Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Biegunka w ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Biegunka w ciąży

    Podzielę się z Wami moją notką, czyli zebrane wiadomości z różnych źródeł - w jedną całość

    Domowe sposoby na zaparcia w ciąży
    • * wypicie szklanki przegotowanej wody z kilkoma plasterkami cytryny na czczo,
    • * picie herbatki z mniszka lekarskiego lub liści malwy, moczonych w gotującej się wodzie,
    • * mleko mi pomaga
    • * picie naparu z rodzynek (garść rodzynek zalać wrzątkiem, ciepły napar pić po 15),
    • picie herbat ziołowych, tj. rumiankowa, imbirowa, z kopru włoskiego.
    • Jeśli nic nie pomaga, ciężarna może dodać do diety trochę otrębów pszennych, ale nigdy więcej niż łyżkę stołową dziennie. W przypadku spożycia większej ilości otrębów organizm „wymiecie” to, co jest w przewodzie pokarmowym, zabierając ze sobą również składniki odżywcze potrzebne do rozwoju dziecka.
    • * możesz pić także soki świeżo wyciskane z owoców, najlepiej zawierające drobiny miąższu (to dodatkowa porcja błonnika, który przeciwdziała zaparciom).
    • * zasmakuj także w sokach warzywnych. Szczególnie skuteczny może się okazać sok z buraków.
    • * Unikaj potraw znanych z właściwości zapierających. Są to: biały ryż, gotowana marchew, banany, czarne jagody, tarte, gotowane, prażone jabłka, kakao i czekolada.
    • * jedz produkty zbożowe pełnoziarniste: razowy chleb, makaron z pełnego ziarna, grube kasze (pęczak, kasza gryczana, bulgur), płatki pszenne, jęczmienne, owsiane, otręby.
    • * unikaj potraw smażonych, tłustych, ciężkostrawnych.


    Biegunka w ciąży
    • * wygazowana coca cola
    • * suszone owoce, jagody
    • * kisiel
    • * chuda wędlina
    • * przegotowana papka z marchwii, ryżu, jabłek
    • * kasza jaglana
    • * banany, kiwi, migdały
    • * chude mleko
    • * ryżowe sucharki

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Biegunka w ciąży

      wow całkiem ciekawie to wygląda, dobra porada i bardzo przydatna Może spróbuj dodać gdzieś do konkursu jakiegoś np na canpol

      Skomentuj


        #18
        Odp: Biegunka w ciąży

        Nie znam takiego konkursu, gdzie mogłabym dodać porady co do biegunki czy zaparć

        Skomentuj


          #19
          Odp: Biegunka w ciąży

          Zobacz na canpol tam się dodaje porady. Tylko sprawdz czy juz takiej nie ma Bo porada dość potrzebna dla każdej mamy - a nie wszystkie sa na tym forum by mogły poczytać o problemach z biegunką.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Biegunka w ciąży

            No zauważyłam, że ostatnio tylko ja, Ty i Beatka tylko piszemy, a gdzie reszta?

            Skomentuj


              #21
              Odp: Biegunka w ciąży

              Myślę, że warto pobrać i to jakiś dłuższy czas probiotyki, one regulują pracę jelit i pomagają przy biegunce.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Biegunka w ciąży

                Podczas biegunki lepiej brać Smectę. A jak minie to przez dwa tygodnie probiotyki by unormowały gospodarkę jelitową

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Biegunka w ciąży

                  Tu jest sporo cennych porad, jak sobie radzic z biegunką w ciąży http://www.zdrowemaluchy.pl/wymioty-biegunka-w-ciazy/ Ja tez miałam z tym problem parę razy..

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Biegunka w ciąży

                    Nie pamiętam, sama nie musiałam, ale zobacz czy możesz brać Smectę. Mnie żaden inny lek, czy tam jakieś dziwne cuda nie pomagały bardziej. Zawsze miałam problemy, a jednak smecta zatrzymywała biegunkę i faktycznie leczyła. Nie miałam zaraz później nawrotów choroby. Było ok.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Biegunka w ciąży

                      Kilka szybkich sposobów - http://stopbiegunce.pl/jak-powstrzymac-biegunke/ A przy ciąży? Konsultacja z lekarzem. Raczej możesz brać tylko wybrane leki, wiele produktów całkowicie odpada, zatem radzę dokładnie przemyśleć i przygotować się na takie przypadki.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Biegunka w ciąży

                        Zgodnie z tym - http://smectanabiegunke.pl/czym-skut...a-na-biegunke/ Wiadomo - każdy organizm jest inny, ale akurat u nas smecta działa na wszystkich domowników i po prostu mamy u siebie cały zapas tego leku. Nie olewajcie biegunki - ona wymaga natychmiastowej reakcji, to kluczowe.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Biegunka w ciąży

                          Jeszcze ten artykuł sobie zobaczcie - http://stopbiegunce.pl/biegunka-w-ciazy/
                          Reakcja musi być szybka. Nie wiecie same co robić, to idźcie do lekarza. Biegunka może mieć przy ciąży naprawdę mocno negatywne konsekwencje.

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X