Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

5 zdań, których nienawidzi dziecko

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    5 zdań, których nienawidzi dziecko

    Niektóre zdania działają na dziecko budująco, zwiększając jego samoocenę, inne zaś rodzą w nim bunt, sprzeciw, a nawet agresję.
    Sprawdź, czego nie warto mówić wychowując przedszkolaka.

    Które z nich najczęściej pada w waszych domach? U mnie niestety 1 i 3
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl

    #2
    Odp: 5 zdań, których nienawidzi dziecko

    Owszem nie warto- bo to jak walenie głową w mur. Ale bez jasnych poleceń typu jedz bo jak nie zjesz......moze nie szantaz a wyjasnienie będzie brzuszek bolał-dziecko nie pozna co wolno co nie.
    Fakt nie wolno porownywać dzieci, sama się przekonałam jak bardzo to drazni i nie koniecznie przedszkolaka,a czy obniza samoocene? moze nie do konca ale napewno jest przykro ze niedocenia się zalet tylko wady.
    Dziecko w tym wieku musi znac zasady i warunki na jakich są one ustalane.
    Spij juz......bo rano nie będą chciały się oczka otworzyć.
    A nie na rozkaz bo i ja bym nie zasneła.
    Kazde jedno zdanie mozna inaczej powiedziec i napewno dotrze do przedszkolaka.Muszą być nakazy ,zakazy dziecko musi się nauczyć ze ma słuchać i czuć przed starszym respekt bo inaczej nigdy nie osiagniemy celu wychowawczego.Dzieci zwłaszcza małe muszą słyszeć jasne polecenia nie rozwlekane zdania i dziecku mowi się prosto w oczka nie za jego plecami.
    A są jeszcze małe gaduły na naszych 100 nakazow mają101 odpowiedzi


    Skomentuj


      #3
      Odp: 5 zdań, których nienawidzi dziecko

      Faktycznie powiedzenie "Śpij już wreszcie!" nie sprawi, że magicznie nasz ukochany maluch zaśnie .

      Skomentuj


        #4
        Odp: 5 zdań, których nienawidzi dziecko

        Napisane przez testolandia Pokaż wiadomość
        Faktycznie powiedzenie "Śpij już wreszcie!" nie sprawi, że magicznie nasz ukochany maluch zaśnie .
        U nas takie słowa działają na dzieciaki odwrotnie, bo jak my im każemy coś zrobić rozkazująco to robią nam na przekór

        Skomentuj

               
        Working...
        X