Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy można zaplanować bliźniaki?

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Czy można zaplanować bliźniaki?

    dużo słyszy się o warunkach jakie trzeba spełnić chcąc mieć wpływ na płeć dziecka. Zastanawiam się czy można zrobić coś, żeby mieć bliźniaki? w grę wchodzą tylko naturalne sposoby żadnych pigułek lub in vitro.
  •    
       

    #2
    Odp: Czy można zaplanować bliźniaki?

    niestety blizniaki sa raczej uwarunkowane genetycznie... co drugie pokolenie moga wystapic...
    jesli nie bylo w rodzinie blizniakow to nie wykluczone, ze ich nie bedzie, ktos przeciez musi byc pierwszy;p
    a co do plci... to zalezy od ojca bardziej niz od matki... niby sie mowi, ze wieksze prawdopodobienstwo na chlopca jest w jakim okresie cyklu a na dziewczynke w innym... ale czy w to wierzyc??? wszystko zalezy od tego jaki chromosom bedzie nosil plemnik...


    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



    ---------------------------------------------------

    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

    Skomentuj


      #3
      Odp: Czy można zaplanować bliźniaki?

      Moi chłopcy są dwujajowi- pirwsi w rodzinie. niejestem po żadnych terapiach hormonalnych ani innych lekach. po prostu natura okazał się "mądrzejsza" ode mnie

      Planujemy jeszcze dzieci i chciałabym kolejne bliźniaki. Zdarzają się podobnno, ale chyba nie mam co liczyć na podwójne "podwójne" szczęście

      Skomentuj


        #4
        Odp: Czy można zaplanować bliźniaki?

        a napisz proszę jakie problemy i troski mają rodzice bliźniaków?
        czy naprawdę jest ciężko z karmieniem czy kupnem wózka?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Czy można zaplanować bliźniaki?

          Jeżeli chodzi o troski, to są one na pewno inne niż u mam, które mają 1 dziecko. Odsyłam do wątków mam-bliźniaków.

          Z kupnem wózka ni miałam problemu. Jest mniej do wyboru, aniżeli pojedynczych, ale mój służył 2 lata, więc ok.

          Z karmieniem różnie. U mnie tylko 1 synek był karmiony piersią, drugi umiał pić tylko z butelki (długa historia). Tak więc karmiłam 1 synka iersią, następnie ściagałam mleko dla drugiego synka, karmiłam drugiego, pół godz przerwy i znowy to samo- tak 7-8 razy na dobę przez pierwsze 5 mies. Było co robić

          Skomentuj


            #6
            Odp: Czy można zaplanować bliźniaki?

            moje blizniaczki sa jednojajowe i juz 4 miesiace prawie na swiecie... długie oczekiwanie na dzidziusia Pan Bog nam wynagrodził i mamy dwa Aniołki
            <a<a

            Skomentuj


              #7
              Odp: Czy można zaplanować bliźniaki?

              Ja teoretycznie powinnam mieć bliźniaki genetycznie, bo u mnie co drugie pokolenie miało albo bliźniaki albo dwojaki. Jakoś nie wyszło może są przeznaczone mojej siostrze

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Czy można zaplanować bliźniaki?

                Co do blizniaków to napewno jest to uwarunkowane genetycznie. Nie da sie tego zaplanowaćMój tata ma brata blizniaka,wiec z tego co wiem co 2 pokolenia mogą sie pojawić wiec bardzo możliwe że moje dzieciaczki będą miec kiedyś blizniaki.




                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Czy można zaplanować bliźniaki?

                  hmm u nas (u mnie i męża) rodzinie nie było bliźniaków - nam sie trafiło - przypadki się zdarzają







                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Czy można zaplanować bliźniaki?

                    Jesli bylaby taka sprawdzona metoda naturalna to od razu bym ja wyprobowala bo marza mi sie blizniaki

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Czy można zaplanować bliźniaki?

                      nie da się zaplanować, to jest tylko i wyłącznie przypadek

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Czy można zaplanować bliźniaki?

                        moze i mi sie poszczesci w przyszlosci

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Czy można zaplanować bliźniaki?

                          Moja Znajoma miała bliźniaki niby, lekarze wyjasniaji ze jesli stosunek byl prawie jeden za drugi moze sie tak stac ze dwójka na raz
                          Najlepsze piłkarzyki stołowe dla dzieci na prezent w super cenie. Polecam

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Czy można zaplanować bliźniaki?

                            już to kiedyś pisałam ale się powtórzę bo mity krążą nieustannie jak widzę.Genetycznie uwarunkowana jest skłonność do nadprodukcji komórek jajowych i jest to dziedziczone przez kobiety, ale nie ma żadnego co drugie czy trzecie pokolenie! Tak naprawdę każda kobieta może mieć bliźniaki, nie da się tego zaplanować ale żadna z nas nie może być pewna że ich mieć nie będzie. A jednojajowe są bardzo częste tylko że większość takich ciąż kończy się szybką śmiercią jednego z dzieci(w pierwszych tygodniach ciąży), kiedyś kobiety nawety nie wiedziały o tym bo nie było usg. Naukowcy szacuja że co 8 ciąża do niedawna była bliźniacza, ale niewiele z nich kończyło sie porodem dwóch dzieci. A teraz sytuacja się zmienia, podobno z powodu obniżenia jakości męskiego nasienia, dlatego natura się zabezpiecza i ciąż bliźniaczych jest coraz więcej. A że są wcześniej wykrywane i traktowane od razu jako ciąża wysokiego ryzyka to rodzi się coraz więcej bliźniaków.
                            Więc każda z Was może zostać szczęśliwą mamą podwójnego szczęścia czego wam życzę bo wiem co to znaczy, jak cudowne i niesamowie to jest pomimo wielu trudności.


                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Czy można zaplanować bliźniaki?

                              duzo pracy, staran i trosk x2

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X