Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obowiązki położnej podczas porodu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

    Obowiązków jest multum, nie tylko przystawienie do piersi. Na innym forum dziewczyna usłyszała od położnej tekst "co z Ciebie za matka, nawet do piersi dziecka przystawić nie potrafisz..." Także są "kwiaty" na tym świecie. Może liczyła na "kopertę"...
    Jak będę później na komputerze, to napiszę więcej na ten temat.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

      No niestety Obok mnie leżała dziewczyna co mnie prosiła o pomoc bo już nie chciała wołać tamtych pań Szczególnie na nocnych zmianach Ale te starszy położne to były gorsze Młode lepiej pomagały z chęcią nie na przymus

      Skomentuj


        #18
        Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

        Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
        No niestety Obok mnie leżała dziewczyna co mnie prosiła o pomoc bo już nie chciała wołać tamtych pań Szczególnie na nocnych zmianach Ale te starszy położne to były gorsze Młode lepiej pomagały z chęcią nie na przymus
        I właśnie o tym mówię, że niektóre położne mają całkowity brak zrozumienia dla rodzącej, taka znieczulica, bo przecież to trylionowa pacjentka...po co się starać?
        A poród powinien być wspaniałym doświadczeniem i przeżyciem a nie traumą dla niejednej z nas.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

          Właśnie na fejsie pojawiła się kartka pisana przez ojca, mówiąca o tym, żeby mówić o swoich oczekiwaniach wobec położnej.

          ‪#‎lepszyporód‬

          Treść Kartki:

          "Nie rodziłem - przeżywałem - płakałem
          Pierwszy poród - plan porodu w teorii, nie wiedzieliśmy jak wprowadzić go w życie... na salę wchodzili różni ludzie, nikt się nie przedstawiał, nikt nie mówił o wykonywanych czynnościach. Oksytocyna, leki przeciwbólowe, nacinanie krocza, ból na twarzy mojej ukochanej, moja bezradność i przerażenie, niemoc fizycznej pomocy.
          Gdy córka znalazła się już z nami, oczy mojej żony były puste, emocje odpłynęły wraz z narkotycznym działaniem dolarganu.
          Dziś pamiętam to, jakby po drugiej stronie jej źrenic była próżnia, w jej smutnych, zmęczonych oczach kończył się świat.
          To była najpiękniejsza i najsmutniejsza chwila mojego życia.
          Później długie uruchomienie, anemia, niechęć karmienia...
          Syn przyszedł na świat 3 lata później, na tej samej sali - słonecznikowej
          Na prośbę żony została z nami studentka, która przywiozła nas z izby. Jesteśmy jej wdzięczni. podejścia, pomocy, słów otuchy i motywacji. Położna, która przyjmowała poród zapoznała się z planem, który jej dałem, stosowała się w 100% i pilnowała by inni się stosowali.
          Poród znacznie szybszy, bez oksytocyny, znieczuleń, przeciwbólowych leków. Wsparcie i wspólna ciężka praca wszystkich na sali. Tylko lekarze, jakby obrażeni naszą niechęcią do oksytocyny. Gdy żona dostała syna na piersi, odszedł jej cały ból, a w oczach zapanowała miłość.
          Byłem, jestem taki dumny. Na sali poporodowej wyglądała jak ja po wyrwaniu zęba
          Dumny ojciec i mąż!
          PS. Nasze porody nie były straszne. Były piękne i edukacyjne.
          Dziewczyny! Mówcie głośno o swoich potrzebach na Sali! "

          Skomentuj


            #20
            Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

            Ladybzyk - pięknie to obrał w słowa ojciec dziecka Bo kobiety czasem wolały by przemilczeć to aby już zapomnieć ale myślę że teraz jest to bardziej nagłośnione i kobiety więcej o tym mówią i nie boją się bo to co teraz się dzieje to jest niepoważne

            Skomentuj


              #21
              Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

              Oczywiście że są podłe niektóre Panie położne, ale ja nie mam zamiaru się awanturować, tylko kulturalnie zwrócić uwagę jełśi będzie taka konieczność, bo jeztem zdania że spokojem więcej jesteśy w stanie uzyskać niż wielką kłótnią.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                A kto tu mówi o kłótniach. Kultura przede wszystkim i to po obu stronach i uśmiech na ustach, bo wiadomo, jak się wejdzie na salę z miną taką, że już się wszystkiego odniechciewa, to już "inna para kaloszy".

