tylko Panu? A może naśladuje inne dzieci?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: 3,5-latek zaczął robić kupkę w majtki w przedszkolu

                Albo nie ma czasu na powiedzenie pani że chce mu sie kupę bo jest tak bardzo zajęty zabawą ? I nawet nie wiem kiedy

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: 3,5-latek zaczął robić kupkę w majtki w przedszkolu

                  to na tle stresowym moim zdaniem

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: 3,5-latek zaczął robić kupkę w majtki w przedszkolu

                    Dzieci czasami robią tak na tle stresowym. Czasami też takie zachowanie jest pewną formą manifestacji. Dzieci chcą na siebie w ten sposób zwrócić uwagę. Trzeba zawsze bacznie obserwować pociechy żeby czegoś ważnego nie przegapić


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: 3,5-latek zaczął robić kupkę w majtki w przedszkolu

                      ja w swojej pracy miałam taki przypadek że chłopiec tak zrobił ale to była wina ewidentna rodziców ponieważ mu powiedzieli aby w przedszkolu nie korzystał z toalety i rzeczywiście to dziecko na sedes nie siadało.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: 3,5-latek zaczął robić kupkę w majtki w przedszkolu

                        Napisane przez czekladka24 Pokaż wiadomość
                        ja w swojej pracy miałam taki przypadek że chłopiec tak zrobił ale to była wina ewidentna rodziców ponieważ mu powiedzieli aby w przedszkolu nie korzystał z toalety i rzeczywiście to dziecko na sedes nie siadało.
                        Jak miał nie korzystać z toalety? to co miał zrobić? Rany, niektórzy rodzice to ja nie wiem o czym myślą albo raczej nie myślą, a potem się dziwią.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: 3,5-latek zaczął robić kupkę w majtki w przedszkolu

                          Było to pewnie spowodowane obawą, że dziecko może się czymś zarazić. Źle wytłumaczyli, dziecko nie zrozumiało i wyszły problemy.
                          Pewnie chodziło raczej o używanie papieru na sedes podczas korzystania z toalety- ale to tylko moje domysły.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: 3,5-latek zaczął robić kupkę w majtki w przedszkolu

                            Witam,
                            ja, jak w temacie.
                            Mój syn za to miał niemiłą przygodę w przedszkolu, gdzie opiekunka w momencie gdy syn zrobił kupę w majty założyła żółte rękawiczki do łokci i poszła zmieniać mu majtki. Wtedy dzieci zaczęły się śmiać, "Franek zrobił kupę, zrobił kupę" i od teraz mamy ogromny problem. Dziecko wstrzymuje kupę, widać że go skręca, że mu się chce, a mimo tego nie chce iść w domu na sedes.
                            Przed przedszkolem z 3-4miesiące wcześniej już robił ładnie na sedes i sam wołał. Teraz mamy wielki problem i nie wiemy co możemy zrobić???

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: 3,5-latek zaczął robić kupkę w majtki w przedszkolu

                              Dzieci tak czasami robią ze stresu chyba, ale upewnij się.

                              http://ksiegowosc-gdynia.com.pl/wspolpraca/ - Biuro rachunkowe w Gdyni

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X