Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

    Na nudę u nas nie ma czasu !
    Najlepszy sposób kiedy za oknem szaro i buro to kolorowanie świata !
    Przecież wcale nie musi być tak ponuro !

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/3a150fea900486be

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

      Domowe przedszkole

      Zabawa w teatrzyk pozwoli rozwinąć wyobraźnię malucha. Za aktorów mogą posłużyć nam maskotki i misie. Najlepiej, by scenariusz powstawał „na gorąco”. Takie przedstawienie może przynieść mnóstwo frajdy nie tylko dzieciom, ale i rodzicom. Ruch połączony z muzyką jest przyjemnym sposobem ćwiczeń fizycznych. Warto więc dać się porwać rytmom ulubionych piosenek i zaprosić dziecko do wspólnego tańca-połamańca.

      Skomentuj


        #48
        Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

        Miarwo krople po szybie spływają
        deszcz za oknem dzieciom oznajmiają.
        Dziś na spacer nie pójdziemy,
        ale domu też nie próżnujemy!
        Mnóstwo zabaw wymyślamy
        często związanych z pojazdami:
        Dziś samochód albo rower,
        traktor w oko też wpaść może.
        Tor przeszkód z łatwością pokonamy,
        a gdy chcemy to się ścigamy.
        My się w domu nie nudzimy,
        pojazdami się bawimy!
        Gdy odpocząć przyjdzie pora,
        po książeczkę sięga pociecha moja.
        Mama czyta, Wiktor słucha
        może wpadnie słówko synkowi do ucha,
        najpierw jedno, później drugie
        mama stwierdzi: synek mówi!
        Lecz ku temu jeszcze daleka droga,
        więc zabawę zaczynamy od nowa.
        Z klocków zamek zbudujemy,
        rycerzy udawać będziemy.
        A gdy zamek zostanie już zdobyty
        odbędziemy lekcję muzyki.
        W ruch pójdą garnki, miseczki, łyżki
        mama zaśpiewa do tej muzyczki!
        Najważniejsza to jest sprawa
        by wesoła była zabawa!
        W zanadrzu wiele zabaw mamy,
        My się nudzie nie poddamy!

        Skomentuj


          #49
          Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

          Jesienią na długie wieczory i gdy za oknem zimno,wieje i pada deszcz w domu z moimi córeczkami się nie nudzimy.Muszę się przyznać,że powtarzam z nimi te zabawy,w które ja będąc dzieckiem bawiłam się z moją mamą.Dziś ja z moimi córkami spędzam czas tak jak moja mama ze mną. Najbardziej uwielbiają,gdy wyciągam projektor i slajdy.Oglądamy wtedy na ścianie bajki z mojego dzieciństwa-inne niż te dzisiejsze.To takie nasze małe kino a dziewczynki są zachwycone,że jak to możliwe,że w naszym pokoju są wyświetlane bajki. Innym razem wielką zabawę mamy z tworzenia zwierząt a raczej coś co przypomina zwierzę na ścianie za pomocą rąk i cienia. Czasem zdarza nam się coś wspólnie stworzyć w kuchni.Młodsza córka angażuje się w ugniatanie ciasta.Starsza córka zaś potrafi już wykrawać różne kształty naszych ciasteczek.Dekorowanie ciastek ,babeczek czy już niedługo pierników jest naprawdę super zabawą i niepowtarzalną frajdą dla nas wszystkich. Bawimy się też w zakrywanie oczu i odgadywanie przedmiotów i do czego służą za pomocą dotyku.Niekiedy odgaduje co znajduje się na talerzu smakując to,ale tylko ze starszą córką.
          Po za tym puzzle zawsze są dobrym sposobem na nudę i spędzania wspólnie czasu.

          Skomentuj


            #50
            Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

            Ref. W czasie deszczu dzieci się nie nudzą!
            To ogólnie znana rzecz.
            W domu bawią się, trochę brudzą się
            Lecz wcale nie nudzą się!

