Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chodzik . . .

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Chodzik . . .

    chodzik - urządzenie mające zarówno tak wielu jak zwolenników jak i przeciwników ..
    a jak jest z Wami ? czy Wasze pociechy korzystają /korzystały /lub będą korzystać ?
  •    
       

    #2
    Odp: Chodzik . . .

    Bedac na wizycie u nerologa kategorycznie zabronil stosowania chodziika. Podobno krzywi postawe a nawet moze doprowadzic do znieksztalcenia stopek oraz calych nozek. My osobiscie nie uzywalismy i maly swietnie sobie poradzil z chodzeniem

    Skomentuj


      #3
      Odp: Chodzik . . .

      Ooooooo, a ja myślałam, że to jest taka powszechna zabawka dla dzieci...a to może okazać się niebezpieczne!

      Skomentuj


        #4
        Odp: Chodzik . . .

        Tak można napisać o większości zabawek dla dziecka,pytanie czy faktycznie jest to takie niebezpieczne czy też to kolejna nagonka. My używaliśmy chodzika i nie stało się nic złego.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Chodzik . . .

          teraz z tego co się orientuje odchodzi sie od stosowania chodzików - u nas nie stosowaliśmy i Zosia pięknie chodzi od początku - pierwsze kroczki postawiła w wieku 10,5 miesiąca , a znam chłopczyka który wychował sie na chodziku i miał duże problemy z chodzeniem niestety - ale kazdy z rodziców sam decyduje czy korzystac z chodzika czy tez nie ...

          Skomentuj


            #6
            Odp: Chodzik . . .

            Faktycznie chodziki swego czasu były dosyć modne,natomiast teraz mam wrażenie że stopniowo się z nich rezygnuje i nie ma większego problemu aby dziecko stawiało pierwsze kroczki samodzielnie,dokładnie tak jak piszesz

            Skomentuj


              #7
              Odp: Chodzik . . .

              Dziecko zaczyna chodzić jak jest do tego gotowe, znaczy jak jego kręgosłup i nóżki dadzą radę. Z tymi chodzikami to tak jak z sadzaniem dziecka na siłę- więcej szkody można zrobić niż pożytku...

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Chodzik . . .

                Moje dzieci z chodzika nie korzystały i ładnie chodzą

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Chodzik . . .

                  Mój synek bez chodzika nauczył się chodzić. Chodziki sa bardzo niezdrowe, zauważcie jak dziecko w nim chodzi jak stopą stąpa ? Zamiast całą stopą skacze na palcach, przez to może mieć problem - kuzynka jest rehabilitantką i mówiła że częste są przypadki że dziecku zrasta się część od pięty z kostką przez chodziki. Zła postawa

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Chodzik . . .

                    A my mieliśmy chodzik i nie widzę w nim absolutnie nic złego,w początkowej fazie sprawdza się dopóki dziecko nie nabierze tej pewności,potem można go już odstawić. Oczywiście nie twierdzę że nauka chodzenia bez chodzika nie jest możliwa,sugeruję jedynie iż jest łatwiejsza.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Chodzik . . .

                      jestem wielką przeciwniczką chodzikom, zdecydowanie wolę pchacz.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Chodzik . . .

                        Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
                        Mój synek bez chodzika nauczył się chodzić. Chodziki sa bardzo niezdrowe, zauważcie jak dziecko w nim chodzi jak stopą stąpa ? Zamiast całą stopą skacze na palcach, przez to może mieć problem - kuzynka jest rehabilitantką i mówiła że częste są przypadki że dziecku zrasta się część od pięty z kostką przez chodziki. Zła postawa
                        może i sa takie przypadki ale pewnie pojedyncze teraz wszystko jest niezdrowe nawet szczepienia kiedyś był ok a teraz feee

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Chodzik . . .

                          Ja jako dziecko chodziłam w chodziku... wydaje mi się, że wszystko wychodzi po czasie- mam problemy z kostkami (wykrzywiają się) i kręgosłupem... Zapewne ktoś inny powie "ja też i żyje i mnie nie boli". Pewnie, że nie zawsze coś musi się stać- są kobiety, które piją i palą całą ciążę, albo nawet narkotyki biorą i rodzą zdrowe dzieci, ale to nie przekonuje raczej do używek w ciąży...

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Chodzik . . .

                            Napisane przez norunia Pokaż wiadomość
                            Ja jako dziecko chodziłam w chodziku... wydaje mi się, że wszystko wychodzi po czasie- mam problemy z kostkami (wykrzywiają się) i kręgosłupem... Zapewne ktoś inny powie "ja też i żyje i mnie nie boli". Pewnie, że nie zawsze coś musi się stać- są kobiety, które piją i palą całą ciążę, albo nawet narkotyki biorą i rodzą zdrowe dzieci, ale to nie przekonuje raczej do używek w ciąży...
                            Dokładnie tak. W rodzinie męża chodzik był hitem i pomimo mojego zakazu teściowa kupiła go dla synka. Prezent do dziś leży nie rozpakowany. Moja mama też sie dziwiła czemu nie chcę wsadzać do niego małego bo przecież "Ty też chodziłaś" odpowiedziałam że być może dlatego teraz mój kręgosłup jest w strasznym stanie

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Chodzik . . .

                              Dokładnie tak... może u malucha się nie zauważy, a po latach coś wychodzi... nie ma sensu ryzykować, że zapewni się dziecku takie straszne bóle...

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X