Wróć   Forum Babyonline.pl > Czekając na dziecko > Starania o dziecko
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Starania o dziecko Staracie się zajść w ciążę? A może dopadają was jakieś wątpliwości? Pytajcie!

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13-10-2008, 11:01
myszkamoja myszkamoja jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
myszkamoja.polki.pl

Domyślnie

zaczęliśmy tak robić....
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-10-2008, 20:51
gaja30's Avatar
gaja30 gaja30 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
gaja30.polki.pl

Miasto: Łódź
Zdjęcia: 8
Domyślnie

Ja tez długo starałam się o maluszka. Udało się dopiero, gdy sobie odpuściłam i zaczęłam przygotowania do wakacji w Egipcie. Afryki do tej pory nie widziałam, bo na 3 tygodnie przed wylotem okazało się, że jestem w ciązy. Tak bardzo bałam się o jej utrzymanie, że zmieniliśmy wakacyjne plany za to teraz cieszymy się małym urwisem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-11-2008, 19:07
Arleta20 Arleta20 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Arleta20.polki.pl

Domyślnie

Ja po odstawieniu tabletek rok nie moglam zajsc w ciaze..w koncu kolezanka polecila mi kwas foliowy,bralam przez miesiac i po 2 od tego jak skonczylam je brac jestem w ciazy 6 tydzien
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-11-2008, 21:28
mamaiwonka mamaiwonka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mamaiwonka.polki.pl

Zdjęcia: 4
Domyślnie

Ja chyba mialam wyjatkowe szczescie.Z mezem bylam juz razem 10 lat ale wczesniej nie planowalismy dziecka.Kiedy rozmawialismy na ten temat bylam przeciwna ,bo balam sie szczegolnie porodu i to jeszcze we Francji ale kiedy zadecydowalismy w tym samym czasie zaszlam w ciaze.Zycze Wam podobnego szczescia.Dzis Christophe ma juz 1rok i 2 miesiace.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-11-2008, 01:49
XstarX XstarX jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
XstarX.polki.pl

Domyślnie

Podobno stres zwiazany ze staranem duzo daj!! Tzn im bardziej chcesz tym bardziej nie mozesz!! Najlepiej niemyslec i napewno sie uda!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-12-2008, 11:44
motulek's Avatar
motulek motulek jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
motulek.polki.pl

Domyślnie

my staramy sie juz od okolo 9 miesięcy i dalej nic...zauważylam że popadłam w obsesję z tym związaną i wydaje mi się że wszystkie moje kolezanki,znajome i nieznajome chodza z brzuszkami albo wózkami tylko nie ja!!!
kupiliśmy już testy owulacyjne i próbowaliśmy z nimi 3 miesiące-ale też nic.ja mam ten problem że mam strasznie nieregularne miesiączki;/raz 30 dni-raz 32 a ostatnio nawet 40;/kwas foliowy zażywam od października 2007 codziennie,od roku staram sie zdrowo odzywiać,uprawiać sport i odpoczywac.niestety mój Kochany ze względu na pracę(nocki i wczesne wstawanie) nie może sobie pozwolić na taki wypoczynek jak ja.dlatego z upragnieniem czekamy na święta kiedy sobie troche odetchniemy i nowy rok-który mam nadzieję z racji swojej nazwy będzie momentem przełomowym.po nowym roku także chcemy się oboje przebadać.najpierw ja-z racji na moją hormonalną niestabilność(jesli chodzi o ogólne badania ginekologiczne+USG mam już za sobą i wszytsko jest ok)
wydaje mi się że problem u nas jest tego typu jak pojawiał się w wiekszości postów wyżejsychologiczna bariera-za bardzo chcemy......ale to nie takie proste wmówić sobie że się nie chce kiedy tak rozpaczliwie się wyczekuje dnia miesiączki...potem 2 kresek na teście.....
eh....
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-01-2009, 08:13
zdesperowana6 zdesperowana6 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
zdesperowana6.polki.pl