            I. Klocki, puzzle, układanki
            Farby, kredki, kolorowanki.
            Interaktywnych zabawek moc,
            Tyle zabawy po samą noc!

            Ref. W czasie deszczu dzieci się nie nudzą!
            To ogólnie znana rzecz.
            W domu bawią się, trochę brudzą się
            Lecz w ogólnie nie nudzą się!

            II. Tańce i pokazywanki,
            Oraz duże mydlane bańki.
            Książeczki poczytamy
            Na nudę sposób mamy!

            ref.W czasie deszczu dzieci się nie nudzą!
            To ogólnie znana rzecz.
            W domu bawią się, trochę brudzą się
            Lecz wcale nie nudzą się!

            Skomentuj


              #51
              Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

              Gdy jest ponuro i szaro za oknem razem z moja 10mies córą niestety siedzimy w domu, czego bardzo nie lubimy. Za to w domu też staram się aby moja córka sie nie nudziła. Bardzo duzo się bawimy różnymi zabawkami, tymi normalnymi jak również grającymi. Moja córka jest energiczna i ruchliwa więc cały dzień jest co robić. Czytamy książeczki, w większosci oglądamy ale i tak jest bardzo ciekawa. Również zdarza się puścić jakieś zwierzątka na komputerze, wtedy mam z głowy jakiś czas i mogę poleżeć bo moja córa siedzi jak zahipnotyzowana, tylko musze co jakiś czas cos opowiadać o zwierzątkach. Zwłaszcza konie przypadły jej do gustu, jak widzi je to od razu śmiech, pisk, ,,kosi kosi''.

              Skomentuj


                #52
                Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                My się nudy nie boimy zawsze coś tam wymyślimy. Bajki tak bardzo lubimy. Czytamy, opowiadamy i świetnie się przy tym bawimy. A kiedy nam się to znudzi to dajemy sobie buzi. Potem konik, jeździk,samochodzik i wnet nuda nam odchodzi. Na sam koniec moc szaleństwa i wygłupy na tapczanie z misiem takie wygłupianie.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                  Uwaga, uwaga do pokoju wkroczyła wielka czarna stopa...

                  - Pyza, Roszpunka szybko do namiotu!
                  - Gwiazdo Mocy, ale Pyza nie może przyjść...bo chodzić nie umie!
                  - Roszpunka cicho bo wielka stopa odkryje naszą kryjówkę!

                  W ramach objaśnienie to ja, jestem wielką stopą:P Roszpunka to moja średnia córka, Pyza to najmłodsza członkini naszej rodziny, a Gwiazda Mocy to nasz szalony siedmioletni Gabryś.
                  Moje sposoby na nudę...a co to jest nuda? Trójka dzieci w domu jest jej ewidentnym zaprzeczeniem Obecnie największa atrakcją są tworzone obozy Indian z łózka piętrowego, malowanie wielkich brystoli, które namiętnie kupuję w sklepie papierniczym
                  Każde z dzieci ma swoje pasje straszak uwielbia tworzyć, Nela to artystka i kucharka, a Zoja cóż ona najbardziej lubi bawić się z rodzeństwem Pogoda nam ostatnio płata figle więc Nelka przyciąga swoje zabawki i zachęca młodszą siostrę do wspólnych psot
                  Ostatnio na topie jest nowa zabawa...detektywi w akcji, dzięki fascynacji Gabrysia Lassem i Mają. Dzieci mają swoje notesiki i sprzęt do podsłuchu - kubki przykładane do ścian czy lunetę z rolek po papierze toaletowym Wiec jak widzicie im nas więcej tym weselej

