Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ile kosztuje dziecko?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Ile kosztuje dziecko?

    Napisane przez bagnes Pokaż wiadomość
    2000?! przepraszam że pytam ale na co tyle pieniędzy Ci idzie? ja przy bliźniakach tyle nie wydawałam, a byli na butelce a teraz kiedy córka jest na piersi to dopiero max 200 zł, jak kupię słoiczków parę.
    chłopcy mają 4 lata i nawet teraz nie wydaję na nich tyle pieniędzy, a jedzą sporo
    Napisane przez bluerose Pokaż wiadomość
    no tak ale może dziecko Diwiksik choruje, no nie wiem jakaś rehabilitacja dojazdy do szpitala i tak się wydaje a pod koniec miesiąca wychodzą 2tyś. nie warto od razu oceniać, pytanie było ile wydawałyśmy

    a może powiecie na co się wydaje tak dokładniej w ciągu miesiąca na niemowlę, w kwietniu rodzę i jestem ciekawa
    a czy ja kogoś oceniam? kwota jest kosmiczna więc grzecznie pytam,


    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Ile kosztuje dziecko?

      Napisane przez Diwiksik Pokaż wiadomość
      mnie mój maluszek kosztuje około 2 tysiące miesięcznie niestety
      __________________________________________________ _________

      Polecam zarządca nieruchomości super strona
      Osoba pisząca te 2000 PLN nie jest w temacie :-) ot tak rzuciła sobie kwotę, a pisze jedynie w celu dodania linka do WWW ;]

      nie bierzcie drogie Panie na poważnie wszystkich wypowiedzi :-)

      koszta miesięczne u nas też klarują się w rzędach 200 PLN, ale nie zapominajmy, że też czasem trzeba kupić fotelik, ubranka, jakieś zabawki itp.

      Odchodząc od tego ...

      mam pytanie też do Was, kupujecie słoiczki do karmienia/deserki/obiadki np. gerbera - czy same gotujecie zupki/mielicie obiadki?
      kocyki dla dzieci - poznaj nasze cudne rękodzieło!
      kocyk minky dla Twojego maluszka ręcznie robiony!

      Skomentuj


        #18
        Odp: Ile kosztuje dziecko?

        Jak to 200zł? Rozumiem, że pieluszki masz tetrowe, obiadki sama gotujesz i nie bywasz u lekarzy? Nie wierzę, że dziecko kosztuje Cię tylko 200 na miesiąc. Może Ty tyle wydajesz, ale oprócz Ciebie dziecko utrzymuje jeszcze ktoś?
        Warto porównać pożyczki bez BIK Warszawa kliknij to, przed podjęciem ostatecznej decyzji. Czasami zadłużenie się u rodziny, przy mniejszych kwotach jest o dużo lepszym wyjściem.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Ile kosztuje dziecko?

          Kasiulejda
          obecnie wydaję trochę więcej bo córka jest większa ale max 300 i nie wiem co w tym takiego dziwnego a kasę mamy wspólną z mężem więc razem tyle wydajemy:
          1 pampersy ok 2 paczki po 70szt to 100zł
          2 owoce trę na tarce a nie kupuję słoiczków
          3 obiady oczywiście gotuję sama
          4 mleko pije z piersi
          5 nie była jeszcze chora poza katarkiem
          no i kaszka do 80 zł na miesiąc
          Last edited by bagnes; 31-01-2014, 00:19.


          Skomentuj


            #20
            Odp: Ile kosztuje dziecko?

            Popieram wypowiedź Bagnes.
            My też nie wydajemy aż tak zawrotnych pieniędzy na dziecko/dzieci.
            Malutka pije bebilon pepti na recepte-100zł mies
            -obiadki sama gotuję (słoiczkowe pożerają kasę, poza tym są bleeee, jak dla mnie),
            - deserki kupuję, bo sezonu nie ma, ale też je jabłuszko z marchewką, kaszki, 50zł
            - emolium do kąpieli, 30-40zł,
            -balsam 30zł (na dwa miesiące)
            - pieluchy 100
            - ciuszki ma
            -inne kosmetyki nie potrzebne, coś tam ma
            -chust nawilż 12zł

            Tak orientacyjnie wyszło ponad 300zł, czasami jest mniej.

            A starsze dziecko to przedszkolak
            -przedszkole ok 200zł
            - ciuchy ma
            -czasami jakaś zabawka 20-30zł

            Czasami coś trzeba kupić droższego ale nie co miesiąc, tak jak inhalator czy teraz małej krzesełko do karmienia.


            Skomentuj


              #21
              Odp: Ile kosztuje dziecko?

              Kornelek01 A gdyby Twoja córka piła np Bebilona Ha za 34 zł za puszkę? 10* 34= 340 zł za samo mleko. Ciuszki też raz na jakiś czas musisz kupić no chyba że dostajesz ja kupuję dzieciom nowe ubrania mam syna i córkę więc nie chodzą po sobie w ubrankach. A za chusteczki 12 zł> To ile opakowań zużywasz? I nie oszukujmy się za obiadki w słoiczkach nie płacisz ale musisz kupić jakieś mięso i warzywa aby ten obiad dla dziecka ugotować, czyli to nie kosztuje? Ja kupuję jeszcze co jakiś czas szampon do włosów, sudocrem, żel na ząbkowanie, proszek do prania dla dzieci, o lekach nie wspomnę.








              Skomentuj


                #22
                Odp: Ile kosztuje dziecko?

                Jeżeli dziecko musi pić mleko specjalne to oczywiste że wychodzi większy koszt ale to nie znaczy że my nie mając takich problemów jak Ty z Marcelkiem nie możemy dać rady za 200-300 zł.
                ja kupuję chusteczki z rossmana 4 paczki po 80 sztuk za 15 zł. i to wystarcza na miesiąc Co do obiadów to jasne że to kosztuje ale nie tak dużo. ja warzywa kupuję co 3 dni i płacę za taki zestaw około 1,5zł mięso dzisiaj akurat kupiłam pierś z kurczaka, podwójną płaciłam za nią 6 zł z hakiem i wyszło mi 10 porcji. Królika jak kupuję dla nas na obiad to odcinam najlepsze kąski i gotuję małej, cielęcina najdroższa ale też nie kupuję jej przecież kilogramami . Paczka kaszy jaglanej za kilka złoty starcza na 2 miesiące. Ryż jemy często więc po prostu biorę z naszego obiadu (solę później oczywiście) i tak zawsze zostawał więc nie musze więcej gotować.


                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Ile kosztuje dziecko?

                  Monikamt, co do mleka to masz rację, że takie HA jest droższe. A może spróbuj sojowe, ryżowe jest po ok 10zł też bez mleka krowiego. Albo kozie mleko, widze że córeczka już ma prawie roczek, więc takie mleczko jej nie powinno szkodzić.

                  Chusteczki pampers 3szt=12zł na miesiąc, a co do obiadów to identycznie jak Bagnes. Kupiłam królika, pokroiłam całego i będzie pewnie na 2 miechy, tak samo z cielęciną, kurki mam swoje, łososia też kupiłam i zamroziłam wyszło 12 kawałków za 16 zł, też na dobry miesiąc. A warzywa, to tacka ok 3zł, jest na kilka dni, ryż, kasza jaglana, jęczmienna, manna, to na miesiące. Ciuszki mam i nowe i używane ( mama kupuje w super stanie na szmatach, next, gamboree, i inne znane marki). Poza tym dużo ciuszków ( bodziaki, pajace) dostała na wyrost i ma. Jak już to sama kupie kiecke nówke.

                  Największy wydatek jest na początku, jak dziecko się urodzi, bo dużo rzeczy brakuje i trzeba dokupić. A później to jakoś leci.

