Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Marzec-kwiecień 2011

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Marzec-kwiecień 2011

    Ja nie jestem za wczesnym podawaniem dzieciom mleka krowiego i w przypadku Piotrusia takie mleko zaczął pić regularnie dopiero od 3 roku życia, z Bartkiem będzie tak samo. Oczywiście obydwoje chłopcy dostawali i dostają jogurty, serki homo, serek biały, ser żółty, ale z podawaniem mleka wstrzymywałam się. Nie na zasadzie, że wcale, bo Piotrusia przyzwyczajałam do normalnego mleka, podając mu 1-2 razy w tygodniu kubek kakao, kaszę mannę na nim, budyń. Za jakiś czas i Bartkowi zacznę tak podawać.
    Filipek ma problemy z kupkami dlatego najpierw skonsultowałabym to z pediatrą. Nie wiadomo od czego te płacze, a może go rzeczywiście boli brzuszek. Bałabym się nasilenia objawów podając mu teraz takie mleczko. Poza tym mm jest dostosowane do wieku dziecka pod względem tłuszczu, witamin i minerałów. W zwykłym mleku jest wszystkiego za dużo, albo za mało dla takiego dziecka.
    Najlepiej będzie jak popytasz pediatrę jak ona to widzi, czy teraz będzie ok takie mleko, czy samo wystarczy, czy dołoży wam jakieś dodatkowe witaminki.

    Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

    Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




    Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Marzec-kwiecień 2011

      NO mi raczej chodziło oto o czym piszesz budynie i przetwory bo samo mleko to faktycznie za wcześnie. Mi mój mały w ogóle mleka nie chce pić tego sztucznego czasem mu do kaszy dodam i to tyle z mlekiem.

      Skomentuj


        Odp: Marzec-kwiecień 2011

        Dorosłe mleczne przetwory już od dawna jadamy i jest ok
        Pomalutku mu wprowadzaj

        Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

        Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




        Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

        Skomentuj


          Odp: Marzec-kwiecień 2011

          Sto latek dla naszego Filipka!

          Douceur nic a nic mleczka? Mnie moja pediatra mówiła, żeby młoda piła tak przynajmniej z 500ml mleka na dzień. Roczniak bez mleka to chyba jeszcze za wcześniej? Ja nie wiem, bo moja mała ze smakiem zjada flaszkę
          A ja nie wiem co ale po każdym "dorosłym" jogurcie jest brzydka kupka:/ Miałyście tak też? Tyle rodzajów jej podałam że zastanawiam się czy nie wrócić do tych niemowlęcych
          Byliśmy dziś na zakupach i kupiłam Lilce piękny płaszczyk z coccodrillo Do tego apaszkę pod szyję czapeczkę i body. wszystko fajnie pasuje. Jeszcze ja muszę sobie płaszczyk kupić i koszulę emkowi na komunię



          Skomentuj


            Odp: Marzec-kwiecień 2011

            ulcia Bartek miał brzydką kupkę po zwykłym twarogu, odstawiłam na ok 3 tygodnie, potem spróbowałam ponownie i jest juz ok. Może organizm jeszcze sobie nie radzi z trawieniem dorosłego jogurtu? Ja bym na 2-3 tyg. odstawiła, a potem ponowiła próby. Może spróbuj na początek serek homo (próbowałaś? po nim jest to samo?)
            Nasza pediatra reż mówi to samo, co do ilości mleka na dobę dla roczniaczka (500-600ml). U nas nie ma problemu z trzymaniem normy, bo jest jedna flacha, jogurt/serek i duża porcja kaszy mlecznej.

            Gratuluję udanych zakupów. My jesteśmy obkupieni, dokupię dopiero coś letniego na wakacje. Będzie trzeba tego sporo, bo Piotruś wyrósł ze wszystkiego, a na Bartka nie mam ani pół szmatki

            Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

            Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




            Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

            Skomentuj


              Odp: Marzec-kwiecień 2011

              A serków homo nie próbowałam, więc zobacze. Zapomniałam nawet o nich.
              Ja takie większe rzeczy właśnie na wiosna-lato kupiłam już, dużo pod koniec lata zeszłego roku na wyprzedaży w coccodrillo, reserved kids. Zostały drobiazgi jak podkoszulki czy spodenki a to już w trakcie Chyba że na coś mnie najdzie. Dużo ciuchów takich na po domu czy na podwórko dostałam od cioci, po mojej 3 letniej kuzynce. Hehe najmłodsza siostra mojej mamy ma 31 lat i 3 letnią córkę więc mam dużo młodszą kuzynkę. Ostatnio rozmawiałyśmy że Nikolka mogłaby być spokojnie moją córusią
              Co do mleka to my nawet ze 4 razy jemy flechę z kleikiem po 180-200ml, kaszkę owocową, jogurt. Tyle mamy z mleka na dzień



