Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chore zatoki - jak leczyć?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Chore zatoki - jak leczyć?

    Kilka środków, które mogą pomóc na zatkane zatoki:
    Acatar
    Coryzalia ( szczególnie na katar)
    Flavamil
    no i warto jest sobie kupić zestaw do płukania zatok Gargarin ( nie jest drogi, a daje sporą ulgę)

    Dobre ceny miał ostatnio Cefarm:
    https://www.cefarm24.pl/bol-zatok-a.html

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Chore zatoki - jak leczyć?

      Słyszałam, że bardzo skutecznym zabiegiem w leczeniu przewlekłego zapalenia zatok jest zabieg endoskopowy. Umożliwia on bardzo precyzyjne operowanie narzędziami dzięki obserwacji wykonywanych czynności na monitorze. Co więcej taka metoda ułatwia dokładne zlokalizowanie przyczyny dolegliwości i pozwala na ograniczenie pola zabiegowego tylko do tkanek zmienionych chorobowo. Na portalu https://www.tourmedica.pl/ znajdziecie bazę klinik, które wykonują takie zabiegi w Waszym rejonie.

      Skomentuj


        #33
        Odp: Chore zatoki - jak leczyć?

        Na moje zatoki nie ma nic innego jak znany wszystkim ibuprom zatoki: https://www.aptekagemini.pl/ibuprom-...x-12-tabl.html. Z tą dolegliwością miałam wiele problemów, na szczęście po tym jak ostatnio wyleczyłam, to ustąpiło na jakiś czas, miejmy nadzieje, że długi.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Chore zatoki - jak leczyć?

          Mam regularne zapalenia zatok, taki pech. Od jakiegoś czasu leczę się u pani doktor Beaty Bocheńskiej http://laryngologradzynpodlaski.pl/ z Radzynia Podlaskiego i to bardzo dobry laryngolog, ciesze się że na nią trafiłam. Dzięki jej leczeniu szybciej niż wcześniej wracam do zdrowia.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Chore zatoki - jak leczyć?

            Witaj,
            sama borykałam się z problemem chorych zatok przez ponad dwa lata. Inhalacje, aerozole i płukanie nie przynosiły większych efektów. Dopiero drenaż limfatyczny kraków sprawił, że pozbyłam się bólu głowy. Uważam, że powinnaś spróbować.

            Skomentuj


              #36
              Odp: Chore zatoki - jak leczyć?

              a może za sucho w pokoju to wtedy mogą się dziać takie rzeczy z zatokami.. dobrze jest kupić nawilżać powietrza do pokoju

              Skomentuj


                #37
                Odp: Chore zatoki - jak leczyć?

                Super przy zapaleniu zatok jest je wygrzewać, w domu mam kompres żelowy, dokładnie taki https://www.doz.pl/apteka/p133528-DO..._szt.wystarczy rozgrzać w gorącej wodzie i przyłożyć do zatok

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Chore zatoki - jak leczyć?

                  Ja z doz on line zamówiłam wiele rzeczy, bo mają szybką dostawę, ale o tym kompresie nie słyszalam nawet, ale muszę wypróbować bo mam mega kłopoty z zatokami.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Chore zatoki - jak leczyć?

                    Z zatokami nie ma żartów, jeśli nie podejmie się odpowiednio wcześnie leczenia lub jeśli się to zaniedba, może się ono przerodzić w przewlekłe problemy. Jak najszybciej trzeba skonsultować się z laryngologiem, ja swoje zatoki leczyłam tutaj http://www.scmkrakow.pl/oferta/zabie...e/laryngologia to bardzo dobry laryngolog (Kraków) i szybko mi pomógł.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Chore zatoki - jak leczyć?

                      czy to normalne ze przy bólu zatok bolą też uszy?

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Chore zatoki - jak leczyć?

                        Mój facet to kilka razy w roku ma problem z zatokami, nie dość że głowa go boli to jeszcze i nawet uszy. Bierze coś przeciwbólowego, robi płukanie zatok a do uszu Lix, działa przeciwbólowo i nie trzeba na niego recepty na szczęście.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Chore zatoki - jak leczyć?

                          zdarza się, mnie to uszy nawet przy przeziębieniu bolą, jakiś koszmar, dobrze że lix można kupić na taki ból, no i jest z przeciwbólową lidokainą. Dobrze mieć w apteczce, taka pogoda sprzyja przewianiu i chorobom.

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Chore zatoki - jak leczyć?

                            No jeśli to trwa dłużej, trzeba to sprawdzić, skonsultować z lekarzem. U mnie na problemy tego typu pomaga spray Apicold Mint, często zatka mi nos, a dzięki temu sprayowi jestem w stanie oddychać

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Chore zatoki - jak leczyć?

                              Mam problem bardzo duży z zatokami zaczełam z tym walczyć. Ogólnie trzeba znaleźć podłoże chorych zatok i wykonać odpowiednie badania mam na myśli endoskopowe badanie zatok, rtg i TK zatok. Ja powiedziałam stop czekaniu rok na laryngologa! Jeżeli potrzebuje badan to nie czekam milion lat na nie tylko korzystam z udoskonaleń dzisiejszego wieku

                              Oraz profilaktyka wiem, że w okresie czerwiec ( początek klimatyzacji ) bede miec combo zatokowe wiec staram sie chronic zatoki a wszelkie objawy od razu brac na powaznie i udaje mi się. Trzeba tez siebie obserwowac na jakie leki dziala nasz organizm bo na jednych zadziala robienie sobie inhalacji z olbasoil a drudzy maja wrazliwe drogi oddechowe i to spowoduje kaszel. Dobry layngolog obserwacja i profilaktyka.
                              Last edited by disne; 04-06-2020, 23:26. Powód: nie opłacona reklama

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Chore zatoki - jak leczyć?

                                czy was też przy zapaleniu zatok tak mocno bolą uszy? U mnie to zawsze jakeś połączenie, jak się przeziębię to idzie mi od raz całościowo, do uszu na szczęście mam lix, te krople szybko łagodzą ból, na zatoki najskuteczniejsze według mnie płukanie, jak zatoki są drożne to jest duz olżej

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X