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                  Położne jak to kobiety też mają humory Ja jeszcze będąc z dziećmi w szpitalu przez chorobę też miałam przypadki nie miłego traktowania ze strony pielęgniarek

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                    Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                    Położne jak to kobiety też mają humory Ja jeszcze będąc z dziećmi w szpitalu przez chorobę też miałam przypadki nie miłego traktowania ze strony pielęgniarek
                    Oh ja też swego czasu trafiłam na taka pielęgniareczkę, starszą Panią...Wystarczyła jedna rozmowa mojej mamy z tą Panią i już się u mnie nie pokazała, ale mama nie przyznała się, co się wydarzyło tam na korytarzu w 4 oczy Ale traktowała mnie wcześniej jak śmiecia, miałam 19 lat wtedy i byłam bardzo chora, ale to już inna sprawa i temat.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                      Założyłam ten wątek- bo zobaczcie- w każdym zawodzie mamy swoje obowiązki, nawet jako sprzedawca wypada być miłym, lubić kontakt z ludzmi i mieć gadane itd, i nasze pokolenie ma tą świadomość, że albo się dostosowujesz albo zmień sobie pracę, a te starsze pokolenia i starsze położne to myślą że robią łaskę że pracują, tu głównie jest problem z tymi osobami. Nawet w sklepie jak jest taka starsza pani to można poczuć się jak za czasów naszych mam- dzien dobry nie odpowie, pieniedzmi rzuci, gada sobie przez telefon i nawet nas nie zauważa
                      I w tych szpitalach , niektóre zapominja że jestesy ludzmi , że mamy uczucia, tylko szybko naciąć,, szarpnąć, a Ty pacjentko musisz wytrzymać .

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                        Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
                        a Ty pacjentko musisz wytrzymać .
                        Nie, nie muszę tego wytrzymywać, tych Twoich fochów, Twojego złego dnia, Twojego złego humoru.
                        Przyszłam tutaj urodzić dziecko, chcę by ten dzień był mile wspominany i nie był trauma na lata! I Ty mi w tym nie przeszkodzisz, jeśli zamierzasz mnie dalej traktować jak śmiecia, jak pierdylionową pacjentkę to wyjdź, podaj tylko swoje personalia, żebym mogła wypisać piękną skargę pozwalającą Ci kobieto na odejście z pracy.

                        Troszkę tutaj może mnie poniosło, ale to jest taka moja przenośnia.

                        Co do opieki

                        Ustawa o zawodach pielęgniarki i położnej
                        Dz.U.2014.0.1435 t.j. - Ustawa z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej


                        Art. 12. Obowiązki pielęgniarki i położnej
                        1. Pielęgniarka i położna są obowiązane, zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami zawodowymi, do udzielenia pomocy w każdym przypadku, gdy zwłoka w jej udzieleniu mogłaby spowodować stan nagłego zagrożenia zdrowotnego.
                        2. Pielęgniarka i położna mogą odmówić wykonania zlecenia lekarskiego oraz wykonania innego świadczenia zdrowotnego niezgodnego z ich sumieniem lub z zakresem posiadanych kwalifikacji, podając niezwłocznie przyczynę odmowy na piśmie przełożonemu lub osobie zlecającej, chyba że zachodzą okoliczności, o których mowa w ust. 1.
                        3. W przypadku, o którym mowa w ust. 2, pielęgniarka i położna mają obowiązek niezwłocznego uprzedzenia pacjenta lub jego przedstawiciela ustawowego bądź opiekuna faktycznego o takiej odmowie i wskazania realnych możliwości uzyskania tego świadczenia u innej pielęgniarki, położnej lub w podmiocie leczniczym.
                        4. W przypadku odstąpienia od realizacji świadczeń zdrowotnych z przyczyn, o których mowa w ust. 2, pielęgniarka i położna mają obowiązek uzasadnić i odnotować ten fakt w dokumentacji medycznej.


