Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Odmowa wypłaty świadczeń przez zus!!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odmowa wypłaty świadczeń przez zus!!!!

    witam
    Ja osobiście mam ten problem, iż zus probuje odmówić mi świadczeń chorobowych w ciąży probując udowodnić, że jest to wyłudzenie
    sytuacja wygląda następująco:
    jestem zatrudniona od września 2001r. na postawie umowy o prace pełen etat, w październiku 2006r zmieniam prace na inną (nie mam ani 1 dnia przerwy pomiędzy zatrudnieniami) również pełen etat pracuje do 31.12.2007 w tej firmie (nazwijmy ją Firmą 1), między czasie dodatkowo zaczynam pracować w innej firmie nazwijmy ją Firmą A na podstawie umowy zlecenia dokładnie 25.10.2007-30.10.2007 i 01.12.2007 -31.12.2007. Następnie mam 14 dni przerwy w zatrudnieniu i z dniem 14 stycznia 2008r podejmuje prace na podstawie umowy zlecenia w Fundacji (mam opłacane wszystkie składki włącznie z dobrowolną składką chorobową) pracuje 2 mc do 01.03.2008r i w tym samym dniu podpisuje umowę zlecenia z Firmą A z tą samą w której pracowałam w październiku i grudniu 2007 roku (mam opłacane wszystkie składki włącznie z dobrowolną składką chorobową) Od 01.04.2008r. jestem na zwolnieniu lekarskim (6 miesiąc ciąży- jest to ciąża zagrożona a w przeszłości już zdążyło się poronienie). Wspomnę jeszcze o zarobkach w tych firmach, aby sytuacja była jasna
    Firma 1 - umowa o prace- ok. 1300 zl brutto/mc
    Firma A - umowa zlecenie
    25.10.2007-30.10.2007 - 360,00 zł brutto
    01.12.2007-31.12.2007- 6 077,56 zł brutto
    01.03.2008-31.03.2008- 3 300,00 brutto
    Fundacja 14.01.2008-01.03.2008- 1 250,00 brutto/mc
    Nadmienię, iż z Firmą A nie mam żadnych znajomości ani nie jestem z spokrewniona (takie pytanie dostałam od ZUS'u), dodam tez że Firma A jest to firma ubezpieczeniowa i wynagrodzenie dostaje się od ilości podpisanych umów.
    Moje pytanie jest następujące: co mogę zrobić,aby ZUS nie odmówił mi świadczenia zasiłku chorobowego w tej sytuacji (dla mnie oczywistym jest, że nie jest to wyłudzenie, pracowałam tak długo jak mogłam, gdybym chciała "wykorzystać ZUS" to poszłabym na L4 już od 1 stycznia o tym ze jestem w ciąży wiedziałam już w pierwszej połowie grudnia), a jednak nie poszłam na zwolnienie lekarskie i pracowałam tak długo jak się dało) to,że międzyczasie zmieniłam prace było ode mnie niezależne Mam na myśli tutaj Fundację
    i Firmę A - W Fundacji miałam pracować do końca czerwca 2008 roku, jednak z powodu atmosfery jaka sie zrodziła już na początku lutego (mobbing) byłam zmuszona zrezygnować- rozwiązanie stosunku pracy nastąpiło na podstawie porozumienia stron.


    minęły 3 miesiące i:
    nadal sprawa jest, zus nadal nie wydał decyzji - ciągle ma jakieś niejasności, pracodawca był już u nich 2-3 razy plus kontrola w siedzibie firmy ABSURD !!!!!!!!!!!!!!
    nadal nie otrzymałam świadczeń chorobowych a przypomnę iż jestem na zwolnieniu lekarskim od 1 kwietnia
    z pomocą Fundacji Rodzić Po Ludzku http://www.rodzicpoludzku.pl/poradni...kategoria_id=6 będę składać skargę na bezczynność
    - nie wiem czy to coś da - ale Zus też powinien liczyć się z ludźmi i tez ma pewne terminy KPA które ma przestrzegać
    ja lada dzień mogę urodzić termin mam na 15 sierpnia a Zus nadal zwleka
    z wypłatą świadczeń..... nastawiłam się bojowo i w razie odmowy będę odwoływać się do skutku Jestem pewna swego i nie pozwolę aby mnie w jakikolwiek sposób skrzywdzono.....

    Czy są tutaj jakieś inne kobiety mające ten sam problem???
  •    
       

    #2
    Witaj. miałam podobny problem choć mniejszego zakresu. ja byłam na zwolnieniu lekarskim od 4 miesiąca . zus tez miał jakies zastrzezenia ale wystarczyło że skserowałam karte ciąży i miałam dodatkowe zaswiadczenie od lekarza ze jestem w ciazy zagrozonej. pozniej była komisja z jakims starym doktorem i jak poszłam to powiedziałam co o tym mysle<to juz było w 7 miesiacu> i pomogło.<ale świadczenia dostawałam od 5 miesiąca z zusu>

