Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Buciki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Tak te Elephanten.
    Pamietaj ze z numeracja butkot jest jak z rozmiarami ubranek,nie zawsze 19 to 19.Kazdy producen moz emiec swoja rozmiarowke.
    Buciki Ecco dla mnie sa masakrycznie drogie na to jak dlugo maluch w nich pochodzi. Nie wydalabym 200-300 zl za buciki na 2 miesiace .
    Ogolnei buciki musza byc miekkie Tylko pietka usztywniana wiec te co ogladalas pewnie byly ok

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      To ecco tyle kosztują?
      nawet nie wiedziałam , gdzieś mi się tylko firma o uszy obiła.

      a to jeszcze raz zobaczę elephanten bo mam Deichmanna blisko.
      dzieki

      a jeszcze geox?

      Skomentuj


        #33
        No niektore tyle potrafia kosztowac.wiadomo nie wszystkie ale wg mnie w tym wypadku cena nie idzie w parze z jakoscia.
        To juz duzo bardziej wole Bartka.
        Wymienione przez Ciebie firmy to wiodace na rynku.
        A co do rozmiaru jeszcze to ze stopka conajmniej 12 cm kupisz butki bez problemu.

        Skomentuj


          #34
          Goplana ja też mam buciki ze usztywnioną zapiętką takie doradziła mi moja Mama.

          A co powiesz na to?

          Rozmowa z Pawłem Zawitkowskim, fizjoterapeutą z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie


          Jakie buciki są więc najlepsze dla dziecka?

          Takie, które nie przeszkadzają stopom w pracy i w kontakcie z podłożem. Nie za ciasne i nie dłuższe niż pół centymetra od stopy, wykonane z "oddychającego" materiału (np. skóry, goretexu). Powinny się zginać i być sztywne tam, gdzie zginają się i usztywniają stopy. A to znaczy, że mają zginać się w kostce (do przodu i do tyłu) i pod palcami. But powinien być miękki, mieć cienką, sprężystą i lekko zaokrągloną z przodu i z tyłu podeszwę. Powinien też być jak najwęższy, bo wtedy stopa malca nie schodzi do środka i nie koślawi się. Najlepsze są buty sportowe, najlepiej sznurowane -w czasie chodzenia dopasowują się do ruchu i kształtu stopy. Zapiętek powinien się poruszać razem z piętą - zbyt twardy poznać po tym, że się wyciera, bo pięta dziecka nie przesuwa się razem z nim, tylko się po nim ślizga. A to oznacza, że but "nie trzyma" stopy, czyli jest do wyrzucenia. Dziecko ma chodzić w butach, a nie nosić je!
          Jakie błędy robią rodzice przy kupowawaniu butów?

          Słuchają starych prawd, że dobry but powinien być wysoki, mieć twardą podeszwę i sztywny zapiętek. A dla dziecka chodzenie w czymś takim przypomina marsz w butach narciarskich! Rodzice robią tak, ponieważ chcą zabezpieczyć dziecko. A lepiej dać maluchowi i jego stopom maksimum swobody - pozwolić mu poszaleć.




          Tu piszę że zapiętek nie powinien być sztywny a z doświadczenia mojej Mamy wynika ze powinien gdyż dziecko wtedy poprawnie stawia stópkę.


          Więc jaka prawda
          Amelia 12.03.08

          Skomentuj


            #35
            iza moja mama ma jeszcze moje buciki z czasów kiedy byłam małym dzieckiem
            i zapiętek jest dosłownie twardy (nie idzie go w ogóle zgiąć) podejrzewam,
            że o to Zawitkowskiemu chodziło, żeby tego typu butki przeszły do lamusa.
            Ogólnie zapiętek musi być sztywny, ale nie twardy.
            Ja mam buciki z Bartka i sięgają kostek, ale mają na nie wycięcia i właśnie
            zapiętek jest sztywny, ale da się go lekko zgiąć jednak nie na tyle by
            dziecko mogło go np zadeptać czy by mu pięta uciekała na boki.
            Ciężko troszkę się dostosować do tego artykułu, no bo w zimie jak tu
            ubierać buty przed kostkę, sportowe.
            Po domu ewentualnie.