                        Warto poczytać w wolnej chwili, bo naprawdę wiele się można dowiedzieć.

                        http://lepszyporod.pl/prawa-kobiety-rodzacej/

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                          Nie poniosło, dobrze napisane
                          Choć - ja wiem , że to może zabrzmi dziwnie, ale każdy odbiera każdego inaczej, indywidualnie, ale jeśli chodzi o położna, to sama znam taka,, która jest cudowna i naprawdę najlepsza pod słońcem, a podczas tej całej akcji jak widzi że dziewczyna jej odlatuje myślami i skupia się na bólu, to tak podnosi głos i drze się , nie teraz, oddychaj, przyj, itp że aż szok, ale działa to nie zwykle mobilizująco. I mimo że niby krzyczy, to tak pozytywnie by spiąć rodzącą, i bardzo jej w tym pomaga.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                            Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                            Położne jak to kobiety też mają humory Ja jeszcze będąc z dziećmi w szpitalu przez chorobę też miałam przypadki nie miłego traktowania ze strony pielęgniarek
                            ja z Zosią byłam w szpitalu dwa razy pierwszy jak skonczyla rowno miesiac trafilysmy tak z zachlysnieciu pokarmem - najgorszy moment mojego zycia i tam lekarze i pielegniarki strasznie wspierali i pomagali - ja walczylam o laktacje bo musialam przejsc na sciaganie laktatorem ze wzgledu na ulewanie Zosi i caly incydent z zachlysnieciem, drugi raz jak Zosia zatrula sie i wymiotowala nam i tam cala opieka byla starszna i bardzo nie sympatyczna - starsznie dziwnie na mnie patrzono iz sciagam dziecko pokarm i na karcie dziecka było napisane matka laktoatorowa!!! wypisalismy sie na rzadanie bo ja psychicznie nie wytrzymywać tam - pielegniarki byly opryskiwe, kazywano matkom w czasie obchodu wychodzic z sali a dzieciaki mialy zostrawac same - oczywiscie my Zosi nie zostawilismy tylko wychodzilismy z nia na korytarz bo dla mnie bylo bez sensu odchod gzdie idzie 20 lekarzy i nie badaja dziecka tylko gadaja na jego temat przy lozeczku a dziecko w lozeczku zanosi sie od placzu

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                              Z położnymi różnie bywa, ale tak samo z lekarzami - można trafić na kogoś z dobrym podejściem i na kogoś kto nie go w ogóle.
                              W więzieniu strachu kluczem do wolności jest słowo...

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                                Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                                ja z Zosią byłam w szpitalu dwa razy pierwszy jak skonczyla rowno miesiac trafilysmy tak z zachlysnieciu pokarmem - najgorszy moment mojego zycia i tam lekarze i pielegniarki strasznie wspierali i pomagali - ja walczylam o laktacje bo musialam przejsc na sciaganie laktatorem ze wzgledu na ulewanie Zosi i caly incydent z zachlysnieciem, drugi raz jak Zosia zatrula sie i wymiotowala nam i tam cala opieka byla starszna i bardzo nie sympatyczna - starsznie dziwnie na mnie patrzono iz sciagam dziecko pokarm i na karcie dziecka było napisane matka laktoatorowa!!! wypisalismy sie na rzadanie bo ja psychicznie nie wytrzymywać tam - pielegniarki byly opryskiwe, kazywano matkom w czasie obchodu wychodzic z sali a dzieciaki mialy zostrawac same - oczywiscie my Zosi nie zostawilismy tylko wychodzilismy z nia na korytarz bo dla mnie bylo bez sensu odchod gzdie idzie 20 lekarzy i nie badaja dziecka tylko gadaja na jego temat przy lozeczku a dziecko w lozeczku zanosi sie od placzu
                                To okropne Bo już wiem jak dziecko reaguje na widok lekarza i tak same dziecko zostawiać :///

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X