Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Do mam które nie szczepią

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Do mam które nie szczepią

    Napisane przez neonka Pokaż wiadomość
    W Polsce powinni brac przykład z Czech i krajów skandynawskich, gdzie dzieci zaczyna szczepic się po kilku tygodniach a nie w pierwszych godzinach życia.
    Też jestem za skandynawskim kalendarzem szczepień i według niego szłam z synkiem. Odradzano nam ale nikt nie robił mam z tego powodu kłopotów jak nie pozwoliliśmy zaszczepić maluszka w pierwszej dobie życia. Teraz mam zgryz co robić ze szczepionką na odrę świnkę i różyczkę bo mocno się jej obawiam...

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Do mam które nie szczepią

      Napisane przez pradip Pokaż wiadomość
      Też jestem za skandynawskim kalendarzem szczepień i według niego szłam z synkiem. Odradzano nam ale nikt nie robił mam z tego powodu kłopotów jak nie pozwoliliśmy zaszczepić maluszka w pierwszej dobie życia. Teraz mam zgryz co robić ze szczepionką na odrę świnkę i różyczkę bo mocno się jej obawiam...
      a szczepisz refundowanymi czy wykupujesz recepty?

      Skomentuj


        #18
        Odp: Do mam które nie szczepią

        Do tej pory wykupowałam infanrix ivp 5w1 a żółtaczkę szczepiłam refundowaną. O MMR jeszcze nic nie wiem bo to po roczku czyli mamy jeszcze ze 3 miesiące.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Do mam które nie szczepią

          my szczepimy od początku płatnymi i też obawiłam się tej odry świnki plus różyczki ale nie było u nas zadnych niepokojących objawów na szczęscie

          Skomentuj


            #20
            Odp: Do mam które nie szczepią

            Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
            my szczepimy od początku płatnymi i też obawiłam się tej odry świnki plus różyczki ale nie było u nas zadnych niepokojących objawów na szczęscie
            A kiedy szczepiłaś i w jakim wieku było dziecko? MMR też są refundowane i płatne czy tylko refundowane? u nas po żadnej poprzedniej szczepionce nic nie było ale tej wyjątkowo się boje...

            Skomentuj


              #21
              Odp: Do mam które nie szczepią

              Napisane przez pradip Pokaż wiadomość
              A kiedy szczepiłaś i w jakim wieku było dziecko? MMR też są refundowane i płatne czy tylko refundowane? u nas po żadnej poprzedniej szczepionce nic nie było ale tej wyjątkowo się boje...
              a właśnie za tą nie płaciliśmy teraz sobie przypomniałam - nawet mąż wracał się do pediatry po receptę a ten uspokajał ze ta jest refundowana i żeby się akuratnie tej szczepionki refundowanej nie obawiać - ja też się bałam jej bo dużo szumu jest wokól tego szczepienia - ale zaszczepiliśmy dziecko w 14 miesiącu życia z tego co pamietam

              Skomentuj


                #22
                Odp: Do mam które nie szczepią

                Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                a właśnie za tą nie płaciliśmy teraz sobie przypomniałam - nawet mąż wracał się do pediatry po receptę a ten uspokajał ze ta jest refundowana i żeby się akuratnie tej szczepionki refundowanej nie obawiać - ja też się bałam jej bo dużo szumu jest wokól tego szczepienia - ale zaszczepiliśmy dziecko w 14 miesiącu życia z tego co pamietam
                O dzięki za tą informację :* Czyli też nie szczepiliście w terminie tylko kilka tygodni później. Mogę zapytać czemu? Tak chcieliście czy coś odroczyło szczepienie?

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Do mam które nie szczepią

                  Napisane przez pradip Pokaż wiadomość
                  O dzięki za tą informację :* Czyli też nie szczepiliście w terminie tylko kilka tygodni później. Mogę zapytać czemu? Tak chcieliście czy coś odroczyło szczepienie?
                  my od samego początku jesteśmy opóźnieni o miesiąc z szczepieniami bo jak Młoda miała miesiąc miała zachłystowe zapalenie płuc i wówczas musieliśmy odwlec w czasie szczepienie i tak się ciągnie za nami, moja siostra teraz tez szczepi core w 14,5 miesiącu zycia bo obawala sie tego szczepienia i jakos nie po drodze jej było

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Do mam które nie szczepią

                    Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                    my od samego początku jesteśmy opóźnieni o miesiąc z szczepieniami bo jak Młoda miała miesiąc miała zachłystowe zapalenie płuc i wówczas musieliśmy odwlec w czasie szczepienie i tak się ciągnie za nami, moja siostra teraz tez szczepi core w 14,5 miesiącu zycia bo obawala sie tego szczepienia i jakos nie po drodze jej było
                    Zachłystowe zapalenie płuc? czym ono się różni od zwykłego? Ja tam też śpieszyć się z tą szczepionką nie będę. Nie wiem jeszcze co zrobimy z synkiem po macierzyńskim ale jeśli unikniemy żłobka to będę zwlekać jak najdłużej.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Do mam które nie szczepią

                      ja się bardzo boję szczepionek bo nie wiem co jest w środku poza tym za dużo ich jest, ale szczepię, bo nie chcę by chorowało

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Do mam które nie szczepią

                        Mamy szczepić? Mamy..szczepić !!!

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Do mam które nie szczepią

                          A słysząłyście o tych karach wojewody pomorskiego za nieszczepienie? to w ogółne legalne jest, ma takie prawo? Bo widziałam że na FB skrzykują się ludzie ukarani grzywną, zastanawiałam się czy nie chcą czasem go pozać za to?

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Do mam które nie szczepią

                            Na pneumokoki można szczepić dziecko do 5 roku życia, choć największe ryzyko pojawienia się inwazyjnej choroby pneumokokowej występuje w pierwszym roku życia dziecka. 7 miesiąc to bardzo dobry czas, żeby rozpocząć szczepienie. W tym wieku dziecko powinno przyjąć 3 dawki szczepionki. Teraz niektóre samorządy realizują również programy bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom dla dzieci, ich listę można znaleźć na stronie http://szczepimy.com.pl/dla-rodzicow...ych-szczepien/

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Do mam które nie szczepią

                              Teraz widziałam w telewizji, ze jakaś posłanka złożyła projekt ustawy o rozszerzenie kalendarza szczepień o pneumokoki. Myślę, że ucieszyliby się rodzice, których niestety nie stać na taki wydatek. Szkoda, że często pieniądze od państwa idą na kolejne mega wielkie premie lub jakieś kompletnie nieprzydatne rzeczy a brakuje pieniędzy na ochronę zdrowia najmłodszych obywateli.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Do mam które nie szczepią

                                Tak, to prawda chyba, że jakaś pani polityk stara się wprowadzić tę szczepionkę jako obowiązkową. No i dobrze, rodzice trochę odetchną...

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X