Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pomysły na zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pomysły na zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków

    Witajcie drogie mamy! Szukam ciekawych pomysłów na dodatkowe zajęcia dla moich synków (5 i 7 lat). Posyłacie swoje dzieciaki na jakieś dodatkowe zajęcia, kolonie, obozy, zajęcia sportowe itp.? Jak organizujecie im wolny czas, wakacje albo ferie zimowe? Proszę o podpowiedzi i pozdrawiam!
  •    
       

    #2
    Odp: Pomysły na zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków

    Dla takich maluchów fajne są (przynajmniej u nas w Poznaniu) zajęcia z robotyki. Są to i półkolonie, i ferie i cykle zajęć w roku szkolnym. Dla chłopaków coś takiego może być na prawdę świetne.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Pomysły na zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków

      Netmonika, myślę, że chłopcy powinni się wyszaleć. Zastanów się nad zajęciami sportowymi. Na początek możesz spróbować sztuk walki - wiele szkół oferuje pierwsze zajęcia gratis. Zaprowadź synów do kilku różnych szkół, może coś się im spodoba. Warto też spróbować basenu - dobrze działa na kręgosłup. Dzieci pewnie sporo czasu siedzą przed komputerem, jak dorosną, podziękują Ci za te zajęcia na basenie. W ferie zimowe najlepiej wysyłać je na narty, przede wszystkim zastanów się nad przedszkolami narciarskimi. Na takie przedszkole dzieci jadą bez rodziców, za to z opiekunami i rówieśnikami. Na pewno będą miały dużo szans na nowe przyjaźnie. Najlepsze przedszkole to takie, gdzie dzieci będą też miały zapewnione zabawy po nauce jazdy. Najlepszą ofertę apres ski w Polsce ma http://naferie.pl/, warto sprawdzić ich ofertę. Myślę, że z mniej sportowych zajęć możesz też pomyśleć o harcerstwie.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Pomysły na zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków

        Moja 4letnia Maja jest bardzo aktywnym dzieckiem, cały czas musi coś robić. Zastanawiałam się jak to wszystko pogodzić. Wybierając przedszkole trafiłam na takie, które ma bardzo dużo zajęć i okazało się strzalem w 10. A do tego super panie i wielki ogród gdzie dzieciaki mogą się wybiegać. Jeżeli jesteście z Katowic i szukacie miejsca dla swioch dzieciaków przedszkole Wesołe Siódemki jest naprawde swietnym miejscem.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Pomysły na zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków

          moja córka ma sporo zajęć dodatkowych w przedszkolu, w ciągu dnia no. taniec, gimnastykę a ostatnio zażyczyła sobie judo

          Skomentuj


            #6
            Odp: Pomysły na zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków

            ja uważam że w ilości zajęć dodatkowych powinien być umiar...po co zamęczać dzieci. Rozumiem jedne zajęcia, takie które lubi dziecko- ok, ale kilka zajęć, po których dziecko nie ma siły na nic to bez sensu.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Pomysły na zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków

              my planujemy wysłac dzieciaki tutaj http://ckperla.pl/ syna na korepetycje z matematyki, bo z nią ma najwięcej problemów a niedługo czekają go testy. Córę chciałabym wysłac na jakieś zajęcia taneczne lub ruchowe, bo przyda się jej więcej ruchu. A wasze dzieciaki gdzie chodzą?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Pomysły na zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków

                Moja córka uczęszcza na zajęcia plastyczne bo to głównie ją interesuje i widzę, ze sprawiają jej satysfakcję i jest zadowolona. Chcieliśmy z mężem posłać ją jeszcze na taniec to nie chciała więc nie nalegaliśmy bo wiem, że czasami przynosi to odmienny skutek i mogłaby sie w ogóle zniechęcić do wszystkiego więc nie będę jej zmuszać na siłę.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Pomysły na zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków

                  ale tak jak pisałam te zajęcia są w przedszkolu trwają ok. 30 minut, poza tym są rozłożone na cały tydzień, więc na pewno się nie męczy i sama prosiła żeby ją zapisać.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Pomysły na zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków

                    Szukasz treningu w swojej okolicy? Zależy Ci na skuteczności ćwiczeń? Oto wyszukiwarka, która spełni wszystkie Twoje wymagania. Znajdź trenera z wybranej dyscypliny w Twojej okolicy :slightly_smiling_face:
                    Wejdź na https://lepszytrener.pl/plywanie i znajdź swojego trenera lub instruktora!

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Pomysły na zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków

                      Trzeba obserwować w jakim kierunku dziecko chce się rozwijać jak tylko zobaczymy że lubi tańczyć jest słuchowcem to trzeba jej podtykać różne zajęcia.

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X