    Skomentuj


      #3
      Napisane przez Fuksja Pokaż wiadomość
      Witaj. miałam podobny problem choć mniejszego zakresu. ja byłam na zwolnieniu lekarskim od 4 miesiąca . zus tez miał jakies zastrzezenia ale wystarczyło że skserowałam karte ciąży i miałam dodatkowe zaswiadczenie od lekarza ze jestem w ciazy zagrozonej. pozniej była komisja z jakims starym doktorem i jak poszłam to powiedziałam co o tym mysle<to juz było w 7 miesiacu> i pomogło.<ale świadczenia dostawałam od 5 miesiąca z zusu>
      Witaj
      u mnie zus nie kwestionuje zasadności zwolnienia lekarskiego tylko czy rzeczywiście pracowałam i czy nie było to fikcyjne zatrudnienie, nie byłam wzywana na komisje lekarską ..... czy dobrze zrozumiałam twoją wypowiedź że przez 1 miesiąc twojego zwolnienia nie otrzymałaś świadczeń chorobowych?
      Pozdrawiam

      Skomentuj


        #4
        przez pierwszy miesiąc zwolnienia świadczenia musi płacić pracodawca. dopiero gdy mija zus wypłaca chorobowe.a poza tym tez zmieniłam prace bedąc juz w ciazy..tzn w kwietniu <od marca byłam w ciaży> a pod koniec czerwca poszłam na zwolnienie.
        moja znajoma pracujaca w tej samej firmie poszła na zwolnienie lecz zwiazane z chorobą i byla na nim 3 miesiace to tez była kontrola czy oby na pewno nie jest w ciazy i fikcyjnie zatrudniona ale ona pracowała wczesniej pół roku!!ale po tej kontroli przyznali jej świadczenie
        monituj bo jestes na prawie i nie odpuszczaj!!
        Last edited by Fuksja; 11-08-2008, 12:47.

        Skomentuj


          #5
          A ja mam pytanko.Też się staram o ten zasilek rehablilitacyjny.Przyszła mi orzeczenie lekarza zus,ze na podstawie wyslanych dokumentów przysługuje mi ten zasiłek.Ale dowiedziałam się,że ostateczną decyzję ma podjąć zus i przesyła decyzję do zakładu pracy co jest podstawa do wypłaty zasiłku.Nie wiem jak mam to rozumieć.Czy decyzja ZUSU może byc inna niz lekarza orzecznika?Czy wezwa mnie jeszcze na komisję?Pozdrawiam.

          Skomentuj


            #6
            Aha,dzięki za info,ale jak na razie dostałam jeden świstek ''Orzeczenie lekarza Zus"-więc czekam na drugi
            Dziękuje i pozdrawiam serdecznie.

            Skomentuj


              #7
              anecia ma rację, maja być 2 świstki, ja też dostałam
              chyba rzadko te opinie się róznią bynajmniej się
              nie spotkałam
              Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                ja też dostałam dwa


                JULA

                MAJA

                OLGA

                Skomentuj


                  #9
                  Kobietki dostałyście po 2 świstki,ale od razu?Bo ja na razie dostałam orzeczenie lekarza,a decyzji z Zusu nie.Czekam na nia.Mam nadzieję,że na dniach już ją przyślą.
                  Pozdrawiam.

                  Skomentuj


                    #10
                    A to dlatego ze pierwsze lekarz orzecza wysyla tobie i do zusu zanim oni dupska rusza i sie tym zajma to mija pare tyg w moim przypadku bylo mies dostepu i dopiero wysylaja ci decyzje ze masz przyznane to swiadczenie
                    Wikunia 04.08.2008r

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Odmowa wypłaty świadczeń przez zus!!!!

                      Zus to Zus, ja na szczęście tylko miesiąc czekałam na pierwszą wypłatę świadczen i za dużo zastrzeżeń też nie mieli. Pieniadza wypłacaja od zwolnienia do zwolnienia.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Odmowa wypłaty świadczeń przez zus!!!!

                        Ja znam masakryczną ilość takich historii, gdzie pod lupę ZUSu szły np. kobiety ciężarne, że one na pewno coś ukrywają. Historie nachodzeń w domu przez ZUS, że akurat się przyłapie taką ciężarną jak nie leży tylko coś robi, a nóż nie będą musieli jej wypłacać.
                        Bo ZUSowi Ty musisz płacić i nie ma zmiłuj ale jak już ZUS ma wypłacić to szuka do skutku jakiejś luki, by człowieka zgnoić i nie wypłacić...

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Odmowa wypłaty świadczeń przez zus!!!!

                          Czasami zus robi wszystko by nie przyznac świadczeń trzeba z tym walczyć

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Odmowa wypłaty świadczeń przez zus!!!!

                            Niestety jeśli chodzi o świadczenia to ZUS chętnie ich nie wypłaca dlatego czasem trzeba o nie powalczyć- czasem nawet z pomocą adwokata. Dlatego jeżeli masz taki problem i sama ie potrafisz go rozwiązać to polecałabym Ci odwiedzić kancelarię JST i zapytać o Tomasza Tomaszczyka bo on specjalizuje się w tej dziedzinie

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Odmowa wypłaty świadczeń przez zus!!!!

                              Dzięki za namiary na jst kancelaria Moja znajoma korzysta aktualnie z ich pomocy i sprawa zmierza już ku końcowi. Fakt Pan Tomasz to specjalista w zakresie spraw związanych z ZUS-em i prawem pracy.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X