Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dzieci”

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Zakończony: Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dzieci”

    Weź udział w naszym konkursie „Piosenki dla dzieci” – dodaj do naszego wątku konkursowego na forum kilka zdań o tym, jaka była twoja ulubiona piosenka dla dzieci w dzieciństwie. Do wygrania 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory” autorstwa Agaty Świętoń!



    Dzieciaki uwielbiają piosenki. Dzięki nim uczą się nowych słów czy otaczającej rzeczywistości. Łatwiej im zrozumieć pewne rzeczy, jesli opisy ich znajdą się np. w rytmicznej rymowance z prostymi słowai i muzyką. Dodatkowo jest mnóstwo piosenek dla dzieci, które znamy przez pokolenia i jest spora szansa, że wasze dziecko też je zna lub pozna. Bo kto nigdy nie słyszał „Ta Dorotka” albo „Z popielnika na Wojtusia”? Napisz nam kilka zdań, o tym, jakie piosenki w dzieciństwie uwielbiałaś i śpiewałaś. Możesz też opisać, które z nich śpiewasz do dziś dzieciom.

    Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?
    Napisz kilka zdań swoich ulubionych piosenkach dla dzieci, które pamiętasz ze wspomnień. Jeśli uczysz ich swoje dzieci lub im spiewasz – również to opisz. Do wygrania 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory” autorstwa Agaty Świętoń – zobacz nagrody w konkursie!
    By wziąć udział w konkursie, napisz swoją odpowiedź poniżej.

    Konkurs trwa od 15.01.2018 do 29.01.2018
    Zobacz też:
    Regulamin konkursu
    Last edited by disne; 23-06-2020, 00:17.
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dziec

    Za moich czasów królowała Natalka oraz Fasolki aczkolwiek tylko Natalkę miałam dostępną "od ręki" bo na winylu. Z tego co pamiętam uwielbiałam piosenkę "Mój pechowy dzień". Dlaczego? Bo dość mocno się z nią utożsamiałam - do wszystkiego miałam dwie lewe ręce (a ogólnie to jestem osobą leworęczną) zawsze coś mi nie wyszło i poszło nie tak. Lubiłam słuchać że Natalce również nie wychodzi :P

    Skomentuj


      #3
      Odp: Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dziec

      U mnie najbardziej utrwalone piosenkowe wspomnienia to Fasolki ze swoimi przebojami. Niedawno w jednej z okolicznych szkół gościła Pani Ewa Chotomska w swoim pięknym kapeluszu. Moje dzieci choć jeszcze nie szkolne dostały płytę i książkę z dedykacją. Teraz wspólnie śpiewamy i szalejemy przy piosenkach: Kropelka złotych marzeń, Witaminki, myj zęby, czuję głód i inne.
      Moje dzieci lubią gdy opowiadam im różne historie z mojego dzieciństwa przywołane właśnie piosenkami - gdzie np. rzadko widziany Wujek z Warszawy staje małym chłopczykiem robiącym psikusy swojej siostrze.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dziec

        Do piosenek z dzieciństwa wróciłam kilka lat temu kiedy dwie siostrzenice na dobranoc prosiły o kołysanki i bardzo chętnie uczyły się coraz to nowych piosenek. Moje ulubione to "Zuzia lalka nieduża" i "Mała smutna królewna". Do dzisiaj pamiętam słowa tych piosenek i koncerty jakie odgrywałyśmy z siostrami w domu. A dziewczynkom bardzo spodobała się z kolei "Mama zadumana", bardzo chętnie odnosiły ją do własnej mamusi. Teraz kiedy sama mam mała Helenkę już nie mogę się doczekać kiedy będziemy razem wyśpiewywać te stare, piękne dziecięce przeboje. Na razie ograniczamy się do prostych piosenek, przy których się bawimy takich jak "My jesteśmy Krasnoludki" albo "Wlazł kotek na płotek". Helence bardzo się podoba śpiewanie, już zaczyna naśladować mamę: "grrr, hrr, eee"

        Skomentuj


          #5
          Odp: Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dziec

          Rozmyślając o piosenkach z dzieciństwa od razu przyszła mi na myśl moja prababcia (tak, tak, jestem szczęściarą, której dane było mieć pradziadków), która śpiewała mi, cierpliwie powtarzając raz po raz aż mi się znudzi piosenkę:"Głęboka studzienka". Uwielbiałam tą piosenkę i zawsze prosiłam prababcię, żeby mi ją zaśpiewała a próbując ją sama zaśpiewać, zawsze przekręcałam słowa nie mogąc zrozumieć, czemu mi się ciągle myli tekst
          To moja ulubiona piosenka z dzieciństwa, która jest ze mną w dorosłym już życiu i jest obecna w mojej rodzinie, bo przywołuje moje wspomnienia z jakże to beztroskiego, szczęśliwego dzieciństwa, w którym otoczona byłam kochanymi pradziadkami i dziadkami a pamięć o nich, przywoływana dzięki tej piosence sprawia, że robi mi się ciepło na serduchu i pojawia się uśmiech na mojej twarzy i właśnie te emocje przekazuję śpiewając "jak potrafię" moim dzieciom

          Skomentuj


            #6
            Odp: Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dziec

            Muzyka towarzyszy mi od wczesnego dzieciństwa, przez wiele lat występowałam przed każdym kto tylko się napatoczył (pamiętam nawet jak kiedy miałam kilka lat i bawiłam się z babcią na podwórku, a panowie budowlańcy stawiali ogrodzenie pomiędzy naszym domem a sąsiadami to "występowałam" przed nimi, a oni bili mi brawo ). Tak samo myślę, że będzie z moją kilkumiesięczną córeczką, której od urodzenia śpiewam w każdym momencie, przy każdej wykonywanej czynności. Przy muzyce uspokaja się momentalnie.

            Pamiętam dobrze piosenki z repertuaru Kulfona i Moniki, które miałam na kasecie i włączałam na magnetofonie. Teraz, kiedy córcia jest niedobra podśpiewuję jej "Emilka, co z ciebie wyrośnie?" na dobranoc często śpiewam "Bursztynka".

            Kiedy podaję małej witaminki, nie zdarzyło się chyba żebym nie zaśpiewała "Witaminki, witaminki... tu zmieniam wersję - "dla malutkiej Emilki", wszyscy mają dziarskie minki, bo zjadają witaminki" Piosenkę tą śpiewała mi mama, śpiewała siostra mojej kilkuletniej siostrzenicy, śpiewam i ja.

            Z tradycyjnych kołysanek najczęściej śpiewam na dobranoc "Wlazł kotek na płotek", czy "Aaa kotki dwa" (córcia wie, że "aaa" oznacza inaczej "spanie" ), "Dorotkę" śpiewała mi zawsze babcia. Doskonale pamiętam również jak razem z mamą śpiewały mi "Kundel bury", "Stary niedźwiedź mocno śpi", czy "Ogórek, ogórek, ogórek".

            Często zdarza mi się też improwizować gdy zapominam tekstu, ale córcia na szczęście tego nie wychwyci, bo jest za mała często wymyślam również swoje własne "piosenki" odnośnie danej sytuacji, np. w momencie, kiedy wychodzimy na spacer (bardzo nie lubi się ubierać w kombinezon i muszę ją czymś zabawić).
            Agnieszka

            Skomentuj


              #7
              Odp: Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dziec

              Moją ulubioną piosenką z dzieciństwa byłą ta pt: "Duszki leśne". Pamiętam, że tak bardzo lubiłam ten utwór, że śpiewałam go nawet na festynie w moim rodzinnym mieście w zespole o nazwie " Promyki". Mieliśmy takie białe spódniczki w czarne kropki, ach jak miło powspominać

              Moja córka również śpiewa duszki I na przeglądzie piosenki, który organizowany jest w naszym miasteczku również ma zamiar z nią wystąpić Trzymajcie kciuki, by piosenka ta przyniosła jej I miejsce

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dziec

                Uwielbiałam oraz nadal uwielbiam słuchać Majki Jeżowskiej!
                Każdą piosnkę nuciłam w drodze do szkoły, na podworku z koleżankami!
                Były dla mnie idealne
                Teraz słucham je również z moimi córkami, które uwielbiają Majkę tak jak ja! Śmiesznie widzieć jak podśpiewują podczas kąpania czy spacerów Widzę siebie z siostrą za dawnych lat

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dziec

                  Piosenki mojego dzieciństwa to przede wszystkim "Zuzia lalka nieduża" oraz "Ogórek wąsaty". Ciągle je spiewałam a do pierwszej piosenki nawet miałam rekwizyty czyli prawdziwą szmacianą lalę.
                  Od tamtej pory minęło ponad 30 lat ale myślę że te piosenki nadal są na czasie gdyż uczy się ich moja trzyletnia córka w złobku. Sama lubi śpiewać o ogórku i wychodzi jej to rewelacyjnie.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dziec

                    Moją ulubioną piosenką z dzieciństwa była piosenka o Panu Tik Taku z programu telewizyjnego pt. "Tik Tak." W ówczesnym czasie nie miałam oczywiście zbyt wielu możliwości do odtwarzania piosenek, a zwłaszcza wybierania sobie czego chcę słuchać w danym momencie. Nasz "czarno-biały" telewizor posiadał tylko dwa programy, a własny magnetofon dostałam kiedy miałam już prawie 10 lat. Chociaż z perspektywy obecnych możliwości, można by pomyśleć, że moje opcje były ograniczone, nigdy tak się wówczas nie czułam. Piosenkę o Panu Tik Taku śpiewałam cały tydzień czekając z utęstnieniem na jego cotygodniową emisję. W międzyczasie słuchałam muzyki z radia, zwłaszcza poważnej, która u nas była obecna chyba codziennie i chętnie wymyślałam własne teksty do niej. Uwielbiałam śpiewać do tego stopnia, że nie przeszkadzało mi nawet to, że piosenki są w języku angielskim i chętnie śpiewałam je bez zrozumienia tekstu Nie wiedziałam jeszcze wówczas, że niedługo sama będę w tym języku płynnie mówić. Teraz, śpiewamy z córką zarówno "Tik Tak," jak i najbardziej popularne angielskie piosenki.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dziec

                      "Stary Niedźwiedź mocno śpi"
                      często babcia śpiewała mi
                      "chodzi lisek koło drogi"
                      i do tańca rwą się nogi
                      "Ta Dorotka, ta malusia"
                      to nuciła mi mamusia
                      teraz razem z dziećmi śpiewam
                      i choć czasem złe chwile miewam
                      to gdy razem je nucimy
                      wcale już się nie smucimy
                      na bok idą wnet problemy
                      śpiew to radość -dobrze wiemy!

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dziec

                        W czasach mojego dzieciństwa słuchałam wyłącznie Fasolek. Miałam mnóstwo kaset z ich fantastycznymi piosenkami. Czasami wieczorami lubię wrócić do starych, dobrych czasów i przypomnieć sobie niektóre piosenki. Prawda jest taka, że znam je dosłownie na pamięć. Bardzo żałuję, że teraz wszystkie dzieci nie znają takich przebojów. One są wesołe, mają morał, przyjemnie się ich słucha - po prostu stworzone dla małych słuchaczy. Śpiewano je nawet na szkolnych i przedszkolnych akademiach. Kiedy mam dobry nastrój śpiewam swoim dzieciom największe hity Fasolek i o dziwo nie fałszuję. Cieszę się, że mogę przekazać im, to co najlepsze. Stare, nie znaczy gorsze!

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dziec

                          Moje dzieciństwo to szalone i biedne lata 90te.To kasety z których wyjmowało się taśmę i rozciągało w domu niczym pajęczynę.I w końcu to wielki rozkwit disco polo.Nie miał nikt Internetu,a piosenki które podśpiewywałm usłyszałm od moich rodziców.Nie było to nic wyszukanego,prosta linia melodyczna,łatwy do zapamiętania tekst i powtarzany refren.Moją ukochaną i ulubiona pioseneczką ,którą mama śpiewała mi na dobranoc była piosenka o Wojtusiu,na którego z popielnika coś mrugało.Kurcze to jaka magia,że ją ją dizs spiewam mojej córce.Gdy byłam nieco starsza szalałam przy Majce Jeżowskiej,pamiętam jej szalone stroje i piosenki. Hitem były Małe pieski dwa spiewane przez Shazzę. I każdy znał te przeboje,bo tylko takie były w Tv. I wiecie,co do dziś je pamiętam i śpiewam razem z córką .Do dziś sa hitem.Pewnie na choince w szkole też je włączają.One sa nieśmiertelne,wieczne i zawsze aktualne.Zanućmy więc razem przekazując naszym dzieciom hity naszych babć,niech dobra muzyka przekracza granice czasu.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dziec

                            Ponieważ my praktycznie wcale nie włączamy naszemu dziecku telewizora czy komputera nie może znać piosenek z tych źródeł , dlatego najczęściej albo śpiewam mu sama albo włączam swoje piosenki z dzieciństwa, które udało mi się dostać na płytach CD w sklepie. Najczęściej śpiewane i słuchane przez nas są piosenki Natalki Kukulskiej, "Co powie tata" czy "Puszek okruszek". Syn uwielbia te dwie i jak tylko usłyszy "puszek okruszek" od razu biegnie po swojego pluszowego pieska. To piosenki z fajnym , mądrym tekstem, świetną wpadającą w ucho linią melodyczną. Idealne i do tańca i do śpiewania. Kiedy ja byłam małą dziewczynką to w kółko słuchałam tych piosenek, miałam je wtedy nagrane na kasecie magnetofonowej - obecnie młodsze pokolenia nie wiedza co to w ogóle jest ;-) Poza tym szereg piosenek które śpiewała mi moja Babcia czy Mama, między innymi "Zuzia lalka nieduża", "Pieski małe dwa" , "Była sobie żabka mała", "Stary niedźwiedź mocno śpi", "My jesteśmy krasnoludki". A ponieważ moja mama jako młoda dziewczyna należała do harcerstwa to śpiewała mi też harcerskie piosenki i ja teraz też śpiewam je mojemu synowi. Na przykład "Czerwona róża biały kwiat" , "Płonie ognisko i szumią knieje" czy "Gdzie strumyk płynie z wolna". Ta ostatnią Syn bardzo lubi i kiedy mu ją śpiewam to on maszeruje po pokoju śmiejąc się :-) A na koniec dnia kiedy leżymy już w łóżku i czas spać śpiewamy albo nucimy sobie kołysanki. Do naszych ulubionych należą "Idzie niebo ciemną nocą" , "Kołysanka dla Okruszka", "Aaa kotki dwa" oraz "Ach śpij kochanie". Ponadczasowość tych wszystkich piosenek zachwyca i zdumiewa. Oczywiście jest ich dużo dużo więcej niż wymieniłam ale cieszę się że one są i można wracać do nich w dowolnej chwili i przypominać sobie tez swoje beztroskie czasy dzieciństwa.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dziec

                              Ja oryginalna nie będę oczywiście były to Fasolki, Natali Kukulska oraz wspaniały dziecięcy zespól Piccolo Coro dell’Antoniano, którego piosenki znałam wszystkie na pamięć a kasetę z przebojami mam do dziś Nie bardzo jest na czym odtworzyć, ale pamiętam że śpiewali chyba po Włosku i moje wykonanie znacznie odbiegało od oryginału - przynajmniej w wymowie Miło powrocić do tych jakże wspaniałych czasów.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X