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                    Trudno się nudzić blisko 1,5 rocznemu maluchowi czy jest plucha na zewnątrz czy świeci słońce, bo trzeba tak zorganizować czas, żeby zamiast płaczu i marudzenia słychać było w domu radosny śmiech Nie będę się rozpisywała, bo zaraz kruszyna się obudzi z drzemki i przypomni mi o MOICH obowiązkach, więc do rzeczy W takie domowe dni największą frajdę synkowi sprawia bieganie za bańkami mydlanymi, łapanie ich, oglądanie jak szybują wysoko pod sufitem takie kolorowe i okrągłe, a następnie spadają prosto na mały nosek, rączki, główkę włączam przy tym zawsze wesołe piosenki (np. Domisie) i radocha jest nie z tej ziemi (jak to niewiele trzeba takiemu brzdącowi do szczęścia Często też robimy pieczątki wycięte z ziemniaka i maczane w farbie - zawsze nowe kształty, kolory, chwila nieuwagi i pieczątka ląduje na ścianie Przypomina mi to moje własne dzieciństwo.... Odrysowujemy również na dużym szablonie papieru naszą pociechę, a potem synek przynosi swoje ubranka i układa na takim ludziku - uczy się przy tym części ciała i garderoby, a frajda przy tym i dla dziecka i dla mamy A że takiemu szkrabowi ulubione zabawy nie nudzą się tak szybko, więc możemy je z takim samym entuzjazmem powtarzać co kilka dni, jako urozmaicenie zabaw klockami, samochodami, piłeczkami, książeczkami i jednak wymuszonym spacerkiem niezależnie od pogody.

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                      Z racji tego że nasz 1,5 roczny synek sporo chorował wiosną, musieliśmy siedzieć w domu nie tylko w deszczowe dni. Wymyślaliśmy mu z żoną przeróżne zabawy. Część z nich stała się naszymi ulubionymi i gdy tylko mamy kiepską pogodę lub dopada nas choroba korzystamy z długiej listy zabaw które z powodzeniem zajmują czas malucha a i my się przy tym dobrze bawimy. Syn świetnie się bawi kiedy ma do dyspozycji duże kartonowe pudło. Wchodzi i wychodzi z niego, wrzuca tam piłeczki czy różne zabawki i bawi się nimi w środku. Najlepiej mu sie podoba kiedy on wyrzuca a my wrzucamy do środka te samą rzecz. To samo pudło tez można pomalować, syn odkrył w sobie zamiłowanie do rysowania i maluje ściany pudła w swoje kolorowe mazaje. To także zajmujące dla niego zajęcie. Lubi kiedy podaje mu się mazaki czy kredki :-) Hitem stało się składanie i rozkładanie prawdziwego odkurzacza. Syn chce także sam odkurzać wiec włączamy odkurzacz i tak jak umie przesuwa szczotke po podłodze. Baaardzo duuużo radości mu to sprawia :-) Taką samą radośc sprawia mu również składanie inhalatora przed inhalacja kiedy jest chory. Pieczołowicie każdą część z druga łączy, ogląda czy dobrze, pokazuje jak zrobił i czeka na pochwałe. Potem inhalacje idą bardzo płynnie bo syn sam złożyl inhalator więc chętnie z niego korzysta. Bardzo interesuje syna przesypywanie makaronu bądź fasoli do różnych miseczek. Przekłada albo po jednym albo całą miskę na raz przekręca i przesypuje wszystko. Zabawa na dłuuugi czas :-) Lubimy też zabawy z dźwiękami, oglądając książeczkę ze zwierzątkami naśladujemy ich odgłosy. Najlepiej wychodzi nam piesek , hau hau ;-) Fantastyczne jest skakanie po tacie, zaśmiewa się w głos, zwłaszcza kiedy tata udaje że go łaskocze :-) Puszczanie baniek mydlanych również jest na naszej liście. Syn stra się złapać jak najwięcej i bardzo go cieszy za każdym razem kiedy pękają mu w rączkach.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                        Kiedy jest zimno na dworze i pada deszcz z moją 2-letnią Amelką malujemy farbami to co sobie wymyślimy, malujemy kolorowanki albo przyklejamy w nich naklejki. Lepimy też z ciastoliny różne pyszności. Bawimy się gąsienicą i uczymy się literek. Rysujemy na tablicy kredą i zgadujemy "co to jest". Ćwiczymy podskoki i wymachy rąk. Tańczymy w rytm muzyki. Budujemy z klocków domki dla lalek, zwierzątek i pluszaków a czasami i dla samej Amelki Czasami też pieczemy razem ciasto albo gotujemy obiadek - ja na swojej kuchni a Amelka na swojej wszystkie warzywka, które obieramy wcześniej. Czasami jeździmy autkiem po domu a czasami wyprowadzamy maskotki na smyczy na spacer po pokoju. Ostatnio jak nazbierałyśmy kasztanów - robiłyśmy różne figurki, np żyrafę. Robimy mnóstwo rzeczy więc czas mija nam szybko i radośnie

