Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Viburcol - czopki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Viburcol - czopki

    Nam Viburcol poleciła pediatra jako coś co może byc pomocne po szczepieniu. Jak to młoda mama, kupiłam, a później lezało, bo Młody bardzo dobrze przechodził szczepienia.
    Ze 3-4 razy jednak podałam, jednak nie zauwazyłam różnicy. A samo podawanie było o wiele bardziej stresujace, niż dolegliwości (np. ząbkowanie), wiec zrezygnowałam. U nas się nie sprawdziło, ale też na szczęscie nie było wiele okazji do stosowania takich leków.
    Poza tym nie szczególnie wierze w homeopatię. A maluszkom nie powinno sie podawać leków bez absolutnej potrzeby.
    Łukasz 11.10.2007

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Viburcol - czopki

      Napisane przez MonikaPB21 Pokaż wiadomość
      Nam Viburcol poleciła pediatra jako coś co może byc pomocne po szczepieniu. Jak to młoda mama, kupiłam, a później lezało, bo Młody bardzo dobrze przechodził szczepienia.
      Ze 3-4 razy jednak podałam, jednak nie zauwazyłam różnicy. A samo podawanie było o wiele bardziej stresujace, niż dolegliwości (np. ząbkowanie), wiec zrezygnowałam. U nas się nie sprawdziło, ale też na szczęscie nie było wiele okazji do stosowania takich leków.
      Poza tym nie szczególnie wierze w homeopatię. A maluszkom nie powinno sie podawać leków bez absolutnej potrzeby.
      Ja też nie wierzę w homeopatię,po tym jak na przeziębienie brałam jakieś granulki.Efekt był taki że dostałam zapalenia zatok i skończyło się antybiotykiem


      Skomentuj


        #33
        Odp: Viburcol - czopki

        Powiem wam, ze stosowałam Viburcol przy kolkach u mojego Jasia i pomagało, dziecko zasypiało po kilkunastu minutach, fakt faktem wycienczone od płaczu, ale przynajmniej zasypialo "twardo". jakos nie uzywałam tego regularnie i starałam sie nie przesadzac, ( 1 czopek w krytycznych syt.) ogólem viburcol jest fajny, jak nie dajemy rady maluchowi, to korzystam.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Viburcol - czopki

          Jest tak, jak napisałam wcześniej - ilu zwolenników homeopatii, tylu przeciwników

          Ja należe akurat do tej pierwszej grupy. Poza tym wydaje mi się, że homeopatyki (wspominany wcześniej viburcol) są o wiele łagodniejsze niż inne preparaty. Fakt, ich działanie jest lżejsze, dlatego też dużo zależy tutaj od nasilenia dolegliwości.

          Wazne tylko, aby nie faszerować dziecka na każdym kroku tymi panadolami i paracetamolami, bo częste stosowanie nie jest dobre dla dziecka.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Viburcol - czopki

            Podzielam Twoje, też uważam, że silne leki powinny być dzieciom podawane w ostateczności. Dlatego i ja jestem zwolenniczką homeopatii. Dzięki niej moj siostrzeniec nie musi już walczyć z gronkowcem. A moj synek bardzo łagodnie znosił np. kolki, o Viburcol pomagał.

            Skomentuj


              #36
              Odp: Viburcol - czopki

              Czopki te można nawet aplikować dziecku, kiedy jest złe, niespokojne, rozdrażnione, histeryzuje etc. Z racji tego, że jest to produkt w 100% bezpieczny można go stosować bez obaw.
              Zresztą co ja tu będę nawijać - viburcol nie jest już lekiem nowym i jest znany, a więc zapewne wiele mam przekonało się o jego skuteczności.

