Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Proszę o radę-wysypka na policzkach

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Proszę o radę-wysypka na policzkach

    Witam,

    Moja roczna córeczka ma już od kilku miesięcy wysypkę na policzkach-małe ostre ropne krostki i czerwone plamki.
    Pediatra zalecił smarowanie maścią zrobioną w aptece na zamówienie, ale nie widzę dużej poprawy.

    Byłyśmy też u dermatolog, która zaleciła maść Locoid lipocrem i syropek antyalergiczny. To też słabo działa.
    Powiedziała też,że nie jest to skaza białkowa, bo wysypka jest tylko na policzkach. Że to alergiczne zmiany, ale na co to trudno powiedzieć, bo Mała je już wiele rzeczy i nie wiadomo co wycofać z diety.

    Poradźcie proszę co zastosować-może Wasze dzieci miały podobną wysypkę?
    Martwi mnie też to czy nie zostaną jej po tym ślady na buzi Co zrobić, żeby tak się nie stało?

    Będę wdzięczna za odpowiedzi!!!
    Joannax
  •    
       

    #2
    Odp: Proszę o radę-wysypka na policzkach

    Nie martw się o ślady to młode ciałko - skóra zdąży się zregenerować.
    Jeśli chodzi o przyczynę tych krostek to wygląda na uczulenie na pokarm. Musisz stopniowo podawać daną rzecz dziecku i obserwować reakcję. Zrób listę rzeczy jakie dziecko je i wykreślaj już wypróbowane rzeczy. Powodzenia.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Proszę o radę-wysypka na policzkach

      a probowalas podawac jej zyrtec? jest w kroplach i jest swietny krem atoperal baby, masc z wit. A.
      nie wyciskaj, pilnuj zeby nie drapala to nie bedzie sladow


      ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




      IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



      ---------------------------------------------------

      Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

      Skomentuj


        #4
        Odp: Proszę o radę-wysypka na policzkach

        Ja bym tak jak koleżanka wyżej sprawdziła czy to nie z diety spisać co mniej więcej je i odstawiać stopniowo. Może ma uczulenie na pokarm ze słoiczków? albo skrobia? czyli ziemniaki banany?
        Trochę mnie dziwi podejście lekarza do Twojej małej , powinien dać ci skierowanie by porobić badania alergiczne tym bardziej ze jak piszesz to już się ciągnie kilka miesięcy ...
        Adaś ur.09.2008.
        Michałek
        [Iur.02.2011 o [/I]

        Skomentuj


          #5
          Odp: Proszę o radę-wysypka na policzkach

          Dziękuję Wam za rady

          Może rzeczywiście spróbuję tego eliminowania kolejnych pokarmów.
          Rozumiem,że mam wycofywać po jednej rzeczy i sprawdzać czy wysypka schodzi?

          Pozdrawiam!

          Skomentuj


            #6
            Odp: Proszę o radę-wysypka na policzkach

            Dokładnie tak. Mniej więcej pokarm u maluszka może się przetrawiać około tygodnia zależy od przemiany materii.
            Adaś ur.09.2008.
            Michałek
            [Iur.02.2011 o [/I]

            Skomentuj


              #7
              Odp: Proszę o radę-wysypka na policzkach

              lekarz Ci powiedzial, ze to na pewno nie skaza bialkowa, moje malenstwo mialo tez wysypke na policzkach i okazalo sie ze to skaza bialkowa, ale na bialko kurze...


              ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




              IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



              ---------------------------------------------------

              Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Proszę o radę-wysypka na policzkach

                Moja córeczka też miała czerwone policzki. Nie były to ropne zmiany, ale takie czerwone suche place. Przez 3 miesiące odstawiałam różne pokarmy i nie dało to żadnego rezultatu. Moja lekarka pierwszego kontaktu przepisała preparat mlekozastępczy na receptę... też nie zeszło... poszłam do alergologa-dermatologa... gościu nawet nie obejrzał dobrze dziecka... tylko rzucił okiem... powiedział że to skaza białkowa (ostatnio "skaza białkowa" to taka szmatka do wycierania wszystkiego - każda wysypka jest nazywana skazą białkową...) ALE przepisał maść z lekkim sterydem... nie pamiętam jaką... robioną... za grosze z apteki... i zeszło. Wróciliśmy do normalnego mleka modyfikowanego. Bałam się podać jakiekolwiek inne przetwory mleczne... ale po jakimś czasie zaczęłam od naturalnych jogurtów, później serki... Teraz moja córka ma 15 miesięcy. Uwielbia nabiał. Je wszystko co chce i lubi Także jeśli odstawianie różnych produktów nie pomaga warto po prostu zleczyć wysypkę. A większość dziecięcych uczuleń i problemów skórnych sama przechodzi No i też bałam się czy nie zostaną ślady na buzi... nie ma nic

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Proszę o radę-wysypka na policzkach

                  Jaś miał bardzo mocną skazę na policzkach.
                  Lekarz sugerował ,że od mleka krowiego ,ale to niemożliwe ,bo mleka krowiego nigdy nie dostawał i nadal nie dostaje.
                  Staraliśmy eliminować z jego diety składniki ,które przysporzyłyby alergię.
                  Pierwsza na odstrzał poszła czekolada.
                  Niby nie dostawał jej wiele - ale jednak zawsze coś - zwłaszcza u jednej ,drugiej babci czy dziadka ,który jak sam twierdził ,,za czasów wojny nie miał, to niech chociaż on ma".
                  Naprawdę policzki Jasia były w katastrofalnym stanie - skóra była sucha, zaczerwieniona. Wszystko wróciło do normy.
                  Więc uważam,że nie masz się czym martwić.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Proszę o radę-wysypka na policzkach

                    Moje drogie mamy- moim zdaniem i z doświadczenia wiem , ze czegoś takiego jak skaza białkowa nie ma. To mit i wymysł ludzi którzy stworzyli mleko modyfikowane. To że dziecko nie toleruje mleka-świadczy jego nieprzyswajalność- czyli biegunka –PO WSZYSTKIM CO MA W SOBIE MLEKO KROWIE.
                    Dawniej po odstawieniu od piersi była krowa-jej przetwory. Nie było alergii , wysypek itp. Moje dzieci starsze też są ponoć alergikami i nie pozwalano im pić mleka bo mają tak zwane liszaje -skazę. Moja teściowa mieszka na wsi i jest matką 7 dzieci powiedziała mi kiedyś tak „co je nie zabije to je wzmocni” dawałam mleko , sery i inne produkty- smarowałam maściami, dawałam wapno. Dziś jestem zadowolona- nie wiem co to złamanie, próchnica „0 ubytków” nigdy nie były leczyć zębów.Syn pije tyle mleka ,że łatwiej utrzymać krowe jak kupować kartony z mlekiem.
                    A co do wysypki to może być pokarmowa- lecz wystąpiłaby na innych częściach ciała? Nie wiem dlaczego lekarz nie przepisał czegoś mocniejszego –może ze sterydami (elocom) bo może się okazać ,że jak dłużej to potrwa to zostaną ślady.
                    Ja zaczęła bym od podania wapna, do kąpieli sody kuchennej –na waciku pocierać i spłukać wodą przygotowaną. No i zmiana proszku, płynu do płukania-może poduszka lub ulubiony kocyk ,zabawka?
                    Jest to roczne dziecko-może mieć jeszcze trądzik niemowlęcy lub jak śpi na boczku przegrzewa policzki(myślę ze to coś z zewnątrz)nie jedzenie.
                    Analiza jedzenia-kwaśne( cytrusy) jabłka-mają takie alergeny jak orzechy-czekolada….
                    Powodzenia i cierpliwości ….minie jak wszystko
                    Last edited by koliberek71; 01-08-2011, 11:55.


