Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nie dajmy się oszukać

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Nie dajmy się oszukać

    Odnośnie wątków, aby nie dać się oszukać to trzeba wszystko kilka razy dokładnie przeczytać, rozeznać się porozmawiać z kimś kto się na danej dziedzinie zna. Nawet biorąc kredyt czy pożyczkę w znanych i szanowanych bankach można zobowiązać sie na dodatkowe koszty, ja już się przekonałam o tych niby okazjach, nizszych stopach procentowania itp.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Nie dajmy się oszukać

      My zwykli ludzie jesteśmy na porządku dziennym oszukiwania cały czas. kto w tym kraju ma tą rzekomo średnią krajową co to wyliczają 4 tysiące ? Ja choć bym zliczyła z mężem na siłe co zarabialiśmy to nam w życiu razem tyle nie wychodzi a oni gadają o jednej osobie ! Jak bym tyle miała bym mogła godnie żyć ! Ale jak widać ktoś nas z tych tysięcy okrada ? Bo skoro do mnie z tych 4 tysięcy 3 tysiące nie trafia to ktoś je musi zgarniać...

      Skomentuj


        #18
        Odp: Nie dajmy się oszukać

        Kiedyś na poczcie taki staruszek próbuje wyplątać się z jakiegoś abanamentu już nie wiem na co na tv bo chodzili po domach i namawiali młodzi ludzie I tacy żerują jeszcze na starszych osobach Jak tak można nie dość że żyją skromnie bo te ich renty takie wypasione nie są to jeszcze na takie koszta namawiają :/

        Skomentuj


          #19
          Odp: Nie dajmy się oszukać

          No niestety im to wisi grunt by oni zartobili kase, mnie chcieli na internecie oszukać, walczyłam pół roku już dostawałam sprawy do sądu, ale rzecznik praw konsumenta takie pismo do nich skierował, że mnie przepraszali jeszcze.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Nie dajmy się oszukać

            ale i tak to nie przebije prób oszustw przez strony typu pobieraczek. Za zalogowanie się potem nawet kilka lat potrafią wysyłac maila, że za użytkowanie masz im zapłacić kasę podobno nie którzy dostają tez listem takie zawiadomienia (oczywiscie nie mają prawa, ale żeruja na ludzkim strachu )

            Skomentuj


              #21
              Odp: Nie dajmy się oszukać

              Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
              ale i tak to nie przebije prób oszustw przez strony typu pobieraczek. Za zalogowanie się potem nawet kilka lat potrafią wysyłac maila, że za użytkowanie masz im zapłacić kasę podobno nie którzy dostają tez listem takie zawiadomienia (oczywiscie nie mają prawa, ale żeruja na ludzkim strachu )
              Rety Co za ... I jak tu żyć Nigdy nie wiadomo na czym się można potknąć

              Skomentuj


                #22
                Odp: Nie dajmy się oszukać

                Lara dokładnie, a sama wiem, bo kiedyś też tam sie zapisałam bo szukałam czegoś na studia, a potem zaczeli mi przesyłac maile że jestem im winna opłatę abonamentowa coś okolo 100-200 złotych, z danymi do przelewu i takie tam, a potem nawet że windykację uruchomili podobno nie którzy ze strachu i nie wiedzy przesyłali im przelewy. Swoją drogą dobry interes, pozbierać maile i wysyłać dane do przelewu i czymś postraszyć. ( Żeby była jasność na tej stronie nic nie dało się pobrać, ani zrobić

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Nie dajmy się oszukać

                  Ja takie maile dziwnego pochodzenia blokuje, rezygnuje z subskrypcji lub inne... Mam spokój i się nie denerwuje.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Nie dajmy się oszukać

                    Napisane przez aminia Pokaż wiadomość
                    Wykupiłam pakiet inwestycyjny w dużej i znanej firmie ubezpieczeniowej. Zainwestowałam spore pieniądze. Jednak sytuacja zmusiła mnie do wycofania środków w ciągu pierwszego roku. Okazało się, że prawie wszystko pójdzie na prowizję...
                    Co do spraw różnego typu finansowych inwestycji.
                    Sama w tym siedzę. Ale kupując taki pakiet, wiedziałam na pierwszej wizycie, że nie mogę w pierwszym roku wybrać wpłaconych pieniędzy, że to jest w regulaminie i wcale nie było drobnym druczkiem...
                    Wielu ludzi tak zarabia, jeździłam na zjazdy, spotykałam się z różnymi ludźmi, którzy dobrze na tym wyszli ale w dłuższym okresie czasu. Trzeba mieć też trochę wiedzy ekonomicznej a nie na ślepo podpisywać wszystko, bez konsultacji z osobami ze środowiska finansowego, dlatego dziwi mnie Pani rozczarowanie.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Nie dajmy się oszukać