            Skomentuj


              #36
              Wiesz co ten opis zgadza sie z tym co przedstawiaja buciki synka.
              Pietka jest usztywniana a nie sztywna a o to chyba chodzilo w tym art.

              Colleen pisalysmy prawie w jednym momencie z tym ze ja z malym na kolanach.
              Tak jsk piszesz sztywne do kostki kiedys byly i o te pewnie chodzi.Nasze sama pietke maja usztywniana a nad nia juz nie.
              Zreszta ja patrze na to czy butki maja znak zdrowej stopy-dla mnie to duzy wyznacznik.
              Last edited by Goplana; 23-01-2009, 21:55. Powód: dopiska

              Skomentuj


                #37
                Goplana a no właśnie Julkowe butki też nie są sztywne do samej kostki,
                tylko gdzieś tak do 2/3 całej wysokości zapiętka, reszta mięciutka skórka

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Napisane przez Amanda Pokaż wiadomość
                  To ecco tyle kosztują?
                  nawet nie wiedziałam , gdzieś mi się tylko firma o uszy obiła.

                  a to jeszcze raz zobaczę elephanten bo mam Deichmanna blisko.
                  dzieki

                  a jeszcze geox?
                  Mojemu dziecku kupuje zarowno ecco jak i geoxa.Jedne i drugie sa bardzo dobrej jakosci,lekkie z wysokiej klasy materialow.Zgadzam sie,ze w Polsce kosztuja rzeczywiscie duzo.Osobiscie kupuje na ebayu nowe z metkami w orginalnym opakowaniu.Przewaznie rodzice sprzedaja bo dziecko jak zaczelo chodzic to rozmiar byl juz nieodpowiedni itd.
                  Zmierzam do tego,ze buty sa naprade dobrej jakosci i osobiscie polecam.

                  Skomentuj


                    #39
                    Fakt duzo taniej na ebay'u ale ja wole jednak przymierzyc przed kupnem.
                    Wiem np ze moj synek ma wysokie podbicie i czesc bartkowych butkow nie pasuje a akurat modele ktore mi sie podobaja.

                    Skomentuj


                      #40
                      To fakt lepiej mierzyc.Moj syn tez ma wysokie podbicie.Niestety tutaj gdzie mieszkam nie ma takiej jakosci butow jak w Europie.Nie przyklada sie takiej wagi do tego,aby dzieci mialy wygodne i "zdrowe" buty.Kilka par butow otrzymalam od mamy z Polski,niektore nietety ze wzgledu na podbicie nie pasowaly.
                      Moje zakupy na ebayu to czasami loteria.
                      Pozdrawiam

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Ja się nie bardzo znam na bucikach , dopiero jak przeczytałam to co pisałyście.
                        A słuchajcie Amelka dostała takie http://www.allegro.pl/item530458893_..._butki_20.html czy to dobre buciki?
                        Czy kupić inne?
                        Amelia 12.03.08

                        Skomentuj


                          #42
                          Moim zdaniem te buciki sa ok.Moj synek jak zaczal chodzic to mial podobne.Kilka postow wczesniej napisalam,ze z firmy memo niestety pomylka to byla firma nemo-przepraszam za blad.
                          To byly dokladnie takie buciki
                          http://butynemo.home.pl/product_info.php?products_id=11
                          Pozdrawiam

                          Skomentuj


                            #43
                            http://butynemo.home.pl/product_info...roducts_id=119

                            Skomentuj


                              #44
                              wlasnie przelotem ogladalam buciki elefanten i sa teraz przeceny ze wiekszosc modeli ok 19 zl kosztuja. teraz musze isc z Gabim zeby wybrac mu butki na wiosne(bo jeszcze takich do chodzenia wogole nie ma(nie potrzebowalam a teraz juz mi zaczął chodzic samodzielnie)

                              Skomentuj


                                #45
                                Moj maluch jeszcze nie chodzi,na spacery zakladam mu buciki sportowe(nie nadaja sie dla dzieci chodzacych)zeby mial cieplo w nozki(po jakims czasie maly i tak je sciaga).Chodzi duzo przy meblach i mysle zeby kupic mu kapcie bo mamy parkiety i mimo skarpet antyposlizgowych czesto nozki mu sie "rozjezdzaja"

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X