Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Woreczki sensoryczne

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Woreczki sensoryczne

    Witam. Chcę uszyć dziecku woreczki sensoryczne. Czy ktoś z was przechodził ten etap? Czym wypełniliście woreczki? Na razie przyszło mi do głowy:

    - ryż
    - fasola
    - groch
    - guziki plastikowe
    - folia bąbelkowa
    - folia czyt. reklamówka
    - wata
    - puch silikonowy
    - kasza gryczana lub jęczmienna

    Może coś mi podpowiecie Woreczki mają być jak poduszki tj. na wierzchu poszewka, którą mogę rozpruć i wyciągnąć środek bo od czasu do czasu trzeba będzie je uprać. A środek będzie szyty osobno i nie będzie prany po uszyciu.
  •    
       

    #2
    Odp: Woreczki sensoryczne

    http://jakuszyc.pl/jak-uszyc-kolorow...ki-sesoryczne/

    Też chcę się zabrać, ale zaginęła maszyna do szycia

    Skomentuj


      #3
      Odp: Woreczki sensoryczne

      Właśnie ten post mnie zainspirował

      Skomentuj


        #4
        Odp: Woreczki sensoryczne

        te woreczki sensoryczne z mojego jeszcze dzieciństwa były wypełniane grochem To świetnie ćwiczenia dla chociażby małych stópek. Może fajnie byłoby wypełnić każdy woreczek czymś innym-da to różnorodne doznania sensoryczne przy zetknięciu z różnorodą strukturą. Mnie do głowy przychodzą jeszcze drewniane koraliki, kamyczki, mikrokulki szklane,

        Skomentuj


          #5
          Odp: Woreczki sensoryczne

          Można by też makaronem wypełnić taki woreczek. Tylko pewnie po jakimś czasie by się pokruszył.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Woreczki sensoryczne

            Napisane przez linda84- Pokaż wiadomość
            Można by też makaronem wypełnić taki woreczek. Tylko pewnie po jakimś czasie by się pokruszył.
            Chyba lepiej włożyć jako wkład troszkę bardziej trwałe coś. Dziecko wejdzie na woreczek i już makaron zgnieciony.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Woreczki sensoryczne

              Najważniejsze aby dobrze zszyć woreczki aby nic nie wyleciało. Wkłady można wymieniać przy okazji prania Mam prawie gotowe woreczki tj. muszę je tylko napełnić

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Woreczki sensoryczne

                ja szyłam woreczki wypełnione folią bym spokojnie mogła prać je w pralce, były uszyte z 2 materiałów o różnej fakturze i kolorze i dodatkowo miały wszyte kolorowe metki, mój malutki synek bardzo lubił bawić się nimi

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Woreczki sensoryczne

                  takie woreczki to wspaniała dla dziecka zabawa

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Woreczki sensoryczne

                    Ja jak byłam dzieckiem to też szyło się w szkołach takie woreczki i wypełniało sie grochem. makaron chyba nie jest taki trwały jak groch. Najgorsze było właśnie wykończenie tego woreczka żeby nic nie wyleciało.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Woreczki sensoryczne

                      bardzo fajne dla rozwoju dziecka, uczą spostzregawczości, usparwniają dotyk i pobudzają wyobraźnię

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Woreczki sensoryczne

                        Według mnie groch lub ryż będzie się świetnie sprawdzał. Zależy jaka wielkość i czy ma być bardziej miękki czy nie. Ale wszystkie te wypełnienia się nadają

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Woreczki sensoryczne

                          ja mam z pestki wiśni.
                          Gdy zaprawiałam wiśnie zostawiłam sobie pestki które dobrze umyłam wysuszyłam i uszyłam woreczek. Pestki można delikatnie podgrzac na grzejniku i położyć woreczek na kręgosłup i delikatnie masować działa rewelacyjnie

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Woreczki sensoryczne

                            Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                            ja mam z pestki wiśni.
                            Gdy zaprawiałam wiśnie zostawiłam sobie pestki które dobrze umyłam wysuszyłam i uszyłam woreczek. Pestki można delikatnie podgrzac na grzejniku i położyć woreczek na kręgosłup i delikatnie masować działa rewelacyjnie
                            O właśnie, pestki wiśni! Wyleciało mi one z głowy. Pestki wiśni świetnie właśnie nadają się do podgrzewanie. Zrobiłam taką poduszeczkę malutką, z pestkami wiśni, świetnie sprawdziła się przy kolkach na ogrzewanie brzuszka.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Woreczki sensoryczne

                              Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
                              O właśnie, pestki wiśni! Wyleciało mi one z głowy. Pestki wiśni świetnie właśnie nadają się do podgrzewanie. Zrobiłam taką poduszeczkę malutką, z pestkami wiśni, świetnie sprawdziła się przy kolkach na ogrzewanie brzuszka.
                              No właśnie na kolki jest super. Można podgrzać a pestki długo trzymają ciepło. Taki woreczek sprawdza sie na wiele dolegliwości

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X