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                          "Sposób na co?" - Nuda? - tego nie ma w słowniku rodziców małego brzdąca. Każdy dzień to przygoda, przygoda poznawania świata. Jestem mamą pięciomiesięcznej córeczki i kiedy pogoda niedopisuje, to wiem, że i tak będzie ciągle coś się działo. Poznajemy zapachy, faktury, odgłosy. Uczymy się mówić, śpiewamy, czytamy (ja czytam a córeczka próbuje zjeść książkę)... Ćwiczymy na łóżku obroty i turlanie. Córeczka robi mi masaże twarzy, swoimi wymoczonymi w buzi rączkami, a ja masuje jej królewskie stopy. Oglądamy krople deszczu na oknie... i odbicie w lustrze.
                          Mama robi śmieszne miny i dziwne głosy... a czasem małe przedstawienia maskotkami...
                          A przede wszystkim... tulimy się i śmiejemy!
                          I nawet, gdy nie ma tego dnia spacerku... to przecież i tak jest wspaniale!
                          Dzień wypełniony od poranka do wieczora... Od porannego śpiewu mojego skowronka... to moich kołysanek wieczorem...
                          Nuda? - cóż to jest?

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                            Zabawa jest arcyważna, ponieważ już od wieku niemowlęcego wspólnie z dzieckiem uczymy się poznawać świat, patrzeć jego oczami, wyostrzamy wszystkie zmysły i chłoniemy coraz to więcej wiedzy. Nikt przecież nie jest omnibusem, a dziecko jest naprawdę cudownym kompanem do wspólnych igraszek, gdzie nudy przy takim małym ancymonku nie doświadczysz !!!. A nawet mam jeden malutki przykład, którym chętnie się podzielę. Przykład, a nawet specjalistyczny patent na cudowną zabawę, która powinna rozwiać wszystkie wątpliwości, dlaczego zabawa jest ważna, nawet w przypadku, gdy za oknem plucha i szaruga, a nuda wówczas wieje, gdzie pieprz rośnie !

                            Ulubiona zabawa w domowych pieleszach pomimo niepogody/nudy obowiązkowo musi mieć akcent muzyczny !!!. A mianowicie często z rodziną … podróżujemy, więc „większość” zabawy spędzamy w naszym kochanym „kamperze”, w specjalnie skonstruowanym domowym „kamperze” !. Ja za szoferką, a tatuś ze szkrabem na tylnym siedzeniu ! Dlaczego nie odwrotnie? Albowiem ślubny jest jak najlepszy park rozrywki w jednym. To on potrafi jak nikt inny w czasie podróży zabawiać małego. Sama mówię, że jest z niego duży dzieciak, ale w tym przypadku stanowi to wielki komplement, adekwatny do sytuacji. Urządzają „na tyłach” karaoke, które potrafi trwać niemalże w nieskończoność. Bawią się w dom, w cyrk, liczą zwierzątka za oknem. Wszystko ma ręce i nogi i nawet z nazewnictwa domowy kamper może być cudownym źródłem rozrywki wówczas, gdy za oknem leje, albo warunki są po prostu niesprzyjające do tego, aby wyruszyć z małym na spacer. Zabawy są często wymyślane na poczekaniu ( dziecięca improwizacja ) i to w tym wszystkim jest najlepsze !. Trochę pobawimy się w rozśpiewany samochód, trochę za tapczanem tatuś wymyśli pacynkowy teatrzyk. W zapomnienie odeszły grzechotki, pluszowe misiaki, inne zabawki, skoro mam Disneyland, tudzież kabaret w jednej osobie . I co ważne Szanowna Redakcjo, innowacyjność i coraz to nowe pomysły stoją naprawdę na wysokim poziomie ( lokowanie produktu/ czytać reklama męża). I tu muszę oznajmić wszem i wobec i niestety z przykrością odmówić wielu osobom proszącym o kontakt … Samochodowy Animator nie jest do wynajęcia !

