Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Spanie na brzuszku

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Spanie na brzuszku

    Witam wszystkie młode mamy Jestem świeżo upieczoną mamusią ,mój synuś ma obecnie 3,5 miesiąca i od urodzenia śpi na brzuszku.Na początku odwracaliśmy Go z mężem,ponieważ każdy nas straszył o śmierci łóżeczkowej itp.Położne w szpitalu i nasz pediatra też mówiły żebyśmy uważali...Drogie mamy z własnego doświadczenia wiem ,że dziecko samo już po miesiącu da rade odwrócić głowę i samo krzywdy sobie nie zrobi więc nie należy słuchać ludzi,którzy Was straszą a już wcale nie słuchajcie żadnej babci )) Nasz Krzyś nadal śpi na brzuszku i nie lubi innej pozycji Jeśli Wasz szkrabek ma ochotę spać na brzuszku to nie odwracajcie Go na siłę! A plusy spania na brzuszku są duże dziecko szybciej dźwiga się na rączkach i to wysoko,jest silniejesze.
    Pozdrawiam Agnieszka
  •    
       

    #2
    Odp: Spanie na brzuszku

    popieram, moje maluchy juz w 2 tyg zycia przekladaly glowke z boku na bok , z tym ze ja odczekalam tte 2 tygodnie, jednak do tego czasu dzieci duzo lezaly bna moim brzuszku.
    nie mialam z nimi zadnego problemu ze nie chcialy lezec podczas czowania w tej pozycji
    warunek BRAK PODUSZKI!!!u noworodka a u starszakow ew mala cienka,nie puszysta

    Skomentuj


      #3
      Odp: Spanie na brzuszku

      Mój starszy też był od urodzenia brzuszkowy, Mała już nie przepadała za tą pozycją. Dziecko samo wybiera jak mu najwygodniej. Pozycja na brzuszku ma jeszcze inne pulsy: świetnie działa na brzuszek u dzieci z problemem kolki - brzuszek sam się masuje; jest dobra dla dzieci z silnym odruchem, nie pamiętam jak on się nazywa, chodzi o to, że jak dziecko śpi i ma rączki nad główką to ma odruch jakby się czegoś przestraszyło. Więc jak synek spał na plecach to po każdym takim odruchu się wybudzał a jak zaczął na brzuszku był spokój.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Spanie na brzuszku

        Moje dzieciaki też brzuszkowe. Nie chciały spać inaczej, z synkiem nie walczyłam, chciał na brzuszku, to spał i już. Teraz ma 7 lat. Córcię próbowałam nauczyć na plecach, ale poddałam się po dwóch tygodniach. W wózku owszem spała na plecach, ale w łóżeczku tylko na brzuszku. Teraz ma 14 mies i śpi tylko na brzuszku. Trochę stracha miałam, ale moje dzieci były duże (po 4200 g), donoszone i silne, od początku potrafiły same podnosić i przekręcać główkę.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Spanie na brzuszku

          odruch moro (oblapiania)

          Skomentuj


            #6
            Odp: Spanie na brzuszku

            popieram wypowiedzi

            spanie na brzuszku, mimo różnych teorii czy to lekarzy czy rodziny, jest dla maleństwa bezpieczne. W szkole rodzenia w której uczestniczyłam położne również nie sprzeciwiały się "pozycji brzuszkowej". Myślę jednak że trzeba zachować większą czujność nad snem naszego dzidziusia. Dziecko śpiące na brzuszku powinno skupiać na sobie więcej uwagi i obserwacji czy nić się nie dzieje, bo jednak skądś te teorie zaczęły się brać. Ale jeśli nasze dziecko samoczynnie taką pozycję do snu przybiera i jest mu tak dobrze to należy mu na to pozwolić, wtedy mamy pewność że będzie dobrze spało i wypocznie.
            pozdrowienia dla smacznie śpiących maluchów

            Skomentuj


              #7
              Odp: Spanie na brzuszku

              Mnie osobiście wizja śpiącej Niuńki na brzuszku przerażała. Za dużo się na słuchałam jakie mogą być tego skutki i że trzeba uważać. Lecz nie było problemu, bo Aniela nie chciała spać na brzuszku nawet jak ją specjalnie tak układałam. Ona się wówczas odwracała lub przekręcała na bok. Było jej tak wygodnie. Niestety od niedawna moje dziecko uznało, że pozycja na brzuszku może być wygodna i nawet da radę się zmieścić na całej poduszce. Zamiast spać na długość łóżeczka to śpimy na jego szerokość Troszkę mnie to przeraża, ale skoro jej wygodnie to nie chce jej zrazić. Poza tym przyglądałam jej się troszkę co robi gdy tak śpi i zauważyłam, że pilnuje by nosek miał dostęp do powietrza. Więc troszkę mi ulżyło z tego powodu.
              Attached Files

              Skomentuj

                     
              Working...
              X