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Proszę o radę-wysypka na policzkach

                      koliberek71 - już od dawien dawna przeanalizowano mleko krowie i jego skład i WSZYSCY ,którzy zagłębili się w tematykę mleka krowiego wiedzą ,że białko zawarte w mleku krowim jest kilkakrotnie większe niż powinien przyjmować człowiek.
                      Mleko modyfikowane to mleko na bazie mleka krowiego ,ale daleko mu do PIERWOTNEGO składu, gdyż zostało zmodyfikowane na potrzeby dziecka - nie cielaka ,które w chwili narodzin ma 50 kg - a nie 3kg jak przeciętny niemowlak. A głównym zastosowaniem mleka krowiego ma być szybki przyrost masy ciała (cielak ma w przeciągu kilku lat dobić do pół tony).
                      Skaza białkowa występuje u dzieci (a nawet dorosłych!) ,którzy nie tolerują białka w tak dużych ilościach.
                      Dawniej organizmy były znacznie trwalsze od dzisiejszych - ale mimo to znam kilka osób ,które potrafi powiedzieć ,że od mleka krowiego mają problemy z wątrobą i ... zębami.
                      A inna sprawa - mleko krowie zawiera kazeinę (która cielakom jest potrzeba do wyrośnięcia rogów) - a nam ludziom - zatyka tętnice i żyły.
                      I choć ludzie od mleka krowiego nie umierają - to jednak nie jest ono tak zdrowie jak przypuszczano przez tyle lat.
                      Polecam artykuł :
                      http://www.faceci.com.pl/mleko.html

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Proszę o radę-wysypka na policzkach

                        Tak naprawdę nie ma co gdybać, mleko nie mleko, leczenie wysypki na własną rękę to średni pomysł - bez wizyty u pediatry (a później u alergologa - jeśli to będzie wskazane) się nie obejdzie, wcześniej można rozpoznawczo zrobić ankietę na temat alergii i wykluczyć pewne alergeny i objawy. Taka wiedza bardzo pomaga!

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Proszę o radę-wysypka na policzkach

                          Jakie dawien ,dawna-a od kiedy my te komputery mamy i takie mądre jesteśmy?????Troche na tym świecie chodze i sporo widziałam i zjadłam no i dzieci wychowałam na mleku....To jabłek tez nie wolno jesc bo maja alergeny jak orzechy???? Oj kobiety jeszcze 15 lat temu inna była by ta gatka o alergenach i mleku krowim ...krowy dziś tez są zmodyfikowane :0)
                          idz do lekarza zapisze ci to co dziś modne i za co mu płacą
                          Ps.Teściowie moi mają grubo po 80 i chowani byli na mleku, smalcu i tłustej świni i na tym co uroslo w polu- zyja to dobry przedwojenny material.Teraz zastanawiam sie co gorsze obecne jedzenie zmodyfikowane(to bio) czy krowie mleko i jego kazeina? Nie dajmy sie zwariować,takie gadanie o tym co piszą w necie o badaniach itp. do niczego nie prowadzi i tak chodzi sie do sklepu i kupuje sie co leci a zeby czytac skład kazdego produktu-litosci....
                          Denaris spólczuje dziecku ktore nie je lodow,nie pije jogurtów ,serkow ani nie je ciastek.....
                          Last edited by koliberek71; 25-11-2011, 13:45.


                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Proszę o radę-wysypka na policzkach

                            Niekoniecznie może być to uczulenie na mleko, mogą to być choćby owoce, orzechy, czekolada, cokolwiek. Trzeba po prostu obserwować, po podaniu jakich pokarmów zmiany się zaostrzają. Sugerowałabym wizytę u alergologa.
                            Moja prawie dorosła córka


                            Moja wyrośnięta kruszynka

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Proszę o radę-wysypka na policzkach

                              to dziwne że akurat na policzkach, ale jak mój malec zaliczył taką wysypkę to się nie przejmowałam pomyślałam że to pokarmowa i sama przeszła

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X