Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak długo starałyście się o dziecko?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

    Napisane przez ruda90mama Pokaż wiadomość
    Myślę że przede wszystkim nic sobie nie narzucajcie, że już teraz musi być bo już chcecie, bo jak się nie uda to zaczniecie popadać w paranoje i włączy wam się blokada psychiczna. Nie jestem psychologiem ani seksuologiem ale z tego co zauważyłam najwięcej poczęć ma miejsce gdy przyszli rodzice po prostu cieszą się sobą i kochają się żeby umocnić związek a nie strikte żeby "zrobić dziecko"(wiem strasznie to brzmi ale już spotkałam się z takimi określeniami typu robimy dziecko). Jest dopiero 10 luty ;p kochajcie się póki co z miłości i z radością i powinno się udać
    dobrze to ujęłaś

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

      My staraliśmy się dość dłużej a z każdym kolejnym mijającym miesiącem coraz trudniej jest wrzucić na luz bo pojawiają sie już czarne scenariusze

      Skomentuj


        #48
        Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

        Ja starałam się 6 lat..najpierw z mężem..nawet leczyliśmy się w klinice niepłodności ale nic to nie dało..w końcu rozstałam się z mężem..zaczął pić i awanturować się..nie ważne :-/ z drugim partnerem też się nie udało, mimo, że oboje teoretycznie byliśmy zdrowi..minęły kolejne lata..nasze drogi też się rozeszły..
        Poznałam kolejnego partnera i odrazu powiedziałam mu, że mam problemy z zajściem w ciąże..że możemy nigdy nie mieć dzieci..powiedział, żebym o tym nie myślała..łatwo powiedzieć mając ponad 30 lat :-/ miałam aż paranoję na tym punkcie..
        Na szczęście facet okazał się tak świetnym facetem, że faktycznie myślenie o dziecku zeszło na drugi plan..cieszyliśmy się po prostu sobą..i nagle po 6 miesiącach okazało się, ze jestem w ciąży :-)))))))))))))) teraz jestem w 32 tygodniu i nadal nie wierzę w to co się stało..mój facet oczywiście stwierdził, że wiedział, że tak będzie :-))) także ile by nie trwało, nie poddawaj się..wyłącz myślenie, zajmij się czymś innym..zapisz się na jogę..basen..jakiś egzotyczny taniec..a dzidzia sama się pojawi..powodzenia!!!

        Skomentuj


          #49
          Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

          Kurcze Macdzia ale Twoja historia daje nadziei Bardzo się cieszę że znalazłaś tego jedynego mężczyznę i udało się Wam stworzyć nowe życie Warto wierzyć i walczyć :*

          Skomentuj


            #50
            Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

            Też się wypowiem w tej kwestii. Na pewno nie można się nakręcać mi się udało dopiero po wakacjach kiedy przestałam o tym myśleć ale nie to zdecydowało o powodzeniu. Też tak jak Ty olalola1 nie miałam regularnego okresu. Staraliśmy się z mężem bardzo długo. Kupowałam mikroskopy wykrywające owulację, które w moim przypadku nie działały. Udało mi się dopiero gdy kupiłam testy paskowe wykrywające owulację. Okazało się że przy 32 dniowym cyklu owulacja wystąpiła dopiero 24 dnia. Dzięki testom potwierdziło się też podejrzenie lekarza że owulacje mam 2/3 razy w roku. Staraliśmy się dokładnie w dzień owulacji i się udało. Dodam że testów dużo zużyłam i robiłam ich więcej w danym cyklu niż tylko 5 i testowałam się kilka miesięcy. Już straciłam nadzieję i wtedy pojawiły się dwa paski o odpowiednim zabarwieniu. Pewniej byłoby robić monitoring u ginekologa ale mój lekarz przyjmuję tylko raz w tyg i byłoby to niemożliwe a prywatną klinikę rozważaliśmy dopiero za jakiś czas.

            Skomentuj


              #51
              Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

              Napisane przez marta8512 Pokaż wiadomość
              Też się wypowiem w tej kwestii. Na pewno nie można się nakręcać mi się udało dopiero po wakacjach kiedy przestałam o tym myśleć ale nie to zdecydowało o powodzeniu. Też tak jak Ty olalola1 nie miałam regularnego okresu. Staraliśmy się z mężem bardzo długo. Kupowałam mikroskopy wykrywające owulację, które w moim przypadku nie działały. Udało mi się dopiero gdy kupiłam testy paskowe wykrywające owulację. Okazało się że przy 32 dniowym cyklu owulacja wystąpiła dopiero 24 dnia. Dzięki testom potwierdziło się też podejrzenie lekarza że owulacje mam 2/3 razy w roku. Staraliśmy się dokładnie w dzień owulacji i się udało. Dodam że testów dużo zużyłam i robiłam ich więcej w danym cyklu niż tylko 5 i testowałam się kilka miesięcy. Już straciłam nadzieję i wtedy pojawiły się dwa paski o odpowiednim zabarwieniu. Pewniej byłoby robić monitoring u ginekologa ale mój lekarz przyjmuję tylko raz w tyg i byłoby to niemożliwe a prywatną klinikę rozważaliśmy dopiero za jakiś czas.
              To podziwiam za wytrwałość z tymi paskami bo ja spróbowałam raz i wzięłam sie za termometr Przyznaje że korzystałam też z opcji monitoringu który wiele ułatwia ale sukces przyszedł w ostatniej chwili bo miałam już skierowanie na bardziej inwazyjne badania...

