Wróć   Forum Babyonline.pl > Czekając na dziecko > Starania o dziecko
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Starania o dziecko Staracie się zajść w ciążę? A może dopadają was jakieś wątpliwości? Pytajcie!

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15-11-2015, 19:25
kotek_85 kotek_85 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kotek_85.polki.pl

Miasto: Śląsk
Zdjęcia: 12
Domyślnie Odp: Stres a zajście w ciąże

Cytat:
Napisał beatris20 Zobacz post
W obecnych czasach stres bardzo blokuje kobietę, i niestety sprawdza się to nad wyraz często. Dlatego pierwszy krok do starań o dzidzię- wrzuć na luz
Tak zgadzam się, jest straszna presja na to żeby robić karierę, ustabilizować się a później mieć dziecko. Później chcemy, żeby od ręki zajść w ciąże, myślmy ciągle o tym i o czasie który mija i to nas blokuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-11-2015, 09:32
testolandia testolandia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
testolandia.polki.pl

Zdjęcia: 10

No czasami faktycznie stres przeszkadza. Ja przy planowanym zajciu w ciąże wyliczłam dni płodne, ale przez 3 miesiące nic. Już się zestresowałam, ale później kupiłam test owulacyjny. To dało mi świadomość, że na 100% mam wtedy a wtedy dni płodne, stres odpuścił i zaszłam w kolejnym cyklu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-11-2015, 20:53
szczesliwa00 szczesliwa00 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
szczesliwa00.polki.pl

Zdjęcia: 4

Stres to najgorsze co może być. Trzeba się wyluzować i wtedy wszystko się uda. Stres i nerwy nie są dobre na nic i bardzo negatywnie wpływają na nasz organizm, są również przyczyną wielu chorób.
Polecam mojego bloga: www.szczesliwamama.pl
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2015, 21:02
gaga11 gaga11 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
gaga11.polki.pl

Wiesz co , ja nie wierzyła lekarzom , też mi tak mówili. Mąż rzucił palenie , ja zajełam się jogą i zdrowym odżywianiem. Zaczełam brać suplementy diety np ferti lady z ważnym kwasem foliowym. M , bardzo mnie wspierał , staraliśmy się żyć bez stresu i się udało , Także polecam też nad sobą popracować bezwzględu na terapię.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2015, 01:53
blawatkowa15 blawatkowa15 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
blawatkowa15.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 16

Stres powoduje wzmożone wydzielanie prolaktyny - hormonu, który hamuje owulację. Przez nadmierny stres nie mogłam zajść w ciąże przez około pół roku. Gdy trochę odpuściłam od razu w nią zaszłam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-12-2015, 12:26
justyna612 justyna612 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
justyna612.polki.pl

ja też tak uważam teraz planujemy z mężem drugie dziecko i jestem bardzo tym faktem przejęta zastanawiam się czy to już tym razem się udało czy jeszcze nie, czasami jest to bardzo męczące
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-01-2016, 12:00
annaniol annaniol jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
annaniol.polki.pl

Miasto: Mazowieckie
Zdjęcia: 63

Podobnie było u nas choć w sumie dziwię się, że moja córka przetrwała silny stres w pierwszych dniach swojego życia płodowego. Zaszłam w ciążę między 13 a 15 sierpnia, a 16 sierpnia wypłynęliśmy statkiem do Szwecji. Wcześniej pływałam już statkiem, ale jednak na krótszych trasach i nigdy na pełnym morzu. Podróż trwała 12 godzin - choć była noc spałam może godzinę, bardzo się denerwowałam. W drodze powrotnej mieliśmy mega sztorm prawie całą drogę, kołysało masakrycznie statkiem, cały czas bałam się, że nie dopłyniemy do Polski. Takiego stresu jak w te dwie noce w czasie rejsu nigdy nie przeżyłam. A małej to najwyraźniej nie przeszkadzało, a do tego cwana zaliczyła swoją pierwszą podróż statkiem do Szwecji bez biletu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-01-2016, 12:02
annaniol annaniol jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
annaniol.polki.pl

Miasto: Mazowieckie
Zdjęcia: 63

Cytat:
Napisał justyna612 Zobacz post
ja też tak uważam teraz planujemy z mężem drugie dziecko i jestem bardzo tym faktem przejęta zastanawiam się czy to już tym razem się udało czy jeszcze nie, czasami jest to bardzo męczące
Mi lekarze mówili, że mam małe szanse więc od czasu studiów nastawiłam się na to, że dziecko do szczęścia mi nie jest potrzebne. Byłam obojętna na to czy będę miała dziecko czy nie do tego stopnia, że w sumie mówiłam wszem i obec i tak czułąm, że lepiej mi będzie bez dziecka, z moim mężem i kotem. Nastawiałam się na ewentualną adopcję. Tak więc nie mieliśmy ciśnienia na dziecko i ku zdziwieniu lekarzy bez żadnego leczenia i wspomagania udało się za pierwszym razem Przy czym obojętność na dzieci została mi - nie działa tylko na moją córkę, która jest moim, mężą i całej rodziny oczkiem w głowie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-02-2016, 14:53
kaskafro kaskafro jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kaskafro.polki.pl

Z doświadczenia potwierdzam. Stres nas otacza i wypełnia nasze życie. Moje sposoby na stres, to dobre rozplanowanie działania w pracy. Korzystam z terminarza, dzięki niemu wszystko mam pod kontrolą. W domu staram się wyciszać i nie zaprzatać głowy problemami, oczywiście na tyle, na ile to mozliwe. Codziennie pije ziółka: melisa, rumianek, biała herbata, mięta. Raz w miesiącu staram się chodzić na masaż a dwa razy w tygodniu na jogę. Odkąd pilnuje, aby trzymać się planu moje nerwy są ukojone. Niedługo planujemy zacząć starania o dzidziusia i póki co jestem dobrej myśli.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-02-2016, 16:07
mikaa997 mikaa997 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Miasto: okolice Wrocławia
Zdjęcia: 70

Każdy lekarza, każdna książka i każda para która starałą się o dzieck powie że stres szkodzi. Może nie tyle szkodzi każdemu co na pewno nie pomaga zajść w ciążę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania