Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brzydki zapach z buzi u 11 miesięczniaka!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Brzydki zapach z buzi u 11 miesięczniaka!!!

    Już od dawna borykamy się z brzydkim zapachem z ust u naszego 11 miesięcznego synka. Pytałam lekarkę co może być powodem i stwierdziła, ze przyczyn jest wiele, albo migdałki (u synka są ok), albo zła dieta (jada gotowe proste obiadki - kombinuję, zmieniam składniki ale to nic nie daje), zapalenie gardła (syn miewa często), albo ząbkowanie (ma opuchnięte i czerwone dziąsełka - smarujemy Kinbaby ale mały wszystko zlizuje). Miałyście podobny problem??? Ten przykry zapach trwa kilka dni i potem ustępuje i znowu nawraca po tygodniu czasem po miesiącu.
  •    
       

    #2
    Odp: Brzydki zapach z buzi u 11 miesięczniaka!!!

    Spotkałam sie z czymś takim u córeczki mojej szwagierki. Okreslała to jakby "śmierdziało myszami". Odwiedzała różnych lekarzy aż w końcu trafiła na takiego pediatrę który zbadał małej uszka i okazało się że to zapalenie ucha. Także może zwróć uwagę w tą stronę. Pozdrawiam cieplutko

    Skomentuj


      #3
      Odp: Brzydki zapach z buzi u 11 miesięczniaka!!!

      moja znajoma miala ten problem i lekarz powiedzial ze diagnoza jest bardzo prosta- przestali go odbijac po jedzieniu. mowi ze to problem zwiazany z zaleganiem pokarmow, jak bedziesz pilnowac zeby mu sie odbilo po jedzonku to problemu nie bedzie! ale musisz pilnowac tego bezwzglednie, jak u noworodkow. i pewnie dlatego wraca falami, bo czasami mu sie odbije, innym razem nie.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Brzydki zapach z buzi u 11 miesięczniaka!!!

        O tym odbijaniu to nie pomyślałam, Jędruś często nie odbija w nocy, budzi się z płaczem, dostaje mleczko i zaraz przewraca się na bok i zasypia, czasami więc odbije czasami nie. Jutro idziemy do pediatry, bo zaobserwowałam, że ma też ciemniejszy kolor języczka. Myślałam, że to może po ostatnich lekach, które dostawał ale mijają już prawie 2 tygodnie jak jest bez lekarstw a języczek nadal ciemny

        Skomentuj


          #5
          Odp: Brzydki zapach z buzi u 11 miesięczniaka!!!

          Moja mała (niecałe 2 latka) miała w te wakacje zapalenie jamy ustnej (w tym przede wszystkim dziąseł) i to dwukrotnie, z odstępem około tygodnia. Też brzydko pachniało jej z buzi. Lekarz zalecił najpierw nystatynę, a potem silniejszy środek na bazie nystatyny. Wydaje mi się, że nie dopilnowaliśmy tego pierwszego zapalenia i dlatego się powtórzyło. Takie rzeczy trzeba wyleczyć dokładnie i do końca. Może u twojego smyka też się ciągle powtarza.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Brzydki zapach z buzi u 11 miesięczniaka!!!

            Jak się okazało ten brzydki zapach z buzi to od zapalenia dziąseł. Mały dostał nystatynę i dentosept do pędzlowania. Pomogło Do tego podawałam herbatkę rumiankową.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Brzydki zapach z buzi u 11 miesięczniaka!!!

              A jaką pastę podajecie dziecku? U nas to była od samego początku ajona bez fluoru i takich problemów nie mieliśmy. Może chodzi właśnie o zmianę pasty na właściwą? Bo nie sądzę, aby chodziło o poważniejsze problemy zdrowotne. Co próbowaliście zmienić?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Brzydki zapach z buzi u 11 miesięczniaka!!!

                ja bym na twoim miejscu poszła do lekarza w chwili gdy ten zapach występuje, to jest dziwne i może być od żołądka, także lepiej się upewnić czy jest ok.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Brzydki zapach z buzi u 11 miesięczniaka!!!

                  Ajona, systematyczność i dobre szczotkowania. Do tego sensowna dieta - w krótkim czasie przywrócicie oddechowi normalność. Wiadomo, że chwilę musi to potrwać, ale docelowe efekty na pewno nadejdą.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Brzydki zapach z buzi u 11 miesięczniaka!!!

                    My też mieliśmy podobny problem i byl on związany z pleśniawkami. Też dziecku śmierdziało z buzi, że tak się określę. Pleśniawek jako tako nie zauważyliśmy ale udaliśmy się do lekarza i stwierdził, że sa ale w gardle i dlatego śmierdzi i ich nie widac.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Brzydki zapach z buzi u 11 miesięczniaka!!!

                      Bo przyczyn to może być wiele. Najwazniejsze żeby nie czekać na rozwój wydarzeń tylko działać, bo wtedy być może uda się wyeliminować całkowicie poważniejsze problemy, jakie mogą się pojawić nieco później. To niestety bardzo realne.

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X