Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak pozbyć się wszy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Jak pozbyć się wszy

    No niestety, mimo postępu w dziedzinie higieny wszy pojawiaja się często. Córka siostry co raz porzyniesie z przedszkola, bo jest "wysyp". Z tego co widziałam szampon dostępne w aptece są dość skuteczne, ale na samą myśl głowa mnie zaczęła swędziec...

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Jak pozbyć się wszy

      Na wszy stosuję laupro, poleciłam go również siostrze, bo jej dzieci jadą w sierpniu na obóz, z pewnością to je uchroni.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Jak pozbyć się wszy

        u mojego dziecka zadział szampon sora forte, Dostępny właściwie w każdej aptece. Szybko i po bólu aczkolwiek miałam nie lada stracha, żeby starsza latorośl się nie zaraziła tym paskudztwem

        Skomentuj


          #19
          Odp: Jak pozbyć się wszy

          wszami możesz zarazić się i ty, najważniejsze aby wszystko dobrze wysprzątać, wyprać i najlepiej wyprasować, a kurację szamponem zastosuj kilka razy.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Jak pozbyć się wszy

            Niestety w szkołach cały czas często się zdarzają wszy - wystarczy jedno dziecko, które pochodzi "z gorszych warunków", żeby zarazić pół klasy. Moja bratanica, już dwa razy przyniosła z przedszkola wszy - na szczęście te szampony są teraz na tyle skuteczne, że po jednym myciu usunęły wszystkie gnidy, jednak po drugiej "inwazji" bratowa obcięła małej włosy, żeby w razie czego można było to świństwo lepiej zmyć.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Jak pozbyć się wszy

              U nas w przedszkolu jest właśnie akcja sprawdzania maluchom głów, przyjeżdża pielęgniarka, a my rodzice mamy obowiązek dwa razy w tygodniu sprawdzania i mycia dzieciom głów specjalnym szamponem przeciw wszom. Fajnie, że prowadzą takie akcje, a jak to u was wygląda w szkołach, przedszkolach?

              Skomentuj


                #22
                Odp: Jak pozbyć się wszy

                Hej dziewczyny. Ja co prawda nie mam malucha w przedszkolu czy szkole, ale moja siostra jest w wieku szkolnym. Ostatnio przypałętała się wszawica do szkoły. Chwila i dzieci jedno po drugim miały. Teraz mają sprawdzaną głowę raz na mc w szkole i w domu mama sprawdza raz na tydzień czy czegoś znowu nie przyniosła. Mogę się podzielić czym skutecznie my wytępiliśmy u siostry wszy. Z tego co pamiętam to Hedrin raz jakoś tak się nazywało. Ale zaciekawiło mnie to, że raz użyła i nie musiała powtórzyć aplikacji. A siostra była szczęśliwa, że nie była wyczuwalna na kilometr, bo bez zapachu jest. A czym wyczesywać to mama chyba sam grzebień używała do wyczesywania.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Jak pozbyć się wszy

                  Ja dopiero córkę posyłam do przedszkola, szczerze to myślałam, że wszawica to już przeszłość, pamiętam, że sama przywleklam to z kolonii, miałam włosy do pasa do tego jestem alergiczka, takze matka sie nameczyla zeby sie pozbyc tych wszy, ale wtedy nie bylo takich preparatów, sama chemia, ktorej ja nie moglam stosowac, sasiadka jakas ziolowa plukanke mamie dala ale tak szybko na pewno to nie podzialalo, bo kilka razy musiałam moczyc w tym wlosy a potem wyczesywanie i od nowa. Wiec dobrze ze teraz sa inne preparaty, aczkolwiek wolalabym tego uniknąć, najgorsze, ze teraz chyba nie ma pielegniarek w przedszkolach, a nauczycielki sprawdzają dzieciom główki?

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Jak pozbyć się wszy

                    U nas szybko pomogło parasidose, 15 minut i po problemie, nawet astmatycy mogą używać, dla mnie to było ważne bo starszak ma podejrzenie astmy.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Jak pozbyć się wszy

                      U nas też raz zdarzyła się wszawica. Nie znałam wtedy preparatu Prevent Plus , który działa zapobiegawczo. Teraz już mam go w swojej apteczce domowej. Poczytaj o tym na http://www.zwalczaniewszy.pl i dowiesz się wszystkiego. Nie tłuści włosów, nie szkodzi, jest wysokiej jakości. Śmiało 75 ml wystarcza na 2 miesiące stosowania. Warto zapobiegać niż potem leczyć.

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X