Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sucha skóra dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Maść robiona

    Maść robiona jest na receptę i kosztuje jakieś 2 zł. składa się z cholesterolu i witaminy A. ja mam dwie maści - drugą stosowałam do pupy - bardzo dobra. teraz już nie muszę - nauczyłyśmy się nocnika. A co do Tormentiolu jest dobry...ale u Maluchów mój pediatra mówił żeby nie stosować. Jeżeli wysypka sie utrzymuje to trzeba iśc do lekarza. U mojej córki potrafi utrzymywać się 4 miesiące pomimo smarowań i leków.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      pielęgnacja

      moja starsza córa ma AZS-przede wszystkim najważniejsze jest przestrzeganie diety, jeżeli chodzi o pielęgnacje skóry to oliatum jest dobre ale równe dobrze sprawdza się parafina dolewana do kąpieli. można też nią smarować bezpośrednio skórę dziecka-nawilża rewelacyjnie

      Skomentuj


        #33
        Dziewczyny mysle ze trzeba tutaj rozgraniczyc sucha skora spowodowana alergia lub inna jakas choroba a sucha skore ot tak po prostu ze tak powiem.

        Na pewno trzeba pierw sprawdzic co jest powodem suchej skory - czy np zla dieta czy ot taka "uroda".

        Wiadomo ze zanim hospodarka hormonalna i wogole caly organizm malenstwa przyzwyczai sie do zycia poza łonem matki - musi uplynac wiele czasu.
        Mysle ze zanim zaczniemy "leczyc" dziecko - powinnysmy pierw zasiagnac porady lekarza

        Skomentuj


          #34
          my smarujemy sie po kąpieli balsamem Erisa dla dzieci- pharmaceris do suchej skóry, efekt prawie natychmiastowy.

          Skomentuj


            #35
            OILATUM jest rewelacyjny!
            Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

            Skomentuj


              #36
              Ja dzis dostałam recepte na maśc robiona na sucha skórę i wysypkę na tle alergicznym, zamówiłam w aptece (5zł), jak jutro odbiore to zapytam o nazwe. ale to na receptę bo dziś byłam z synkiem u dermatologa. Oilatum do tej pory nie pomogło.
              Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

              Skomentuj


                #37
                Odp: Sucha skóra dziecka

                Ostatnim moim zakupem przez internet było wiaderko do kąpieli dla dziecka. Znalazłam je w sklepie tummy-tub.pl . Jestem zachwycona i moje maleństwo także. Oboje staliśmy się spokojniejsi w trakcie codziennej kąpieli. Jest bezpieczne oraz łagodzi kolki. Zdecydowanie polecam. Kąpiel stała się przyjemnością.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Sucha skóra dziecka

                  Ja używam oilatum. Wcześniej kąpałam w J&J ogólnie mały uwielbiał pianę w kąpieli, ale skóra niestety była za sucha (alergia). Zaczęłam używać oliwki Hipp'a. niby hipoalergiczna,a młodego obsypało:/ Alergolog zaleciła właśnie oilatum do kąpieli i krem do smarowania (kilka razy dziennie). Powiedziała, że skóra poprawi się najwcześniej po miesiącu. Muszę przyznać, że miesiąc nie minął a widzę efekty. Nóżki wyglądają już normalnie, klateczka powoli dochodzi do siebie. Z łapek zniknęła łuszcząca się skóra. I muszę przyznać, że krem jest całkiem wydajny jak na tak intensywne stosowanie

                  Z kremików do twarzy na spacer stosowałam J&J i byłam z niego zadowolona. Natomiast do niczego jest Nivea, którą zachwalała mi położna. Pawełek po Nivei dostawał ropne krostki. Ledwo zmieniłam na J&J i problem zniknął.

                  Dziewczyny nie bójcie się przedszkoli i żłobków. W większości oferują one indywidualną dietę dla alergików. Ważne tylko żeby poinformować wychowawcę danej grupy i osobę odpowiedzialną za żywienie. I nie powinno być problemów. Sama niestety niedługo będę musiała wysłać małego do żłobka (kwiecień) i przed pójściem mam przygotować listę tego co mały może jeść i jakich firm oraz jakie kosmetyki można stosować.


                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Maść robiona

                    Sucha skóra dziecka i inne zmiany skórne m.in przede wszystkim na twarzy, w okolicy uszu oraz w zgięciach kolan i łokci może być objawem Azotopowego Zapalenia Skóry u dziecka, więc warto przyjrzeć się temu problemowi, tutaj jest ciekawy artykuł z sondażu przeprowadzonego wśród rodziców dzieci.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Sucha skóra dziecka

                      Ja używam do pielęgnacji skóry mojego smyka Oliatum do kąpieli a po kąpieli maść cholesterolową przepisaną przez lekarza. Maść super zadziałała co do oliatum to mam mieszane odczucia bo bez stosowania maści właściwie nie działał.
                      A czy któraś z Was używała może do kąpieli Balneum? Moja lekarka mówiła, że jest bardzo dobry. Niestety jest też bardzo drogi więc nie wiem czy zmieniać z Oliatum.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Sucha skóra dziecka

                        u nas pomogło dodawanie oliwki do kąpieli

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Sucha skóra dziecka

                          Najlepsza jest emolium ale niestety droga, ale potem po 6 miesiecu nawilżaliśmy dziecko balsamem nivea.

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Sucha skóra dziecka

                            mój mały miał tak suchą skórę że musiałam się z nim udać do dermatologa, walka była ciężka ale się udało i teraz już stosujemy emolium, ale polecam wizytę u specjalisty, szybciej nasza dzidzia dojdzie do formy.
                            Last edited by francuz1; 21-02-2013, 10:57.
                            poszukuję dekarz warszawapolecam

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Sucha skóra dziecka

                              Polecam Mustelę, używałam na początku, choć trochę droga. Później przestawiłam się na Nivea baby. Synek miał suchą skórę, a teraz już jest o niebo lepiej.

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Sucha skóra dziecka

                                Sucha skóra, łuszcząca się, nie spełnia podstawowego zadania, czyli po prostu nie zabezpiecza organizmu przed problemami. Jeśli chodzi o marki kosmetyczne dla dzieci, to na pewno mustela, macie tutaj trochę konkretów - http://www.missbaby.pl/component/k2/...%99gnacji.html To akurat kosmetyki dedykowane dla dzieci. Balsamy, kremy, kosmetyki do kąpieli i inne. I akurat w przypadku dzieci porządne kosmetyki są kluczowe.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X