                  A z leków, hmmmmmmmmmmm.............maść dentinox dopiero kupiłam drugą tubkę, bo ja wiem czy to pomaga. Woda morska też raz na jakiś czas.
                  Wczoraj na allegro kupiłam emolium za 25zł 400ml, zamiast normalnie w aptece za 44zł, szukam i oszczędzam.

                  Zgadzam sie , że wydatki nie są miesiąc w miesiąc identyczne, ale porównywalne, czasami mniej a czasami więcej, ale nie 1000 czy 2000 tyś


                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Ile kosztuje dziecko?

                    Hej dziewczyny ja nie mówię ze się nie da, ja tylko mówię że koszt dziecka nie u każdego moze być taki sam, każde dziecko jest inne. Tak jak pisałam ja używam orginalnych pampersów i chusteczek też bo mały innych nie toleruje. Co do wprowadzania innego mleka my narazie nie możemy, próbowaliśmy i są reakcje alergiczne i czekamy na kolejną próbę.

                    Macie rację na pewno nie 1000 czy 2000, ja mówiłam że mój miesięczny koszt na dwójkę to granica 800 zł, z zaznaczeniem że Marcelek je mleko Ha. Bagnes akurat Ty wiesz że MArcelek je i słoiczki i moje obiadki i mi nie chodziło o to że one sa droższe czy coś, ale to też jest koszt mimo wszytsko. Więc w sumie do kosztów ogólnych też to należy doliczyć. Nawet gdy się ma swoje kury, warzywa i owoce to ich wychodowanie też kosztuje, takie jest życie.

                    Ale właśnie dziecko najwięcej kosztuje na początku i jeśli mówimy o standardowych wydatkach to się zgodzę ale często dochodzą wydatki inne dodatkowe. Lekarz, fotelik samochodowy, inhalator. A z tego co kojarzę to w tym wątku pytano ile kosztuje dziecko a nie ile miesięcznie wydajemy na podstawowe rzeczy.








                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Ile kosztuje dziecko?

                      Chyba najtańszy jest o dziewo niemowlak karminy piersią. Później jak już dochodzą słoiczki, kaszki, deserki itp to koszty ponownie rosną. Można zaoszczędzić kupując zabawki lub ubranka używane.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Ile kosztuje dziecko?

                        Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                        Chyba najtańszy jest o dziewo niemowlak karminy piersią. Później jak już dochodzą słoiczki, kaszki, deserki itp to koszty ponownie rosną. Można zaoszczędzić kupując zabawki lub ubranka używane.
                        hehe nie ma to jak mleko mamy to fakt taniej wychodzi według mnie taniej jest samemu gotowac dziecku niż kupowac słoiczki i deserki tez mozna przygotowac samem - bo według mnie ceny tych słoikowych arykułów sa duże

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Ile kosztuje dziecko?

                          Zgadzam się że zupki i inne dania można samemu robić Zupki czy dania w słoiczkach kupowałam w razie jakiegoś wyjazdu albo w razie czego Drogie są drogie te posiłki w słoiczkach niestety

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Ile kosztuje dziecko?

                            Ja też kupowałam dla synka w razie awarii przy jakichś wyjazdach, czy dniach kiedy byliśmy zabiegani, a tak ciągle miał gotowane zupki z królikiem , kurczakiem itd

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Ile kosztuje dziecko?

                              U mnie pierwsze dziecko - syn kosztował majątek. Cała wyprawka , łóżeczko, przewijak, wanienka, wózek, fotelik, siedzisko do karmienia itd. przy drugim było już łatwiej gdyż wiele rzeczy mialam juz nagromadzonych po pierwszym dziecku wiec bylo juz duzo lzej

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Ile kosztuje dziecko?

                                U mnie 10miesięczny synek tak z 400zł liczę. Ubranka większość mamy po rodzinie od męża strony albo ode mnie. Gotuję sama większość zupek. Ale chusteczki, pieluchy, kaszki, sporadycznie ubranka, syn choruje średnio na miesiąc to leki, trafi się mc, że kończy się proszek do prania i płyn do płukania, itd.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X