                      Napisane przez ladybzyk Pokaż wiadomość
                      Co do spraw różnego typu finansowych inwestycji.
                      Sama w tym siedzę. Ale kupując taki pakiet, wiedziałam na pierwszej wizycie, że nie mogę w pierwszym roku wybrać wpłaconych pieniędzy, że to jest w regulaminie i wcale nie było drobnym druczkiem...
                      Wielu ludzi tak zarabia, jeździłam na zjazdy, spotykałam się z różnymi ludźmi, którzy dobrze na tym wyszli ale w dłuższym okresie czasu. Trzeba mieć też trochę wiedzy ekonomicznej a nie na ślepo podpisywać wszystko, bez konsultacji z osobami ze środowiska finansowego, dlatego dziwi mnie Pani rozczarowanie.
                      U mnie na zwrot mogłam liczyć dopiero po 24 miesiącach Ale tez o tym wiedziałam, a na umowie było to napisane zaraz obok wartości polisy

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Nie dajmy się oszukać

                        Dokładnie, dlatego dziwi mnie to, że ktoś pisał, że on nie wiedział, że nie może tego ruszyć, bo nie wydaje mi się, by było to tak utajniane. Zresztą nawet gdyby było to w umowie zawarte tym przysłowiowym "małym druczkiem" to powinnam mieć żal do siebie, że nie chciało mi się tego czytać a teraz lament...

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Nie dajmy się oszukać

                          Nie lament ale ostrzeżenie, aby uważnie czytać.Napisane ku przestrodze, a poza tym są przypadki oszustw nawet przez znane i cenione firmy i trzeba się sądzić.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Nie dajmy się oszukać

                            Warto czytać to co jest napisane małym druczkiem Ale że tyle stron czasem jest wypisanych To nie zawsze chce się to czytać niestety

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Nie dajmy się oszukać

                              Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                              Warto czytać to co jest napisane małym druczkiem Ale że tyle stron czasem jest wypisanych To nie zawsze chce się to czytać niestety
                              Lara to później nie miejmy pretensji do świata, że czegoś nie wiedzieliśmy lub zostaliśmy oszukani, bo po to dostaje się całą umowę do domu, żebyśmy mieli czas na jej przestudiowanie, poczytanie w internecie opinii i różnego tego typu działania, a jak już jest "mały druczek" to samo przez się aż nasuwa się, by go przeczytać, jak sami tutaj piszemy, że są te "drobne druczki". Ja bym ich jeszcze specjalnie szukała, a potem wypisała sobie na karteczce, to czego mogłabym nie zrozumieć i na spotkaniu omawiamy tę kwestię tak, by wszystko było jasne i wtedy albo podpisujemy daną umowę albo grzecznie dziękujemy.

                              Ja korzystałam np. z rad znajomych i internetu, nigdy nie podpisywałam niczego w ciemno a jak czegoś właśnie nie rozumiałam, to taki przedstawiciel danej firmy musiał mi naprawdę sporo czasu poświęcić

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Nie dajmy się oszukać

                                Napisane przez ladybzyk Pokaż wiadomość
                                Lara to później nie miejmy pretensji do świata, że czegoś nie wiedzieliśmy lub zostaliśmy oszukani, bo po to dostaje się całą umowę do domu, żebyśmy mieli czas na jej przestudiowanie, poczytanie w internecie opinii i różnego tego typu działania, a jak już jest "mały druczek" to samo przez się aż nasuwa się, by go przeczytać, jak sami tutaj piszemy, że są te "drobne druczki". Ja bym ich jeszcze specjalnie szukała, a potem wypisała sobie na karteczce, to czego mogłabym nie zrozumieć i na spotkaniu omawiamy tę kwestię tak, by wszystko było jasne i wtedy albo podpisujemy daną umowę albo grzecznie dziękujemy.

                                Ja korzystałam np. z rad znajomych i internetu, nigdy nie podpisywałam niczego w ciemno a jak czegoś właśnie nie rozumiałam, to taki przedstawiciel danej firmy musiał mi naprawdę sporo czasu poświęcić
                                My jako młode pokolenie już o tym wiemy (przeważnie), ale nawet nasi rodzice, nie wspomnę o dziadkach- bardzo prosto jest takie osoby oszukać, wmówić , że to nie powtarzalna okazja. Teraz nawet jak podpisuje sie umowy to najlepiej przeczytać i kopię i oryginał by się nie okazło że róznią sięilością i treścią stron. Poza tym jak ktos jest inteligentny to oszuka niemal każdego.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X