Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

problemy z szefem w pracy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    problemy z szefem w pracy

    Mam problem z szefem odkąd awansowałam. jest trochę zbyt otwarty i bezpośredni. Szczerze mówiąc jest po prostu obleśny i tak też się zachowuje. Powoli sobie z nim nie radzę. Kiedyś powiedziałam mu co myślę o jego zachowaniu to na chwilę się uspokoił ale na drugi dzień powiedział mi, że jeżeli chcę pracować w tej branży to lepiej, żeby nic nie wyszło poza drzwi firmy(oczywiście delikatnie mówiąc). Zastanawiam się co mam zrobić, Co sądzicie żeby kupić jakiś dyktafon i go nagrać a potem iść z tym wyżej albo na policie?
  •    
       

    #2
    Odp: problemy z szefem w pracy

    Takie zachowanie to mobbing i nie mozna na nie pozwalac. Ja bym go nagrala i poszla do sadu pracy

    Skomentuj


      #3
      Odp: problemy z szefem w pracy

      A ja pewnie zaczęłabym szukać innej pracy. W innych firmach, w podobnej brażny. Uważam, że czasem warto zaryzykować. Mój mąż zmienił pracę właśnie z powodu relacji... Nie było łatwo zostawić pewnego etatu i zaczynać niemal od zera, ale ostatecznie było warto!

      Skomentuj


        #4
        Odp: problemy z szefem w pracy

        Takie zachowanie jest nieodpowiednie oraz powinnaś się mu postawić. Twój szef jest bardzo toksyczny i widać to po jego zachowaniu. Na stronie jest poradnik co robić w takich sytuacjach:
        http://www.postawnaswoim.pl/kariera/toksyczny-szef/

        Przyjmij odpowiednią postawę. Nie daj się mu tak traktować. Jeśi dalej będzie się tak zachowywał to nie zastanawiałabym się na Twoim miejscu i odeszłabym z pracy. Trzeba mieć swój honor.

        Skomentuj


          #5
          Odp: problemy z szefem w pracy

          Łatwo jest mówić o znalezieniu innej pracy kiedy sytuacja nas nie dotyczy. Moim zdaniem powinnaś go nagrać i faktycznie zacząć się rozglądać za czymś innym. Wszytsko zalezy od tego ile jestes jeszce w stanie znieśc

          Skomentuj


            #6
            Odp: problemy z szefem w pracy

            To rzeczywiście jest mobbing i jest on określany w kodeksie pracy jako ścigana prawem. Jednak, o czym trzeba pamiętać mobbing jest bardzo trudno udowodnić, bo przede wszystkim jest to długotrwała czynność naruszająca dobro i godność człowieka, co niestety ciężko jest przedstawić w sądzie. Dlatego tak niewiele osób w ogóle wnosi do sądu pozwy. Może spróbuj z nim jeszcze raz porozmawiać, tak stanowczo i postawić sprawę jasno. Można nawet powołać się na kodeks pracy.

            Skomentuj


              #7
              Odp: problemy z szefem w pracy

              Jeżeli sobie nie radzisz, sprawdź kancelarię prawa pracy Lexstrada, powinni pomóc.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: problemy z szefem w pracy

                Nie można tego tak zostawić. Takie zachowanie jest niedopuszczalne. Na początku proponuję Ci, abyś skontaktowała się z kimś, kto mógłby Ciebie pokierować, w tej niewątpliwie trudnej sytuacji. Może napisz do redakcji tego portalu - https://poradnikpracownika.pl/ ? Udzielają różnych porad, więc może mogliby Ci pomóc?

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: problemy z szefem w pracy

                  Napisane przez motylia38 Pokaż wiadomość
                  Takie zachowanie to mobbing i nie mozna na nie pozwalac. Ja bym go nagrala i poszla do sadu pracy
                  Też uważam, że to podchodzi już pod mobbing. Nie zostawiaj tego tak po prostu bo to nigdy się nie skończy jeśli na to pozwolisz. Jeżeli nie wiesz za bardzo jak zabrać się za to i jakie przepisy prawa pracy za Tobą stoją to najlepiej zwróć się po poradę prawną do adwokata. Ze swojej strony mogę polecić pana Tomasza Tomaszczyka z kancelarii JST. To świetny specjalista z zakresu prawa pracy oraz ZUS więc dobrze będzie wiedział co robić

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: problemy z szefem w pracy

                    Smutna prawda jest taka, że w wielu firmach tak jest i niewiele da się z tym zrobić Nam na szczęście udało się odwołać podobnie działającego prezesa, a na jego miejsce przyszedł przesympatyczny, prężny chłopak, który na początek postanowił wprowadzić systemy optymalizacji produkcji i inne udogodnienia ułatwiające nam pracę.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: problemy z szefem w pracy

                      Mi też to niestety wygląda na klasyczny przykład mobbingu Moja znajoma kiedyś miała podobny problem i jej próby rozwiązania go samodzielnie nie przyniosły żadnego efektu. Skorzystała z pomocy adwokata i sprawa zakończyła się w sądzie. Więcej szczegółów nie znam, ale warto skontaktować się z JST Kancelaria, jej sprawę prowadziła Pani Iwona. Niczego nie ryzykujesz a możesz na stałe pozbyć się tego problemu.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: problemy z szefem w pracy

                        ja bym się zwolniła z takije pracy... ja wiem że praca, zobowiązania no ale bez przesady, nie dajmy się zwariować. nie ta to inna! a najlepiej to jak masz możliwość otwórz swój biznes w tej samej branży tylko sobie od razu ogarnij zastrzeżenie nazwy https://zastrzezone.pl/pl/oferta/zas...-firmy/3,17,25

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: problemy z szefem w pracy

                          oj ja też bym nie wytrzymała... Myślę że wypowiedzenie umowy to najlepsza i jedyna metoda w tym przypadku... tu masz podpowiadałke co robić https://6krokow.pl/rozwiazanie-wypow...ecenie-dzielo/

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: problemy z szefem w pracy

                            masakra weź go nagrywaj! Aby potem w razie "w" założyć mu sprawę. Co za gość!
                            Współczuję!

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: problemy z szefem w pracy

                              ja też uważam, że najlepiej go nagrywać bo takie teksty są dwuznaczne.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X