              Skomentuj


                #37
                Odp: Viburcol - czopki

                Ja czytałam sporo i z tego co wiem to sporo mam chwali go wiec Viburcol jest godny polecenia szczególnie przy ząbkowaniu, kolkach czy po szczepieniu

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Viburcol - czopki

                  Czopki te można także aplikować dziecku jeżeli malec ma gorączkę i jest niespokojny, rozdrażniony czy też ma ataki histerii. Jeżeli viburcol pomógł na bolesne kolki, to i pomoże w innych sytuacjach, a że jest bezpieczny, to można go stosować bez obaw o zdrowie dziecka.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Viburcol - czopki

                    Wiele się nasłuchałam o czopkach. Dziwi mnie, że zaleca się podawanie nawet 3 razy na dobę. Ja podaję w wielkiej ostateczności- gdy już nic innego nie pomaga. W ogóle (mimo, że jestem służbą zdrowia) unikam podawania jakichkolwiek leków

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Viburcol - czopki

                      Ja też jestem służba zdrowia i też podaje leki w ostateczności choć jak wiemy u dzieci bardzo szybko choroba potrafi się rozwinąć. Mój synek to miał takie kolki że potrafił przez nie biedny nie spać przez cały dzień dlatego uważam że jak któraś z mam ma problemy z kolkami u maluszka spokojnie może podać Viburcol.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Viburcol - czopki

                        Najważniejsze, to zachować rozwagę i zawsze mieć na uwadzę dobro dzieci. Jeśli sytuacja tego wymaga (i stan dziecka), to leki trzeba podać- bez dwóch zdań. Niestety niektóre mamy uważają, że leki z byle powodu to sposób na życie

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Viburcol - czopki

                          Osobiście znam kilka mam, które są oburzone na lekarza i idą na wizytę do innego, bo lekarz nie przypisał dziecku antybiotyku na katar lub ból gardła. No ale to temat rzeka, jak pewnie same wiecie...

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Viburcol - czopki

                            Przecież jak tylko jakakolwiek matka myśli chociaż trochę logicznie i cechuje się odrobiną zdrowego rozsądku, to nie będzie domagać się od lekarza przepisania antybiotyku. Niestety w praktyce same dobrze wiemy jak z tym bywa.
                            Kiedyś sama byłam świadkiem......... no może nie świadkiem, ale stałam przy drzwiach do gabinetu lekarskiego, gdyż byłam następna w kolejności i słyszałam jak taka baaardzo młoda matka (w brudnej kurtce - to mi utkwiło w pamięci) domagała się, aby ten przepisałam coś MOCNEGO jej dziecku aby maluch nie budził się w nocy, bo ją (matkę) to doprowadza do szału i nie chce się jej wstawać do rozwrzeszczanego dzieciaka Ja byłam w szoku, a lekarz chyba jeszcze w większym. Nie wiem dokładnie co tej matce odpowiedział, ale jak wychodziła, to nie była zadowolona Dobrze tak idiotce

                            Ale jakby nie patrzeć, to ja raz jeszcze podpisuje się pod moją wcześniejszą wypowiedzią, że dzieciaków nie należy faszerować tabletkami, które nie są obojętne dla organizmu.

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Viburcol - czopki

                              A ja wierzę w homeopatię, często stosuję u starszej córki Oscillococcinum przy pierwszych objawach przeziębienia i najczęściej nie ma potrzeby na mocniejsze leki. Viburcolu nie znam ale jeśli pomaga na kolki i przy ząbkowaniu to muszę się z nim zapoznać ;-)

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Viburcol - czopki

                                Kiedy dziecko mi choruje to nie lecę od razu do lekarza,tylko stosuje jakieś domowe sposoby,dopiero kiedy nie widzę poprawy to idę...specjalistą nie jestem,ale też uważam że nie ma co faszerować dziecka lekami.Mojej daję najczęściej czopki na zbicie gorączki- bo zawsze miewa na zęby.
                                blondyneczka_83 ja to sobie myślę,że pewnie tej babie dziecko plakało na zeby w nocy to co ona chciała dać od razu tramal??by spało całą noc?
                                ja to mam ochotę takie matki kopnąć w D...bo tylko żal dziecka i to mi się od razu z jakąś patologią kojarzy(ta brudna kurtka) moja rzadko choruje,ale kiedy coś ją bierze do podaję jej witaminę C- w formie płynnej
                                FROCH

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X