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                              Nie łatwo jest zająć w domu aktywne dziecko! Ale mam na to sposób- Mój 1,5 roczny syn uwielbia zabawy manualne: puzzle, klocki, sortery, rysowanie. A co jeżeli wszystkie zestawy ulubionych puzzli już ułożone, klocki wykorzystane do budowy "miasta" ? Połączmy to w całość! Podczas spaceru zbieramy kolorowe liście i kasztany. Liście przyklejamy na kartkę (nie jest to łatwe), dorysowujemy elementy , tniemy na kawałki i mamy własnoręcznie zrobione puzzle mamy też zrobione własnoręczne "memo"- (przyklejone papierki od cukierków, powycinane literki z gazet, odcisk ust mamusi, odrysowane dłoń synka itd.) A Kasztany? Najczęściej służą nam jako elementy placu budowy- synek uwielbia układać z nich drogi i uliczki między którymi stoi korek ulubionych pojazdów. A czasami po prostu układa z kasztanów "coś" - tu już działa wyobraźnia dziecka, lub po prostu przedkłada je z koszyka do miski, z miski do tuby z papieru itd. A teraz chwila odpoczynku- czytamy... Zawsze mamy co robić !

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                                U nas niezawodnym sposobem na nudę,
                                składamy dwa krzesła,na nie koc i robimy budę
                                Dla nas to dom,zabieramy wszystkie lalki,
                                i stajemy z nudą do ostrej walki!!!
                                Córeczka ma ogromną wyobraźnię i duże poczucie humoru,
                                Wciągamy jej kuchenkę z całym sprzętem do naszego domu
                                i zabawa trwa w najlepsze,śmiechu co niemiara mamy,
                                śpiewamy piosenki,tańczymy,gotujemy-wszystkim jeść damy!
                                Pooglądamy książeczki,ja bajkę poczytam,
                                czemu moje dziecko nie chce spać pytam?
                                Alicja się piękne do mnie uśmiecha i buziaka daje,
                                Pobawmy się mamo...i tak do wieczora nadaje....
                                Nie umiem odmówić,uwielbiam patrzeć jak rozwija się i bawi moje dziecię,
                                czas tak szybko mija wiecie
                                Jedzie pociąg ABC....
                                do Alicji która klockami uwielbia bawić się <3
                                Wagony ma wyładowane dużymi klockami,
                                Halo konduktorze!Poczekaj zabieram się z Wami
                                W moim domu jest wspaniała stacja,
                                taki pociąg na niej to wspaniała atrakcja!
                                Najpierw wysiądzie literka A jak Alicja
                                i wreszcie się jej przyjrzę z bliska
                                Poznam po kolei wszystkie literki,
                                ojej jaki ten świat liter jest wielki
                                Wybuduję z tych klocków ogromną wieżę,
                                uwielbiam budować z kloców,ja nie leżę
                                Domek i zamek proszę bardzo
                                godzinami buduję twardo!
                                Jakie piękne kolory ten pociąg ma,
                                wiele radości mi w domu da
                                Nauczę się liczyć i poznam litery i kolory,
                                Pociąg ABC ma same walory.
                                Nuda? Co to jest? ja pytam? nie znam pojęcia tego!
                                Dla mnie na zabawę z córeczką doba jest za krótka,szczęścia mego!

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X