Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piesek dla dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Piesek dla dziecka

    Napisane przez bemowa Pokaż wiadomość
    z jednej strony to duża odpowiedzialność, ale dzieci świetnie się rozwijają ze zwierzętami
    To prawda ale zajmowanie się niemowlakiem i do tego szczeniakiem może być ciężkie. Zarówno dziecko jak i zwierze wymaga początkowo 100% uwagi i ja żałuję że nie wzięliśmy psiaka jak jeszcze byłam w ciąży

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Piesek dla dziecka

      Napisane przez pradip Pokaż wiadomość
      Mi się straszliwie marzy psiak i zawsze chciałam żeby moje dziecko od małego wychowywało się ze zwierzakiem ale ja marzę o labradorze a maż o malamucie a jeszcze nie mamy funduszy ani warunków na takie psy :/
      moja mama ma malamuta - i są to spokojne psy - ale uparte - przyjajmniej Eto mojej mamy - jest samcem alfa z miotu i widac w nim cechy przywodcze, potrzebuja duzo ruchu, zabawy i lubia towarzystwo ludzi

      Skomentuj


        #33
        Odp: Piesek dla dziecka

        Pies wychowujący się z dzieckiem to super sprawa. U nas pies traktuje córkę, jak część stada i opiekuje się nią Zawsze pilnuje córę, jak wózek zostaje na tarasie...Jeśli jednak szczeniaczek ma być do mieszkania przy maluchu, to nie polecam. Ze szczeniakiem przy nauce czystości trzeba często wychodzić, a zanim malucha się ubierze, w wózek wsadzi, z wózkiem zjedzie, to nam szczeniak zdąży za ten czas kałuże zrobić

        Skomentuj


          #34
          Odp: Piesek dla dziecka

          u nas piesek był od urodzenia obojga dzieci i nic się nigdy nie stało, ale fakt jest taki, że bardzo o pieska dbamy myjemy łapki, badamy u lekarze regularnie

          Skomentuj


            #35
            Odp: Piesek dla dziecka

            uważam że to dobry pomysł aby w domu był pies oczywiście nie wjestem zwolenniczką psa w mieszkaniu ale na dworze. Uważam że psy bardzo dobrze wpływają na rozwój dziecka

            Skomentuj


              #36
              Odp: Piesek dla dziecka

              Widzę, że to normalny etap rozwoju dziecka - chęć posiadania psa czy kotka jednak wiąże się z dużą odpowiedzialnością, czego dziecko jest nie świadome a my jako rodzice musimy mu to wytłumaczyć U mnie córka ma teraz 5 lat nadal podczas rozmowy często wspomina, że chce mieć pieska jednak wie, że nie ma takiej opcji bo to jest tak jakbym miała jeszcze jedno dziecko Rozumie i narazie wystarczają jej zabawy w zwierzęta

              Skomentuj


                #37
                Odp: Piesek dla dziecka

                Jeśli dziecko chce zwierzątko, a nie jest jeszcze na tyle duże, by np. samo wyprowadziło pieska na dwór, to zaczełabym np. od chomika,

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Piesek dla dziecka

                  Psy potrafią być opiekuńcze i opiekować się innymi. Proszę: http://www.popularne.pl/zwierzaki/ Zobaczcie sobie jak psi ojciec opiekuje się psią matką.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Piesek dla dziecka

                    Dziecko zawsze czuje się lepiej przy zwierzęciu a do tego kształtuje w sobie empatię i co najważniejsze czułość.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Piesek dla dziecka

                      Zwierzęta bardzo pozytywnie wpływają na rozwój dziecka, jednak ja osobiście bym nie brała szczeniaka przy bardzo malutkim dziecku, które albo nie umie albo ledwo umie chodzić.
                      Za dużo bałaganu i zamieszania by było przy jednym i drugim.
                      Lepiej odczekać, aż maluch trochę podrośnie, żeby był w stanie rozumieć, z jaką odpowiedzialnością wiąże się posiadanie pieska.
                      Ale ogólnie psy są wspaniałymi nauczycielami, pomagają w rozwijaniu takich cech jak empatia, odpowiedzialność, wyrozumiałość, cierpliwość - same plusy.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Piesek dla dziecka

                        Piesek czy kot i jakiekolwiek inne zwierze nawet rybki to nie powinna być kwestia zachcianki, bo dziecko będzie miało lepiej. To baaardzo poważna decyzja na co najmniej 10 a nawet do 20 lat, bo tyle może żyć pies.
                        Bardzo mnie smuci jak ludzie oddają "w dobre ręce" zwierzęta z powodu alergii dziecka, albo bo nie mają czasu, albo bo przeprowadzają się.
                        To tak jak by oddać członka rodziny, bo za dużo kłopotu.
                        trzeba sobie zadać mnóstwo pytań,
                        Jaka rasa będzie nam odpowiadała, czy pies aktywny czy raczej kanapowy.
                        Czy będę miał czas wychodzić co najmniej 3 razy dziennie na 2 krótkie spacery i jeden dłuższy, nawet z kanapowcem?
                        A jak pies zachoruje to czy mam kasę żeby go leczyć, albo kiedy zachoruje niegroźnie np. wymioty to czy jestem w stanie 5 razy czy więcej w ciagu nocy wstawać i wychodzić z nim na dwór?
                        Czy będę mieć czasu żeby dbać o jego sierść nawet krótką, o jego uszy?
                        Czy mam miejsce w domu które będzie zajmował zwierzak?
                        No i czy mam fundusze na karmę dla psa i cierpliwość żeby ją dopasować bo czasem bywają wybredne.
                        Czy będę z nim jeździć na wczasy, a jeżeli nie to czy ma kto się nim zająć.
                        Czy w razie przeprowadzki nawet nagłej na koniec świata jestem wstanie przetransportować psa?

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Piesek dla dziecka

                          Zwierze to duża odpowiedzialność i od samego początku dziecko powinno się tego uczyć i uczestniczyć w opiece nad psem czy kotem itp.

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Piesek dla dziecka

                            Piesek tylko dla dziecka,które rozumie i któremu da się wytłumaczyć,że pies to nasz członek rodziny a nie maskotka czy zabawka! Po za tym o tym powinni pamiętać też rodzice,że pies to juz obowiązek i jeżeli rodzice decydują się na psa,to i oni muszą się nim zajmować. Przecież dziecko nie będzie w deszczu biegać z psem,szczególnie takie 4-letnie. A psem trzeba się zając,trzeba poświęcić mu swój czas. Jeżeli ktoś nie ma tego czasu dla pieska to niech kupi sobie zabawkowego

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Piesek dla dziecka

                              Staram się tłumaczyć synkom, że piesek, czy kotek to nie zabawka. Opowiadam Im jak należy się obchodzić ze zwierzątkami. Uważam, że dziecko 4-5- letnie jest gotowe na obowiązki związane z posiadaniem psa, czy kota.


                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Piesek dla dziecka

                                Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                                Staram się tłumaczyć synkom, że piesek, czy kotek to nie zabawka. Opowiadam Im jak należy się obchodzić ze zwierzątkami. Uważam, że dziecko 4-5- letnie jest gotowe na obowiązki związane z posiadaniem psa, czy kota.
                                Oczywiście, miałam na myśli, że tak małe dziecko NIE jest gotowe na posiadanie zwierzaczka. Myślę, że 12 - 14 lat to odpowiedni wiek.


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X