              Skomentuj


                Odp: Marzec-kwiecień 2011

                ulcia jaki ona ma spuścik hahahah jestem pełna podziwu My wszystkich posiłków łącznie jemy 5 więc nie wiem gdzie jej się to wszystko mieści i do tego taka laska z niej

                Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Marzec-kwiecień 2011

                  My jeszcze jemy obiadek z gerberka, z nami je obiad, deserek i zawsze jakieś chrupki, biszkopty. Nie powiem, dużo wcina ale podejrzewam że ma mój metabolizm a apetyt taty zreszta jest baaaardzo ruchliwym dzieckiem od początku. Od kilku dni robi mi cztery razy kupki w ciągu dnia chyba jakiś ząb znów idzie. Zazwyczaj na dwóch poprzestaje. Oby z tym jedzeniem jej tak zostalo



                  Skomentuj


                    Odp: Marzec-kwiecień 2011

                    hahahaha padłam z tym jedzeniem Lilci a niech je na zdrowie
                    A co do tych kupek, to ja się nie dziwie, że cztery strzela. gdzieś to musi wyjść jak tyle weszło

                    Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                    Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                    Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                    Skomentuj


                      Odp: Marzec-kwiecień 2011

                      Mi Michaśka zje rano kromke chleba z wędliną a potem z babcią je for mena taki serek potem jej się da mleko może zje 240ml może nie i tak się próbuje potem z nami obiad to zupe to drugie danie i zawsze coś się jej do tej buzi da a wieczorem może wypije mleko albo da się jej dwa danonki i troche biszkoptów a przeważnie przed snem pije tylko z 200 ml picia
                      A co do mleka to moja mała już normalnie kakao pije zresztą ja się od początku nie bawiłam z żadnymi słoiczkami i jadła wszystko to co my może i dlatego mleko i kaszki są beeee

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Marzec-kwiecień 2011

                        No to się mi pomalu wyjaśniło dlaczego Michasia nie chce mleczka. Jak je już od dawna "dorosłe" żarełko to mleko jest bez smaku To moja Lila tyle wsuwa i wogóle tego nie widać. Gdybym nie widziała że tyle je to bym się martwiła. A z tymi kupkami to po mnie, im więcej zjem to tym częściej toaletę nawiedzam no cóż, taka nasza uroda



                        Skomentuj


                          Odp: Marzec-kwiecień 2011

                          Napisane przez ulcia04 Pokaż wiadomość
                          A z tymi kupkami to po mnie, im więcej zjem to tym częściej toaletę nawiedzam no cóż, taka nasza uroda
                          wrrrrr farciara
                          ale dlatego takie z was laseczki

                          Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                          Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                          Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                          Skomentuj


                            Odp: Marzec-kwiecień 2011

                            Uwierz że wcale z tego się zbytnio nie cieszę. Nie mogę za chiny przytyć. Jakie to ja diety nie diety nie próbowałam. Nawet dietetyk się poddał szybki metabolizm i tyle. Moj rekord to 50kg i to jeszcze w liceum. Chciałabym tak mieć stale bo wtedy o wiele się lepiej czułam.

                            Kilka fotek mojej lalusi m.in. z tatusiem i Gabrysią
                            Attached Files



                            Skomentuj


                              Odp: Marzec-kwiecień 2011

                              Hej dziewczyny
                              U nas dziś pogoda pochmurna, teraz zaczęło padać.
                              Wyhaczyłam jeszcze jeden płaszcz dla mojej niuńki, choć wczoraj jeden już jej kupiłam
                              http://www.smyk.com/kurtka-dziewczec...a-dla-dzieci-p
                              bardzo mi się podoba.

                              Cisza i pustki tutaj. Dziś mlodej nie dawałam jogurtu i jak narazie bez brzydkich kupek. Pewnie to te nieszczęsne jogurty:/



                              Skomentuj


                                Odp: Marzec-kwiecień 2011

                                hejka!
                                U nas było ładnie przez cały dzień, pojechałam z chłopakami do parku na plac zabaw. Akurat spotkałam znajomą z córeczką w wieku Bartka, dzieci bawiły się w najlepsze, a tu zaczęło.. lać
                                Wróciliśmy przemoczeni do domu. Pech chciał, że nie wzięłam ani parasola, ani folii na wózek, byliśmy w samych bluzach. Kto by przewidział ta pogodę

                                Bartek spał mi dzisiaj tylko 1.5 godziny i zaczyna dawać popalić, patrzę już tylko na zegarek i za 30 minut wrzucam go do wanny, a potem nyny

                                Lilcia słodziutka hihihi taka delikatna panieneczka z niej. Już ją podziwiałam na nk
                                Last edited by Scaarlett; 12-04-2012, 19:10.

                                Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                                Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                                Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X