              Skomentuj


                #52
                Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

                około 4 miesięcy po odstawieniu tabletek anty, gin mowił, że szybko się uwinęłam

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

                  u nas właśnie mija 5cykl starań po ponad 9latach brania tabletek z przerwą na pierwszą ciążę i okres połogu. Z córcią poszło nam szybciutko bo po 3latach stosowania tabletek, zaszłam w drugim cyklu, mimo, że po pierwszym miesiącu starań byłam mocno zrezygnowana, gdyż wiedziałam że mogą być problemy bo miałam PCOS stwierdzone. Dowiedziałam się dopiero w 8tc :P
                  Natomiast teraz istnie świruje gdyż lata mijają, ja długo nie chciałam słyszeć o drugim. W maju mi się odmieniło, czyli po niespełna 5latach od porodu i od września postanowiliśmy się starać. Jak do tej pory cisza. Ja obliczam, liczę, mam nadzieje, co miesiąc robię kilka testów, z wielką nadzieją..Na domiar złego w moim otoczeniu kilka koleżanek w ciąży, przyjaciółka, w rodzinie właśnie trzeci przypadek ciąży się trafił i to nie planowanej..psychicznie już wysiadam...mąż ma mnie serdecznie dość..Nie umiem zrozumieć niesprawiedliwości, że jedni wpadają przy tabletkach np i płaczą bo nie chcą tego dziecka, inni pomyślą że chcą już i cyk za pierwszym razem bez większych przemyśleń jest, a inni planują, czekają, starają się potem, dbają o siebie i nic..Ewidentnie zazdroszczę innym którym się udało tak odrazu...Wiem, nie powinnam ale to jest silniejsze ode mnie..Najgorsze są momenty gdy ja się staram nie myśleć i czasem mi się to udaje a tu jak grom z jasnego nieba spada informacja że nagle kuzynka, szwagierka czy ktoś jest w ciąży, albo gdy przyjaciółka przesyła zadowolona kolejne zdjęcie usg..nie chce nikogo ranić moim egoistycznym zachowaniem..

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

                    Po ośmiu latach brania tabletek anty zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu, w którym zaczęliśmy się starać.
                    Wiem, że mamy ogromne szczęście, że tak się stało. Moja dobra koleżanka stara się od wielu lat i nic

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

                      Gratuluję Nam też się szybko udało za pierwszym razem a teraz... trzy lata i nic. Piję inofem żeby zrobić porządek z hormonami bo pco mi je nieźle zmasakrowało. Do tego się odchudzam i mam nadzieję, że w końcu nam się uda.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

                        Napisane przez luiza741 Pokaż wiadomość
                        Gratuluję Nam też się szybko udało za pierwszym razem a teraz... trzy lata i nic. Piję inofem żeby zrobić porządek z hormonami bo pco mi je nieźle zmasakrowało. Do tego się odchudzam i mam nadzieję, że w końcu nam się uda.
                        To faktycznie długo się już staracie Nam udało się po roku kiedy miałam już w ręku skierowanie na HSG i do kliniki niepłodności

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

                          Napisane przez pradip Pokaż wiadomość
                          To faktycznie długo się już staracie Nam udało się po roku kiedy miałam już w ręku skierowanie na HSG i do kliniki niepłodności
                          my staralismy sie ponad dwa lata - ciezkie dwa lata - ale na szczescie sie udalo, brat mojego meza z zona o pierwsza corke starali sie 10 lat - wprawdzie Jula ma juz 12 wiec troszku czasu minelo i wowczas byly inne czasy w kwestii leczenia ale to juz inny temat, trzeba wierzyc ze sie uda

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

                            Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                            my staralismy sie ponad dwa lata - ciezkie dwa lata - ale na szczescie sie udalo, brat mojego meza z zona o pierwsza corke starali sie 10 lat - wprawdzie Jula ma juz 12 wiec troszku czasu minelo i wowczas byly inne czasy w kwestii leczenia ale to juz inny temat, trzeba wierzyc ze sie uda
                            Kurcze miesiące czekania są straszliwe a co dopiero lata?
                            Jakos wtedy ten czas tak szybko nie płyną jak teraz kiedy syn jest z nami... W ogóle to w zeszłym roku na święta chcieli mnie brać do szpitala bo młody pchał sie już na świat a teraz łobuziak zasiądzie z nami do stołu

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

                              Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                              my staralismy sie ponad dwa lata - ciezkie dwa lata - ale na szczescie sie udalo, brat mojego meza z zona o pierwsza corke starali sie 10 lat - wprawdzie Jula ma juz 12 wiec troszku czasu minelo i wowczas byly inne czasy w kwestii leczenia ale to juz inny temat, trzeba wierzyc ze sie uda
                              O tak wiara do potęga! Moja koleżanka wiele lat starała się o dziecko i nic. Aż adoptowali dziewczynkę kilkuletnią. I wtedy rok od adopcji cud! Okazało się, że była w ciązy i od razu z bliźniakami.

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

                                Ja dość długo. Staraliśmy się o dziecko przez prawie 7 lat. Aż wyszły z tego... bliźniaki. Powiem Wam,że bardzo często zdarza się,ze ktoś się długo stara i od razu zachodzi we właśnie bliźniaczą ciążę.
                                Pod koniec starań trafiłam do bardzo dobrej kliniki warszawskiej, konkretnie do Invimedu: http://www.invimed.pl/ . Dobra opieka, nowoczesny ośrodek. Zastanawiałam się na początku nad in vitro ale wystarczyła inseminacja.

                                Teraz jestem mamuśką dwóch wspaniałych coreczek ( chociaz nie powiem, potrafią dać czasami w kość..).

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X