Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

niemowlę nie chce spać, choć wcześniej nie było z tym problemu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    niemowlę nie chce spać, choć wcześniej nie było z tym problemu

    Moja niespełna 10-miesięczna córeczka od ponad tygodnia nie che w nocy spać, mam też duże problemy z usypianiem jej wieczorem, podobnie w dzień... Jest to dla mnie o tyle dziwne, że dotychczas (od ok. 5 miesiąca) nie było z tym większego problemu. Córeczka spała w swoim pokoju, w swoim łóżeczku, prawie nigdy nie sypiała w łóżku z nami. Wieczorem zasypiała ok. 20 - 20.30, po karmieniu, kąpaniu i kilkuminutowym śpiewaniu kołysanek i przytulaniu (w takiej kolejności). Odkładałam ją po prostu do łóżeczka, wychodziłam z pokoju i mała zasypiała. W nocy budziła się raz lub dwa (choć był też taki okres, że w ogóle), karmiłam ją wtedy i odkładałam do łóżeczka, a ona zasypiała bez problemu. Rano budziła się ok. 7. W dzień zasypiała o ustalonej porze (ok. 10.30) i spała ok. 1,5 godziny. Przeważnie miała też drugą drzemkę po południu (choć tu robiła się senna o różnych porach - między 15.30 a 17.30). No i od pewnego czasu dramat Mała wieczorem nie chce zasnąć, kiedy tylko odkładam ją do łóżeczka strasznie wrzeszczy (nawet jeżeli wcześniej przysnęła już u mnie na rękach, choć doprowadzenie do tego stanu jest bardzo trudne, bo zwykle wyrywa się i wierci, choć widzę, że jest śpiąca...). Próbowałam ją ułożyć do snu i zostawać w pokoju, póki nie uśnie, np. trzymając za rękę, ale to nic nie daje... Córeczka wierci się, wstaje i wrzeszczy wyciągając do mnie ręce... A kiedy biorę ją na te ręce znowu wierci się i wyrywa... I tak w kółko. W nocy jest podobnie, budzi się około 5 razy i znowu to samo... Kiedy daje jej pierś, uspokaja się, ale nie je, tylko mam wrażenie, że ssie dla samego ssania. Przysypia, ale po odłożeniu do łóżeczka znowu jest wielki płacz. Próbowaliśmy z mężem brać ją do siebie do łóżka... Skutkuje to jedynie tym, że mała zupełnie się wybudza i przez następne dwie godziny skacze nam po głowie i wierci się... Dodam na koniec, że wstaje o 5 rano i nie ma w ogóle mowy o dalszym spaniu. W dzień podobnie, usypia raz ok. 10.30 ale wcześniej jest straszny płacz... Pomocy Co się z nią stało? Nie mam już pojęcia jak temu zaradzić... Jak wrócić do poprzedniego stanu? Czy to w ogóle możliwe? Dodam, że mała nie ząbkuje (byłam u lekarza), nie jest chora i nic wielkiego się w naszym życiu ostatnio nie zmieniło...

    #2
    Odp: niemowlę nie chce spać, choć wcześniej nie było z tym problemu

    U nas też pojawił się problem ze spaniem - przez dłuższy czas Synek (9,5 miesiąca) zasypiał ok. 20-21:30, budził się raz w nocy na jedzenie, a wstawał ok. 5:00-6:10, czasem zdarzały się całe przesypiane noce, a ostatnio budzi się w nocy bardzo często, na jedzenie 2-3 razy, a do tego popiskuje przez sen (jakby zaczynał płakać, po czym po chwili zasypia), przez co zrywam się do niego przez całą noc czasem nawet co 0,5-1h. Wieczorem Synek usypiany jest zawsze w bujaczku, potem przenosimy go do łóżeczka, w którym ogólnie nie lubi być i głośno protestuje, gdy go do niego wkładamy w ciągu dnia (choć są dni, gdy w nim leży i w trakcie zabawy spokojnie zasypia). Budzenie się z popiskiwaniem w czasie drzemek w ciągu dnia w ogóle nie ma miejsca, nawet jeśli nasz Maluszek śpi w łóżeczku. Nie mamy pojęcia, czym to może być spowodowane. Do tej pory Synek nie ma jeszcze ząbków, podejrzewamy, że to może przez ząbki, które nie mogą się przebić, ale smarowanie mu dziąsełek żelem przed spaniem też nie poprawia sytuacji, tym bardziej, że atak ząbkowania wygląda u niego zupełnie inaczej. W nocy i z samego rana wypija 2/3 porcji mleka z całej doby, Próbowałam karmić go przed snem np. kaszką z nadzieją, że będzie bardziej najedzony niż po wieczornym mleku, ale Maluszek preferuje mleko i kaszkę po prostu wypluwa lub nią pluje (mimo że rano ją zjada raczej chętnie).

    Jeśli sytuacja się nie poprawi, zamierzamy wybrać się do lekarza, by poznać przyczynę tak źle przesypianych nocy. Bardzo prosimy o poradę. Dodam, że Synek ma pogodne usposobienie, jest kontaktowy i radosny, bardzo dużo się śmieje, piszczy i podskakuje z radości, dlatego trudno znaleźć nam przyczynę zupełnie innego zachowania w nocy.

    Skomentuj


      #3
      Odp: niemowlę nie chce spać, choć wcześniej nie było z tym problemu

      shareit download
      shareit app
      https://shareit.work/
      download shareit
      shareit for laptop
      shareit for pc

      Skomentuj

             
      Working...
      X