Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obowiązki dziecka z adhd . Pomocy !!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Obowiązki dziecka z adhd . Pomocy !!!

    Witam wszystkie mamusie . Czuję się tu obco jako nieliczny mężczyzna. Ale nie o tym..mianowicie . Nasza córka Kornelia ma 14 lat oraz stwierdzone adhd. Od dłuższego czasu wspólnym problemem jest bałagan w jej pokoju . Prosimy z żoną aby tam posprzatala lecz nasze prośby kończą się wybuchem złości. Co robić?może ktoś ma podobny problem .

    Pozdrawiam, tatadominik
  •    
       

    #2
    Odp: Obowiązki dziecka z adhd . Pomocy !!!

    Wasze dziecko nie jest typowe.Możecie postrzegać jego ADHD jako wyjątkową cechę.Takie podejście pomoże wam unikać obwiniania dziecka, złości do niego oraz łatwiej będzie wam uznać samych siebie jako terapeutów a nie ofiary .Dlatego jeśli chodzi o reakcję Kornelii co do sprzątania to skoro coś nie jest użyteczne, to tego nie róbcie. Nie trzymajcię się tej strategi , licząc na to że ta prośba za kilkunastym razem okaże się skuteczna.Jeżeli proszenie dziecka , aby posprzątało swój pokój nie działało przez ostatnie kilka lat ,to dziś też nie poskutkuje.

    "Bezużyteczne kontakty z dzieckiem w końcu stają się szkodliwe, gdyż powodują nasilenie frustracji,co sprawia, że kolejna interakcja raczej nie będzie pomocna"

    Polecam książkę " ADHD. Naucz się żyć z ADHD" Martina L. Kutscher'a, w w której w prosty sposób opisane są różne zachowania dzieci z adhd oraz porady dla rodziców.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Obowiązki dziecka z adhd . Pomocy !!!

      Napisane przez tatadominik Pokaż wiadomość
      Witam wszystkie mamusie . Czuję się tu obco jako nieliczny mężczyzna. Ale nie o tym..mianowicie . Nasza córka Kornelia ma 14 lat oraz stwierdzone adhd. Od dłuższego czasu wspólnym problemem jest bałagan w jej pokoju . Prosimy z żoną aby tam posprzatala lecz nasze prośby kończą się wybuchem złości. Co robić?może ktoś ma podobny problem .

      Pozdrawiam, tatadominik
      Trzeba uzbroić się w żelazną konsekwencję i pamiętać, że takie zachowania u nastolatki to w sumie nic dziwnego . Np. moja sąsiadka w tym czasie (a żadnego ADHD nie ma) dzień w dzień awanturowała się z rodzicami: rano, że musi wstać, popołudniu, że musi odrabiać lekcje i wieczorem, że musi się położyć. Z zegarmistrzowską punktualnością od sąsiadów dobiegały dzikie wrzaski nastolatki, trzaskanie drzwiami i podniesione głosy rodziców. Cała klatka schodowa wie, bo u nas dzwięk doskonale się niesie.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Obowiązki dziecka z adhd . Pomocy !!!

        Polecam skorzystać z pomocy specjalisty. Mi również pomaga prywatny psycholog dziecięcy wrocław , , pomógł naszemu dziecku jakoś zorganizował mu czas, różne zabawy, dzięki czemu dziecko zrobiło się łagodniejsze.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Obowiązki dziecka z adhd . Pomocy !!!

          mam podobne problemy z moim synem, też jest podejrzenie adhd
          Jestem w trakcje lektury W świecie ADHD, mogę polecić

          Skomentuj


            #6
            Odp: Obowiązki dziecka z adhd . Pomocy !!!

            Aby rozwiązać takie kłopoty, ale również możliwe w przyszłości wypadałoby dobrać dla dziecka specjalistyczne zajęcia terapeutyczne. http://agathum.pl prowadzki również takie zajęcia dla dzieci z ADHD. Nam ta współpraca pozwoliła zaoszczędzić wiele kłopotów..

            Skomentuj


              #7
              Odp: Obowiązki dziecka z adhd . Pomocy !!!

              polecam wprowadzić jakiś sysytem motywacyjny

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Obowiązki dziecka z adhd . Pomocy !!!

                Polecam zapisać dziecko na warsztaty - mój syn też ma ADHD i zapisałam go na terapię w przychodni Matiam (http://www.matiam.pl) i widzimy efekty - dziecko o wiele lepiej radzi sobie z kontrolowaniem emocji.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Obowiązki dziecka z adhd . Pomocy !!!

                  Na pewno warto współpracować z terapeutą w tym zakresie.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Obowiązki dziecka z adhd . Pomocy !!!

                    zgadzam się, ze w takich sytuacjach pomoc specjalisty jest wręcz bezcenna. Nie wiem skąd jesteś ale jeśli z Warszawy to ja mogę z czystym sumieniem polecić psychologa w ośrodku logos dtr na Targówku. Doświadczeni specjaliści, indywidualne podejście i zajęcia zawsze dostosowane do potrzeb pacjenta. Ja jako rodzic także otrzymałam tam ogromne wsparcie co również doceniam.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Obowiązki dziecka z adhd . Pomocy !!!

                      Jeśli szukacie dobrych terapeutów w Gdyni to sprawdźcie sobie Instytut Wspierania Rozwoju https://www.plusik-minusik.pl/ Mają tam zajęcia i ćwiczenia na*koncentrację czy ćwiczenia*leczące nadpobudliwość i*zaburzenia zachowania. Korzystaliśmy z tego ośrodka i bardzo nam pomogli, zdecydowanie to dobra placówka.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Obowiązki dziecka z adhd . Pomocy !!!

                        Warto zwrócić się do specjalistów. W Gdyni jest Instytut Wspierania Rozwoju https://www.plusik-minusik.pl/ Córeczka siostry chodziła tam w związku z nadpobudliwością i u niej terapia dała dobre efekty. Zajmują się tam różnymi problemami rozwojowymi dzieci i młodzieży.

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X