Domyślnie mam problem

Moja sytuacja jest troche nieciekawa, ponieważ rocznikowo mam 18lat ale nie skończone. Od roku staramy sie z chłopakiem o dziecko . Jesteśmy świadomi obowiazków, lecz mimo tego dalej jestesmy pewni że chcemy miec taką małą pociechę, owoc naszej miłości.Rok naszych starań nie przyniósł żadnego efektu wiec chciałam iść do lekarza tylko niewiem czy lekarz bedzie mógł mi w jakiś sposób pomóc. Dlatego mam pytanie czy lekarz moze wysłac dziewczyne nie pełnoletnią na badania związane z zajściem w ciąże? Proszę o odpowiedź jeśli ktoś wie coś na ten temat. pozdrawiam wszystkie panie piszące na forum .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-01-2009, 09:34
insoomnia's Avatar
insoomnia insoomnia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
insoomnia.polki.pl

Miasto: Białystok
Zdjęcia: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał kalka23 Zobacz post
Witam.
Mami ja o dzidziusia starałam sie z męzem dwa lata, im bardziej myślisz o ciąży to nie wychodzi W koncu przestałam myslec o testach ciążowych, o miesiaczce i zaszłam w upragniona Ciąże. Także cierpliwości życzę i trzymam kciuki
Dokladnie ja mialam tak samo.. kochalismy sie z moim Chlopakiem kilka razy dziennie z ta mysla, zebym tylko zaszla w ciaze.. i nic.. potem przestalismy o tym myslec i postanowilismy nawet, ze narazie damy sobie spokoj z tym. Ja rzucilam robote, bo akurat mialam egzaminy na studiach i chcialam po miesiacu isc do pracy w swoim zawodzie.. ale nie zdazylam.. bo zaszlam w ciaze Takze nie ma co sie stresowac i myslec o tym. Dzidzius pojawi sie w najmniej oczekiwanym momencie.

Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-01-2009, 10:30
ColorWomen ColorWomen jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ColorWomen.polki.pl

Zdjęcia: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał zdesperowana Zobacz post
Moja sytuacja jest troche nieciekawa, ponieważ rocznikowo mam 18lat ale nie skończone. Od roku staramy sie z chłopakiem o dziecko . Jesteśmy świadomi obowiazków, lecz mimo tego dalej jestesmy pewni że chcemy miec taką małą pociechę, owoc naszej miłości.Rok naszych starań nie przyniósł żadnego efektu wiec chciałam iść do lekarza tylko niewiem czy lekarz bedzie mógł mi w jakiś sposób pomóc. Dlatego mam pytanie czy lekarz moze wysłac dziewczyne nie pełnoletnią na badania związane z zajściem w ciąże? Proszę o odpowiedź jeśli ktoś wie coś na ten temat. pozdrawiam wszystkie panie piszące na forum .
Prawdę mówiąc nie wiem czy ginekolog wysyła na takie badanie.Ale , nie pomyślałaś że ginekolog może Ci odradzić ciążę ze względu na to że jeszcze młoda jesteś?Oczywiście Twoja decyzja nikt CI niczego nie broni.
Ja bym na Twoim miejscu wyszalała się póki mogę.Dziecko to obowiązek na całe życie i odpowiedzialność.
Może tak jak inne przyszłe Mamy(mam nadzieję) z wątku nie myślcie o tym , tylko spontanicznie podchodźcie do sytuacji.

Jesteś młoda i całe życie przed Tobą
Stary 16-01-2009, 21:25
monia717's Avatar
monia717 monia717 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
monia717.polki.pl

Miasto: Ruda Śląska
Domyślnie

Zgadzam się z izabell1203, [b][i]zdesperowana, [i][b] jesteś jeszcze bardzo młoda. Uważam, że nic nie dzieje sie bez przyczyny, może to jest jakis znak dla Ciebie...pozdrawiam gorąco
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania