Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Spanie raz w jednym raz w drugim pokoju

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Spanie raz w jednym raz w drugim pokoju

    Czy będzie miało jakiś wpływ na poczucie bezpieczeństwa noworodka to że w nocy będzie spał w łóżeczku w naszej sypialni a w dzień w innym łóżeczku w swoim pokoju? Chciałabym żeby Maleństwo chociaż w dzień spało w swoim pokoju bo tam będą jego rzeczy, a z kolei w nocy wygodniej byłoby gdyby spało w naszej sypialni.
  •    
       

    #2
    Odp: Spanie raz w jednym raz w drugim pokoju

    raczej dla noworodka nie będzie miało to żadnego znaczenia bo dzieciaczki malutkie usypiają tam gdzie popadnie przynajmniej tak było z moją córcią, i jeśli będziesz konsekwentna w swoim sposobie to dzieciaczek przyzwyczai się do takiego sposobu starszego dziecka przynajmniej jak widze po swojej pannie 18 miesięcznej z spaniem w domku i usypianiem raczej nie ma problemu (odpukać żebym sobie nie pochwaliła jej - bo jak sobie pochwale to potem dziecię dokazuje w tej kwestii) problem pojawia się jak musi usnąć gdzieś poza domkiem - jest rozglądanie i ciężej jej się zasypia

    Skomentuj


      #3
      Odp: Spanie raz w jednym raz w drugim pokoju

      Ja usypiałam w innym pokoju a dzieci i tak spały w naszej sypialnie Teraz już są duże więc normalnie zasypiają u nas
      Zgadzam się z 27otsifem dla noworodka nie będzie to miało większego wpływu

      Skomentuj


        #4
        Odp: Spanie raz w jednym raz w drugim pokoju

        Witam
        poczucie bezpieczeństwa dziecka zapewnia obecność, bliskość i miłość rodziców (w pierwszym okresie głownie mamy)
        jest mama, jest dobrze
        proszę więc kłaść malca tak, jak Pani zaplanowała - dziecko nauczy się takiego rytmu jaki Pani mu podyktuje, dostroi się do tego, jak funkcjonuje dom
        pozdrawiam serdecznie
        Edyta Żółtowska
        psycholog, specjalizuje się w problemach dotycznacych wychowania dzieci i relacji w rodzinie, interesuję się też psychoonkologią. Mama dwojga dzieci: Hani i Stefanka.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Spanie raz w jednym raz w drugim pokoju

          dziękuję za odpowiedzi

          Skomentuj


            #6
            Odp: Spanie raz w jednym raz w drugim pokoju

            Mój synek śpi w swoim łóżeczku, ale w pokoju razem ze mną i mężem... Może dlatego, że mamy tylko jeden pokój Jak już kiedys bedziemy meiszkac gdzzie indziej i bylabym po raz drugi w ciazy to oczywiscie noworodek bedzie spał w pokoju z nami, pozniej stopniowo bedziemy przyzwyczajac dziecko do spania w swoim pokoju ;D

            Skomentuj


              #7
              Odp: Spanie raz w jednym raz w drugim pokoju

              Mój synek jak Miał półtora roku akurat wprowadziliśmy się na nowe mieszkanie i poszedł spać do swojego pokoju i zawsze w nocy ma uchylone drzwi i u nas też są uchylone także ma od razu możliwosć przyjśc do Nas. Corka śpi póki co z nami w łóżeczku bo ma kilka karmień w nocy

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Spanie raz w jednym raz w drugim pokoju

                My w dzień układaliśmy córkę w innych warunkach niż nocą, aby skojarzyła różnicę między nimi. W dzień spała w wózku w salonie, a w nocy w sypialni w łózeczku. Do dzisiaj zresztą mamy taką tendencję, że dzienne drzemki odbywa w salonie, a nocą śpi w łożeczku w sypialni.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Spanie raz w jednym raz w drugim pokoju

                  ja również uważam że nie ma to dla noworodka większego znaczenia moje dziecko do tej pory śpi z nami w sypialni w swoim łóżeczku, wiem ze przyjdzie taki czas że będę musiała przenieść małego do swojego pokoju ale wydaje mi się że będzie to trudniejsze dla mnie niż dla niego

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Spanie raz w jednym raz w drugim pokoju

                    Dla dziecka chyba najważniejsze jest żeby być glisko rodzica, nie ważne gdzie śpi tzn w któym pokoju. Mój synek teraz nawet w salonie na kanapie potrafi zasnąć

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Spanie raz w jednym raz w drugim pokoju

                      U nas na początku nie miało to wiekszego znaczenia. Synek spał wszędzie: w samochodzie, w wózku na spacerze, u teściów. Potem był taki czas, ze tylko u siebie w pokoju zasypiał. A teraz jak przyjdzie wieczór to też zaśnie wszędzie.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Spanie raz w jednym raz w drugim pokoju

                        Starszy dzieciaczek , taki koło roku, to juz poczułby różnicę. Niemowlaczkowi raczej wszystko jedno

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Spanie raz w jednym raz w drugim pokoju

                          U nas to synek własnie miał około roku jak już potrafił wyłapać, ze śpi nie u siebie. Małe dziecko zaśnie wszedzie.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Spanie raz w jednym raz w drugim pokoju

                            u mnie dzieci śpią od początku w łóżeczku, syn gdy dorósł zaczął spać w łózku swoim

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Spanie raz w jednym raz w drugim pokoju

                              Trzeba odróżnić spanie nocne od spoania w dzień. Dlatego ja osobiście uważam, że nie powinno być problemem, że w dzień śpi gdzie indziej niż w nocy.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X